صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

نظر «علي نصيريان» درباره نمايش «بانو گشسب»

علي نصيريان که شب گذشته همراه با حسين مسافر آستانه و مهرداد بيات از نمايش «بانو گشسب» ديدن کرد آن را نمايشي گرم و گيرا از لحاظ بصري، اجرا و اکتينگ دانست.

کد خبر: 5084

فارس/ علي نصيريان که شب گذشته همراه با حسين مسافر آستانه و مهرداد بيات از نمايش «بانو گشسب» ديدن کرد آن را نمايشي گرم و گيرا از لحاظ بصري، اجرا و اکتينگ دانست.
اين بازيگر پيشکسوت تئاتر در پايان اجراي نمايش بانو گشسب روي صحنه آمده و در جمع دست اندرکاران اين نمايش، به گروه براي روي صحنه بردن اقتباسي طنز از ادبيات کلاسيک ايراني تبريک گفت. وي تاکيد کرد: استفاده از ادبيات کلاسيک ايران به خصوص شاهنامه و قالب هاي شاهنامه اي داستان هاي کهن براي تئاتر بسيار خوب است. در اين نمايش اقتباس با نگاهي متفاوت – نگاه طنز انجام شده که کار جالبي است و جاي تقدير دارد.
نصيريان ادامه داد: تمامي عناصر اجرا به خوبي در کنار هم قرار گرفته اند. نمايشنامه خوب نوشته شده و طنز کار هم خوب در آمده است. بازيگري و در مجموع کل کار خيلي گرم و گيرا است.
وي با تبريک به مريم معترف کارگردان اين نمايش تصريح کرد: اين کار به لحاظ بصري و اجرا، اکتينگ و بازي کاملا درست و خوش ساخت در آمده است و فکر مي کنم چنين کارهايي با مردم تئاتر دوست ارتباط خوبي برقرار مي کند. اين هنرمند شناخته شده کشور در جمع بازيگران نمايش به بازي چهره هاي بزرگ تئاتر جهان در سالن سنگلج اشاره کرده و تاکيد کرد: نمايش هايي مانند بانو گشسب که اقتباس از ادبيات کهن ايراني هستند نبايد به اين زودي از روي صحنه بروند.

نمايش بانو گشسب روز پنجشنبه در دو نوبت روي صحنه رفت و ميزبان جمعي از هنرمندان تئاتر و تلويزيون کشور بود که در آن ميان مسافر آستانه ، مهرداد بيات، مجيد جعفري ، محمد مسلمي و علي فروتن عموهاي فيتيله اي نيز ديده مي شدند. اين نمايش در روزهاي گذشته ميزبان دکتر محمود عزيزي، عطا اله کوپال، محمد خاتمي، اتابک نادري، پري ملکي استاد آواز ، رضا اشفته، مهرداد ابروان و بسياري ديگر از هنرمندان و منتقدان تئاتر بوده است.
نمايش «ماجراي به شوي رفتن بانو گشسب دختر رستم دستان» قبل از جشنواره تئاتر فجر تا 30 دي ماه و پس از آن از 13 تا 24 بهمن هر روز غير از شنبه‌ها ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج اجرا مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر