صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

«فاطمه معتمدآريا» دليل اصلي توليد فيلم «يحيي سکوت نکرد» بود

کارگردان فيلم «يحيي سکوت نکرد»، دليل اصلي توليد اين فيلم را پذيرفتن نقش توسط فاطمه معتمدآريا دانست.

کد خبر: 5067

ايسنا/ کارگردان فيلم «يحيي سکوت نکرد»، دليل اصلي توليد اين فيلم را پذيرفتن نقش توسط فاطمه معتمدآريا دانست.
در آستانه‌ي برگزاري جشنواره‌ي فيلم فجر و در ادامه سلسله برنامه‌هاي «يک فيلم يک سلام» 25 دي ماه، کاوه ابراهيم‌پور کارگردان، فاطمه معتمدآريا بازيگر، تينا پاکروان تهيه‌کننده و ماهان نصيري نيا بازيگر خردسال در پرديس سينمايي ملت براي معرفي فيلم «يحيي سکوت نکرد» حاضر شدند.
فاطمه معتمدآريا در سخناني گفت: سناريويي به من پيشنهاد شد که حدود يک سال طول کشيد تا بتوانيم اين فيلم را به مرحله اجرا برسانيم. کارهاي قبلي ابراهيم‌پور را ديده بودم و چون مي‌دانستم سليقه و ديدگاه خاصي دارد، فيلمنامه را قبول کردم.
کاوه ابراهيم پور در ادامه در مورد اينکه چطور شد که اين فيلمنامه را انتخاب کرده است؟ گفت: تينا پاکروان را از قبل مي‌شناختم و افتخار دادند توليد اين فيلم را بپذيرند. قبلا سابقه همکاري با او و همچنين خانم منتضدي را داشتم، دليل اصلي توليد فيلم پذيرفتن خانم معتمدآريا بود.
معتمدآريا در ادامه گفت: در فيلم «يحيي سکوت نکرد» بايد به بخش خلاق اين فيلم توجه کرد، چرا که استعدادهاي هنري در آن رعايت شده است. اين فيلم راجع به آدم‌هايي است که سر جاي خود مي‌ايستند.
در ادامه تينا پاکروان در پاسخ به اين پرسش که فکر مي‌کنيد فيلم شما در اکران چقدر موفق باشد؟ گفت: اين موضوع بستگي به اين دارد که اين فيلم در سينماي هنر و تجربه باشد يا سينماي عموم. مردم در حال حاضر سليقه‌هايشان رشد پيدا کرده است بنابراين فکر مي‌کنم فيلم موفقي خواهد بود.
در ادامه معتمدآريا در پاسخ به اين پرسش که آيا فکر مي‌کنيد اين فيلم براي تمام مردم ايران ساخته شده است؟ گفت: اين فيلم يک پيام انساني دارد که تمام شخصيت‌هايي که در موقعيت‌هاي مختلف قرار مي‌گيرند، بتوانند اين پيام را به خوبي درک کنند. ديدن اين فيلم حال خوبي به آدم‌ها مي‌دهد. مسلما مخاطبانش همه مردم ايران هستند. اين فيلم داراي يک ايده انساني است و مخاطب خاصي ندارد و عموم را شامل مي‌شود. براي من باعث خوشحالي است و بسيار ديدگاه ابراهيم پور برايم قابل احترام است.
ابراهيم‌پور اظهار کرد: بازيگران اين فيلم خوب درخشيدند. خانم پاکروان را هم با محوريت خودم انتخاب کردم.
تينا پاکروان در خصوص شعار اين فيلم گفت: «کودکاني که از باغچه سبز مي‌شوند سکوت نخواهند کرد.» اين شعاري است که مفهوم فيلم در آن نهفته است.
معتمد آريا گفت: سينما را دوست داشته باشيد. مطمئنم با ديدن «يحيي سکوت نکرد» يک گام براي ديدن سينما به جلو برمي‌داريم.
اين بازيگر در بخش پاياني سخنانش تاکيد کرد: «يحيي سکوت نکرد» فيلمي است که سر جاي خودش ايستاده است. فکر مي‌کنم اين فيلم برداشتي از نگاه نسل جديد است.
همچنين در ابتداي اين مراسم ماهان نصيري‌نيا درباره حضور خود در اين فيلم گفت: از سه سالگي در تعدادي تيزر تبليغاتي بازي کردم، هميشه بازيگري را دوست داشتم. به همين خاطر بازيگري را انتخاب کردم معتمدآريا در اين فيلم عمه من بود که بسيار سخت گير بود.
وي افزود: تا به حال همه آرزوهايم برآورده شده است، هميشه دوست داشتم با معتمدآريا بازي کنم و دوست دارم با چهره‌هاي ديگر هم همبازي شوم. اين فيلم آرزوي من بود. بعد از اين فيلم من ديگر هيچ آرزويي ندارم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر