صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

نظر حامد بهداد درباره فيلم «خانه دختر»

کد خبر: 5025

ايسنا/ حامد بهداد در معرفي فيلم «خانه دختر» گفت: اين فيلم را نقطه طلايي براي شاه حسيني مي‌دانم.
در سلسه برنامه‌هاي «يک فيلم يک سلام» که 25 دي ماه در پرديس ملت برگزار شد، اين بازيگر سينما مطرح کرد:«اصولا در روند حرفه‌اي خود اينگونه تشخيص مي‌دهم که فقط بايد کارم. در اين بين با همکاراني آشنا شدم که اين آشنايي بعدا تبديل به دوستي شد.»

وي افزود: «من اين فيلم را نقطه طلايي براي شاه‌حسيني مي‌دانم و خوشحالم که او مرا براي اين فيلم انتخاب کرد. نمي‌دانم که چرا شهرام شاه‌حسيني فيلمنامه را به من پيشنهاد داد، قبل از آنکه وارد اين کار شوم از قصه فيلم خبر داشتم ولي شهرام شاه‌حسيني يک روز مانده به شروع فيلم فيلمنامه را به من داد.»

بهداد اظهار کرد: «خوشحالم که در اين مجموعه قرار گرفتم و اينکه شهرام شاه‌حسيني اين فرصت را به من داد تا تجربه جديدي را کسب کنم.»

محمد شايسته درباره اين فيلم گفت: «ما بر وي موضوعي بحث مي‌کنيم که حرف نسل جوان را بيان مي‌کند و تا به حال در سينماي ايران اين موضوع وجود نداشته است و در نهايت مشاهده مي‌کنيم که نسل من آن را درک مي‌کند.»

در ادامه پگاه آهنگراني گفت: «شهرام شاه‌حسيني فيلمساز خوبي است و چون مي‌دانستم که قبلا نتوانسته فيلم‌هايش را ارائه کند و جايزه‌اي که استحقاقش را دارد دريافت کند، تصميم گرفتم بازي در اين فيلم را بپذيرم و دوست داشتم در اين مجموعه باشم.»

شهرام شاه‌حسيني در ادامه گفت: «در حال حاضر مي‌بينم که فيلم‌ها تک کاراکتري شده است و حس‌هاي خوبي را دارد ولي اين رنگ آميزي و اينکه اين فيلم قهرمان ندارد برايم جذاب بود.»

وي ادامه داد: «پرويز شهبازي اين نقش را براي حامد نوشته بود و من به محمد شايسته پيشنهاد حضور حامد را دادم.»

پگاه آهنگراني در پاسخ به اين پرسش که آيا فيلم خانه دختر براي گروه سني خاصي ساخته شده است، گفت: «من خيلي با اين موضوع که اين فيلم براي گروه سني خاصي ساخته شده، موافق نيستم، اگر چه به نظر من اين فيلم يک نوع فيلم زنانه است و جذابيت ويژه‌اي براي دختران دارد.»

وي در ادامه گفت: «تعدادي از فيلم‌ها هستند که بر روي يک معضل اجتماعي تمرکز مي‌کنند. من راجع به اين فيلم اين فکر را نمي‌کنم. سير اصلي داستان اين فيلم جست‌وجوي حقيقت است. مثلا در فيلم دختري با کفش‌هاي کتاني معضل اجتماعي فرار دختران بود ولي در اين قصه دختري را مشاهده مي‌کنيد که به دنبال آزادي است و حقيقت گمشده را جست‌وجو مي‌کند.»

در ادامه اميرعلي نبويان در مورد حضور خود در اين فيلم اظهار کرد: «وقتي به شما بگويند يک فيلمنامه خوب داريم که بازيگران مطرحي در آن حضور دارند مطمئنا بدون فکر کردن آن را مي‌پذيريد. شاه حسيني قصه‌هاي اميرعلي را ديده بود و کاراکتري شبيه آن مي‌خواست. من براي بازي کردن به دنبال بهانه نيستم، به دنبال دليل هستم.»

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا ايده‌اي براي کامل شدن نقش خود در اين فيلم داشتيد، اينگونه توضيح داد: «وقتي که فيلمنامه را مي‌خواني در پي آن به دنبال کاراکتر هستي و اينکه بايد به دنبال چه چيزهايي براي پيدا کردن نقش خود باشي. من اين روند را دنبال کردم تا توانستم اين شخصيت را پيدا کنم.»

وي در ادامه افزود: «خيلي زود روي اين صندلي نشستم. براي من به عنوان يک تجربه اول کار خطرناکي است که اين کار را انجام دهم. وقتي سه سال در تلويزيون ديده مي‌شوي ممکن است مخاطب باورت نکند.»

حامد بهداد در ادامه شعار اين فيلم را با عنوان «هيچ وقت يه چيزايي رو به من نگو» مطرح کرد و گفت: «من به کساني که به سالن سينما مي‌روند، از هر رده سني که به اين شعور رسيده‌اند که به سينما بروند، ارادت دارم. متاسفانه ما تبديل به تماشاگران ترسو شده‌ايم. در سمت تماشاگر خودمان را سانسور مي‌کنيم و جرات روبه‌رو شدن با سوژه و زيبايي‌شناسي را نداريم. خواهش مي‌کنم فرهنگ و تبادلات را در اين راستا بيشتر کنيم.»

پگاه آهنگراني درباره پاسخ به اينکه آيا اين فيلم با استقبال خوبي روبه‌رو مي‌شود گفت: «به نظر من فيلم خوب احتياجي به ترغيب کردن مردم ندارد. در چند سال اخير ثابت شده است که فيلمي که خوب باشد، همه مشاهده مي‌کنند. آقاي شايسته گفتند فيلم جنجالي نيست اما به نظر من اين فيلم يکي از جنجال‌برانگيزترين آثار سينما است قطعا در جشنواره و زمان اکران مي‌بينيد که شهرام شاه‌حسيني در اين فيلم حرفه‌اي کار کرده است.»

شايسته در پايان اظهار کرد: «جشنواره آن قدر به کيفيت اهميت نمي‌دهد که لابي در آن تاثيرگذار باشد. ما از آن آدم‌هايي که پشت فيلم ما بايستند نداريم. از هيات انتخاب تشکر مي‌کنم که فيلم ما را در بخش مسابقه قرار دادند، ولي من بچه سينما هستم اميدي به جايزه ندارم، اگر جايزه‌اي هم بدهند مطمئنا بايد به حامد بهداد داده شود.»

شهرام شاه‌حسيني نبز در پايان در مورد بازي ماني در اين فيلم گفت: «ماني فيلمنامه را خواند و ايده‌اي ارائه کرد. دوست داشتم در اين فيلم بازي کند چرا که يک ارتباطي در اين فيلم هست که نمي‌توان با بازيگر غريبه برقرار کرد و مي‌توان گفت يک نوع ارتباط خانوادگي است.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر