صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

جليلوند: با توهم وارد جشنواره نشدم و در فيلمم دروغ نگفتم

زماني که داشتم روي فيلمنامه «چند ثانيه بيشتر» کار مي کردم محمدحسين اسکندرزاده پيشامد و رخدادي که برايش پيش آمده بود را تعريف کرد بسيار متاثر شدم و تصميم گرفتم اين اتفاق را به صورت فيلمنامه درآورم. حدود 4 ماه و نيم اين فيلمنامه طول کشيد.

کد خبر: 4871

فارس/ وحيد جليلوند کارگردان فيلم سينمايي «چهارشنبه 19 ارديبهشت» در مراسم رونمايي با بيان اينکه شعار فيلمش با عنوان نقد انسان و ستايش انسان است خاطرنشان کرد: با هيچ توهمي هرگز وارد جشنواره نشدم و در فيلمم دروغ نگفتم.در ابتداي اين مراسم وحيد جليلوند در خصوص اينکه چرا فيلمي با اين موضع ساخته است گفت: زماني که داشتم روي فيلمنامه «چند ثانيه بيشتر» کار مي کردم محمدحسين اسکندرزاده پيشامد و رخدادي که برايش پيش آمده بود را تعريف کرد بسيار متاثر شدم و تصميم گرفتم اين اتفاق را به صورت فيلمنامه درآورم. حدود 4 ماه و نيم اين فيلمنامه طول کشيد.

لطيفي در ادامه عنوان کرد: در سريال قلب يخي نام وحيد جليلوند برده شد چون معتقد بودم که در سالها پيش وحيد جليلوند فيلمساز مي‌شود و بايد کار کند خدارا شاکرم که امروز اشتباه نکردم و کاري خوب به سينماي ايران اضافه شده است.
علي جليلوند تهيه کننده اين فيلم اضافه کرد: بيش از 20 سال است که کنار برادرم کار مي کنم که عموما دغدغه مشترکي داشتيم تقاوتي در سينما و توليدات ديگر نمي ديديم اين موضوع که روي ما تاثير گذاشت باعث شد که اين امر به فيلمنامه تبديل شود.
در اواسط سال 92 فيلمنامه آماده را کنار گذاشتيم و روي اين فيلمنامه کار کرديم اين موضوع مربوط به سينماست که بتوانيم آن را به درستي تعريف کنيم.
برزو ارجمند بازيگر اين فيلم افزود: روزي که اين فيلم پروانه ساخت گرفت آقاي جليلوند به من پيشنهاد بازي در اين فيلم را داد.
ارجمند ادامه داد: بازي در اين فيلم برايم ريسک بزرگي بود چرا که در 2 ماه براي 3 سکانس 18 کيلو وزن کم کردم.
محمدحسين لطيفي ديگر تهيه کننده اين فيلم يادآور شد: احساس مي کنم اين فيلم با استقبال خوبي روبرو شود چون با صداقت دردي را بيان مي کند.
وي گفت: بدون شک وحيد جليلوند بهتر از من اين فيلم را ساخت چون سوژه را به خوبي لمس کرده بود.

لطيفي در پاسخ به اينکه چه نيازي به تهيه کنندگي مشترک در اين فيلم بود گفت: چون کار اول سينمايي وحيد جليلوند بود تصميم گرفتم با علي جليلوند تهيه کنندگي را بر عهده بگيريم تا وحيد جليلوند تمرکزش بر روي مسائل ديگر باشد.
وي با بيان اينکه اين فيلم درونش جوشش دارد و نوع بيانش کلاسيک نيست افزود: فيلمنامه بسيار متفاوت است و مخاطبان با آن ارتباط خوبي برقرار خواهند کرد.
ارجمند با اشاره به اينکه در اين 20 سالي که بازيگر بودم تعدا فيلم هاي خوبم به اندازه انگشتان دستم نيست گفت: هميشه تصور مي کردم فيلم «روز سوم» بهترين فيلمم بوده اما به جرات مي گويم «چهارشنبه 19 ارديبهشت» بهترين فيلمنامه بوده که خواندم و مطمئنم تمام مخاطبان در گروه‌هاي سني مختلف با اين فيلم ارتباط برقرار مي کنند.
وحيد جليلوند در پايان با بيان اينکه شعار فيلمش با عنوان نقد انسان و ستايش انسان است خاطرنشان کرد: با هيچ توهمي هرگز وارد جشنواره نشدم و در فيلمم دروغ نگفتم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر