صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

همايون ارشادي: تمام دنيا زبان و بيان ˝دريا و ماهي پرنده˝ را مي فهمد

کد خبر: 4844

پانا/ همايون ارشادي در گفت و گو خود در نشست ويژه برنامه سينما، سلام گفت: اگرچه تا کنون در ژانري مشابه اين فيلم بازي نکرده ام اما اين فيلم موقعيت خاصي ندارد و زبان و بيان آن به گونه اي است که براي تمام دنيا قابل فهم است.
مهرداد غفارزاده کارگردان فيلم "دريا و ماهي پرنده" درباره اين فيلم گفت: سوژه اين فيلم متعلق به ۱۹ سال پيش و مربوط به اوايل دهه ۷۰ است. در آن سال‌ها براي تهيه گزارش به کانون اصلاح تربيت تهران مراجعه کردم و با اين سوژه روبرو شدم. اين سوژه حرف و پيام جهان شمولي دارد و در آن بحث آزادي را بيان مي کند.
اما اميرپورکيان تهيه کننده فيلم درباره نحوه کار در اين اثر و همکاري با غفارزاده توضيح داد: در دفترم قصه‌اي درباره بچه کرولالي در زندان صحبت شد که نمي‌توانست حرف بزند و من بدون هيچ گونه تعللي خواستار نگارش آن شدم و از نظر من اين فيلم يک پيام جهاني دارد اما در هر صورت قضاوت درباره اين فيلم را به مردم واگذار مي کنيم و اصلا قائل به مخاطب خاص براي اين فيلم نيستيم و اين فيلم کاملا عام است.
همايون ارشادي نيز از بازيگران فيلم "دريا و ماهي پرنده" در خصوص نقش خود در اين فيلم گفت: تا به حال در اين ژانر کار نکرده بودم و نقش من مدير مکاني است که بچه‌هاي کانون در آن حضور دارند. اين فيلم موقعيت خاصي ندارد و زبان و بيان آن براي تمام جوامع دنيا است چون در آن روابط انسان‌ها مطرح مي‌شود. همين‌که نقش اول فيلمم فردي کر و لال است و توانست به خوبي از عهده نقش خود بربيايد برايم قابل ارزش است.

نيوشا ضيغمي نيز از ديگر بازيگران حاضر در اين اثر بود که در ميانه اين نشست به جمع اضافه شد و از نوعي تجربه کاري متفاوت در اين کار گفت.
همچنين شايان يارمحمدي تدوينگر فيلم، توضيح داد: از روز اول شروع کار به لطف آقاي غفارزاده توانستم با پروژه همکاري داشته باشم اگرچه اين فيلم کار بسيار سختي بود. چرا که مجموعه اي از سکانس‌ها تنها با تدوين درمي‌آمد و فکر مي‌کنم تدوين به خاطر فرم کار خيلي ديده مي‌شود و مخاطبان مي‌توانند يک فيلم مدرن و سرشار از احساسات را تماشا کنند.
در پايان اين نشست همايون ارشادي شعار فيلم را "پشت اين ديوار درياست" عنوان کرد و در انتها نيز کارگردان فيلم؛ مهرداد غفارزاده از پوستر آن رونمايي کرد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر