صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

ساخت سريال «عشق تعطيل نيست» تعطيل شد!

تصويربرداري سريال «عشق تعطيل نيست» از حدود دو هفته پيش دچار تعطيلي شده است. سريالي که در ابتدا بسيار پر سروصدا ظاهر شد و مي خواست رکوردهاي فروش در شبکه نمايش خانگي را جابجا کند، اين روزها در کما به سر مي برد.

کد خبر: 4779

برترين ها/ تصويربرداري سريال «عشق تعطيل نيست» از حدود دو هفته پيش دچار تعطيلي شده است. سريالي که در ابتدا بسيار پر سروصدا ظاهر شد و مي خواست رکوردهاي فروش در شبکه نمايش خانگي را جابجا کند، اين روزها در کما به سر مي برد.

قرار بود دي وي دي هاي اين سريال از ابتداي دي ماه وارد شبکه نمايش خانگي شود. بعدها 15 دي ماه به عنوان تاريخ جديد اعلام شد اما در اين تاريخ هم سريال بدقولي کرد و به بازار نيامد. فعلا عوامل مشغول کار نيستند و در خانه استراحت مي کنند.

تهيه کنندگان سريال اظهار اميدواري مي کنند که پروژه دوباره از اواخر دي ماه کليد بخورد ولي شنيده ها حاکي از آن است که ساخت قسمت هاي باقيمانده به همين راحتي امکانپذير نيست و کارگردان و بازيگران موانع زيادي پيش رو دارند.

براي سريال «عشق تعطيل نيست» دکور عظيمي در شهرک غزالي برپا کرده اند که الان تعطيل شده است. در اين دکور مغازه و نمايشگاه و کوچه و خيابان طراحي شده بود.
يک منبع آگاه که نمي خواهد نامش فاش شود به خبرنگار «تماشاگران امروز» مي گويد: «اين سريال به چند دليل متوقف شده است. يکي باردار بودن يکي از بازيگران که ديگر نمي تواند در نقش قديمي اش جلوي دوربين برود و ديگري آماده نبودن فيلمنامه. از ابتدا 3 قسمت از فيلمنامه آماده بود که مي خواستند با آن 26 قسمت را بسازند. بعد از چند ماه در مجموع 6 قسمت از فيلمنامه نوشته شده است. کار به خاطر کامل نبودن قصه و فيلمنامه به کندي جلو رفت و در نهايت هم متوقف شد.»
او ادامه مي دهد: «به بازيگران گفه اند کار تعطيل شده و شمات مي توانيد به خانه هايتان برويد. اگر بخواهيم سريال را ادامه بدهيم خبرتان مي کنيم. شما جزو گزينه هاي اولتي دار ما هستيد و احتمال دارد که در سري جديد سراغ تان بياييم. حتي به برخي از عوامل گفته اند در اين مدت اگر کار جديدي به شما پيشنهاد شد، قبول کنيد.»

اين وضعيت درست مثل موقعيت بازيکنان فوتبال است که از يک تيم رضايتنامه مي گيرند تا به تيم ديگري بروند. با اين حساب سريالي که بايد 26 قسمت قصه داشته باشد احتمالا در قسمت ششم به پايان مي رسد. فعلا گروه تهييه کنندگان به دنبال توزيع 6 قسمت اول هستند تا پول شان را برگردانند. در قسمت ششم داستان به پايان نمي رسد و شما منتظر بخش هفتم مي مانيد اما دي وي دي ديگري براي توزيع وجود ندارد.

اينطور که به نظر مي رسد سازندگان تا عيد نوروز دي وي دي هاي آماده شده را توزيع مي کنند و بعد يا پخش قسمت هاي بعدي را ادامه مي دهند يا منتشر مي مانند تا ماجرا فراموش شود، مثل اتفاقي که براي قلب يخي و قهوه تلخ افتاد.

جديدترين ساخته بيژن بيرنگ به چند دليل اثر مهمي محسوب مي شود. يکي اينکه براي آن هزينه زيادي صرف شده و سرمايه گذاران توانسته اند گران ترين بازيگران همچون محمدرضا گلزار، مهناز افشار، عليرضا خمسه و بهنوش بختياري را جذب کنند. قرار گرفتن زوج گلزار و افشار در کنار يکديگر خاطره فيلم پرفروش آتش بس را در اذهان زنده مي کند که همين عامل مي تواند به فروش خوب سريال کمک کند.

ساخت سوله اي با وسعت 2800 متر مربع در شهرک سينمايي ديگر اقدامي است که اين سريال را از پروژه هاي مشابه متمايز مي کند. بيژن بيرنگ که سريال «همسران» را در کارنامه دارد فضاي کار جديدش را به آن سريال شبيه دانسته است.
در حالي که اخبار مربوط به نصفه کاره ماندن سريال قوت گرفته، احسان ظلي پور، مسئول روابط عمومي سريال «عشق تعطيل نيست» اين اخبار را بي اساس مي خواند و مي گويد: «بازيگران تا يک هفته ديگر سر کار برمي گردند. فعلا کار به خاطر بازنويسي فيلمنامه متوقف شده است. محمدرضا شهبازي و بيژن بيرنگ در اين کار با هم شريکند و بايد سريال را تا انتها بسازند تا پول شان را برگردانند. قرار است قسمت هفتم به بعد فيلمنامه بازنويسي شود و برخي قسمت ها را هم دوباره تصويربرداري کنند. ما تا چند روز ديگر تبليغات بيلبوردي سريال را هم شروع خواهيم کرد.»

داستان فضاي سريال شباهته زيادي به «همسران» دارد. محمدرضا گلزار و مهناز افشار زوجي هستند که تازه ازدواج کرده اند. شهرام حقيقت دوست و بهنوش بختياري همسايه ديوار به ديوار اين زوج هستند. زوج جوان هر بار به مشکلي برمي خورند و همه همسايه ها و مردم محله براي حل مسئله اينها جمع مي شوند.

خلاصه داستان «عشق تعطيل نيست» از روي سريال خارتجي «دارما و گِرِگ» کپي برداري شده است. دکور سريال هم شباهت زيادي به دکور «فرندز» دارد. گذر زمان سرنوشت اين سريال را مشخص خواهد کرد. جالب است که هنوز خود عوامل هم نمي دانند قصه چه سرانجامي خواهد داشت و در چند قسمت به پايان مي رسد. آيا وزارت ارشاد نمي تواند هنگام صدور پروانه نمايش، بسته کامل دي وي دي هاي يک سريال را تحويل بگيرد و خيال مردم را بابت تکميل بودن پروژه راحت کند؟

نظرات بینندگان

ارسال نظر