صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

فيلم «ناهيد» در راه جشنواره فيلم فجر

ساره‌بيات بازيگر فيلم سينمايي "ناهيد" با اعلام شعار اين فيلم با عنوان"مي‌خوام بدونم که من بدترم يا احمد" گفت: اين فيلم از بهترين آثار سينمايي بوده که تاکنون بازي کردم و شعار فيلم برگرفته از ديالوگ اثر است.

کد خبر: 4756

ايسنا/ ساره‌بيات بازيگر فيلم سينمايي "ناهيد" با اعلام شعار اين فيلم با عنوان"مي‌خوام بدونم که من بدترم يا احمد" گفت: اين فيلم از بهترين آثار سينمايي بوده که تاکنون بازي کردم و شعار فيلم برگرفته از ديالوگ اثر است.
اين بازيگر سينما که در ويژه برنامه "يک فيلم، يک سلام" که امروز 24 دي ماه در پرديس ملت برگزار شد،سخن مي‌گفت،افزود: به عنوان يکي از بازيگران اين فيلم به مخاطبان سينما مي‌گويم، گرچه فيلم "ناهيد" در بخش سوداي سيمرع نبود اما همه را دعوت مي‌کنم تا اين فيلم را ببينند.

وي با بيان اينکه "ناهيد" سينما به معناي واقعي است ادامه داد: از اينکه در اين فيلم با پژمان بازغي و نويد محمدزاده همبازي بودم خوشحالم و بايد از پوريا رحماني مشاور لهجه فيلم، قدرداني ويژه‌اي کنم.

نويد محمدزاده از ديگر بازيگران اين فيلم سينمايي با بيان اين مطلب که فيلمنامه «ناهيد» از بهترين فيلمنامه‌هايي بوده که تاکنون خوانده‌ است،گفت: فيلمنامه اين فيلم سينمايي از بهترين آثار در حوزه فيلمنامه‌نويسي سينماي ايران است.

وي ادامه داد: زماني که فيلمنامه به من معرفي مي‌شود، ابتدا نظر اهالي فن را جويا مي‌شوم و با آنها مشورت مي‌کنم اما زماني که اين فيلمنامه را خواندم بدون مشورت با کسي اعلام کردم که در اين فيلم بازي خواهم کرد.

محمدزاده با بيان اينکه زياد اهل حرف زدن نيست، گفت: ترجيح مي‌دهم اين فيلم سينمايي اول ديده شود و بعد نظر مخاطبين را بشنوم.

بيژن امکانيان تهيه‌کننده اين فيلم در ادامه اين نشست اظهار کرد: قبل از اين فيلم سينمايي با آيدا پناهنده همکاري داشتم و نگاه و سليقه اين فيلمساز را مي‌شناختم و هميشه دوست داشتم که به عنوان تهيه‌کننده، اين کارگردان جوان را به سينماي ايران معرفي کنم؛ در واقع فيلمسازاني از اين دست نفس تازه‌اي به سينماي ايران مي‌دهند.

وي با اشاره به اينکه پروسه ساخت اين فيلم 3 سال به طول انجاميد گفت: به لطف و ياري خدا فيلم به خوبي ساخته شد.

اين تهيه‌کننده در پاسخ به اين سوال که براي اکران اين فيلم چه پيش‌بيني‌هايي داريد گفت: بي‌ترديد ناهيد متعلق به سينماي اکران است و قهرمان جديدي را به مخاطب معرفي مي‌کند.

امکانيان با بيان اينکه براي ساخت فيلم "ناهيد" با عشق و انگيزه کار کرده است، افزود: من اين فيلم را از اين جهت دوست دارم که پيچيده سخن نمي‌گويد و از دل روايتي ساده به عمق ماجرا مي‌پردازد، خيلي تلاش کردم فيلم در بخش سوداي سيمرغ ديده شود اما واقعيت اين است يک فيلم خوب، راه خود را پيدا مي‌کند.

پژمان بازغي از بازيگران اين فيلم درباره پذيرش بازي در "ناهيد" گفت: مرداد 92 بود که فيلمنامه را خواندم و همان موقع اعلام کردم که مي‌خواهم در اين فيلم بازي کنم چرا که اين فيلمنامه با وسواس و دقت بسيار نوشته شده بود و در نهايت آبان 93 فيلم کليد خورد.

او با اشاره به اينکه با تمام احترامي که براي نظر هيات انتخاب قائلم مي‌خواهم بگويم که من، نويد محمدزاده و بيات بازيگران گزيده کار هستيم و به خاطر کيفيت بالاي فيلمنامه پاي يک فيلم اولي ايستاديم چون احساس مي‌کرديم يک تفکر خوب وارد سينما شده ضمن اينکه تيمي قوي و جدي پشت کار ايستاده بود.

به گزارش ايسنا،در پايان اين ويژه برنامه، پوستر فيلم «ناهيد» با طرحي از مهدي فصيحي رونمايي شد.

اين اثر که در بخش فيلم اولي‌هاي جشنواره‌ي فجر حضور دارد، فيلمي رئاليته که بر مبناي واقع‌گرايي بنا شده و روايتي از داستان زندگي پرسوناژي به نام «ناهيد» است که تلاش مي‌کند سر و ساماني به زندگي خود بدهد.

ساره بيات، پژمان بازغي، نويد محمد‌زاده، پوريا رحيمي‌سام، نسرين بابايي، ميلاد حسين‏پور از بازيگران اصلي فيلم سينمايي «ناهيد» هستند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر