صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

ايرج نوذري: همدردي با اقشار ضعيف جامعه، رسالت اجتماعي هنرمندان است

'ايرج نوذري' از بازيگران سينما و تلويزيون مشارکت فعال مردم در امور خيريه را نشان دهنده وجود روح انسانيت و مهرورزي دانست و گفت: همدردي با اقشار ضعيف جامعه رسالت اجتماعي هنرمندان است.

کد خبر: 4730

ايسنا/ 'ايرج نوذري' از بازيگران سينما و تلويزيون مشارکت فعال مردم در امور خيريه را نشان دهنده وجود روح انسانيت و مهرورزي دانست و گفت: همدردي با اقشار ضعيف جامعه رسالت اجتماعي هنرمندان است.
وي روز چهارشنبه در ششمين روز جشنواره خيريه مجتمع حمايتي کودکان بي سرپرست بابل در گفت و گو با خبرنگار ايرنا انگيزه حضورش در بابل را مشارکت در امور خيريه عنوان کرد و افزود : انگيزه حضور من در اين جشنواره خيريه کمک به ايتام و کساني است که امروز نيازمند مهر و محبت ما هستند.

او با اشاره به رسالت اجتماعي هنرمندان گفت: خوشبختانه هنرمندان با توجه به اين که الگويي براي بسيار از اقشار جامعه محسوب مي شوند در کنار مردم هستند و ما نيز سعي داريم تا در کارهاي خير سهيم باشيم.

اين هنرمند سينما و تلويزيون با گراميداشت ياد و نام زنده ياد مرحوم منوچهر نوذري خاطرنشان کرد: مرحوم پدرم همواره در کارهاي خير پيشگام بود و الگويي برجسته در اين زمينه براي من است و من از ايشان درس انسانيت آموختم .

وي افزود : آن مرد بزرگ علاوه بر هنرمند بودن انسان پاک و خالصي بود و ما را به عشق ورزيدن به مردم توصيه مي کرد.

وي با اشاره به اينکه کار خير از پيدايش هستي با روح انسان عجين شده است، گفت: هرعمل خيري که فقط براي رضايت خدا صورت بگيرد اثر و ماندگاري بيشتر و عميق تري دارد.

وي با ابراز خوشحالي از حضور در جمع مردم بابل افزود: حضور چند روزه در ميان مردم بابل شور و نشاطي وصف ناشدني را به من داد زيرا شاهد حضور پرشور پدران و مادراني بودم که با عشق فرزندان خود را به جشن گلريزان کمک به کودکان بي سرپرست مجتمع خيريه مهدي موعود بابل مي آوردند.

او با ستايش از شوق کودکان براي مشارکت در مراسم گلريزان اين جشنواره ادامه داد : يکي از نکات بسيار جالبي که در اين جشنواره ديدم حضور فرزندان در کنار پدر و مادرشان براي اهداي پول هاي توجيبي به دوستان نيازمند بود.

نوذري گفت : ما در کنار همه مشغله ها و کارهاي روزمره در قبال يکديگر وظايفي داريم که بر اساس روح انساني ما است.

وي با بيان اينکه موفقيت و سعادت هر انسان به عمل او در اين دنيا بستگي دارد اضافه کرد: انتظار دارم تا با مشارکت بيشتر و گسترده تري در کمک به کودکان بي سرپرست مجتمع مهدي موعود(عج) بابل هر کس وظيفه خود را در قبال اين عزيزان به نحو شايسته اي انجام دهد.

وي با آرزوي روزهاي بهتر براي همه کودکان بي سرپرست و ايتام يادآور شد: با دستگيري از نيازمندان در حد وسع و توانايي خود بايد اين عزيزان را به آينده اي روشن اميدوار کنيم.

او مردم بابل را مردمي خير توصيف کرد و افزود : وجود موسسات زياد خيريه و روحيه خير خواهي و کمک به همنوع در اين شهر جاي تعجب داشت و اين نشان دهنده وجود روح انسانيت و مهرورزي در مردم بابل است.

جشنواره خيريه مجمع حمايتي کودکان بي سرپرست تا 26 دي از ساعت 16 الي 21 در مصلاي جمعه بابل برپا خواهد بود.

هنرمندان و چهره هاي برتر سينما و تلويزيون از جمله جمشيد مشايخي ؛ داريوش ارجمند و منوچهر نوذري از جمله شرکت کنندگان در اين جشنواره هستند.

مجتمع حمايتي خيريه مهدي موعود(عج) شهرستان بابل در سال 1387 با شماره ثبتي 134 با مجوز سازمان بهزيستي با اهداف پذيرش، نگهداري، تعليم و تربيت و ترخيص فرزندان بي سرپرست و بدسرپرست و در کنار آن فراهم نمودن شرايط معنوي و عاطفي و آموزشي لازم از جهات فرهنگي و حرفه آموزي در يک مکان استيجاري آغاز به کار کرد.

با اهداي زميني به مساحت 700 متر مربع توسط خيري به نام ' محمدعلي ملکيان ' ساخت مجتمع با زير بناي 450 مترمربع در دو طبقه و چهار واحد با تمام تجهيزات و امکانات رفاهي با مساعدت اداره ي بهزيستي و جمعي از خيرين آغاز شد.

اين مجموعه کارش را با نگهداري از پسران بي سرپرست آغاز کرد و هم اکنون با اهداي 800 متر مربع زمين توسط فرزندان مرحوم محمدعلي ملکيان ، ساخت بخش دختران بي سرپرست را هم در چهار طبقه با امکاناتي پيش بيني شده با اعتباري بيش از سه ميليارد تومان آغاز کرده و نيازمند کمک خيرين براي اتمام آن است.

بر اساس اعلام مسوولان مجتمع تاکنون تا کنون حدود 500 ميليون تومان از کمک هاي مردمي در ساخت اين مرکز بزرگ هزينه شده است.

شهرستان بابل حدود نيم ميليون نفر جمعيت دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر