صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

ابراز تعجب کارگردان «تابو» از پذيرفته نشدن فيلمش در جشنواره فجر

جواد نوروزبيگي از پذيرفته نشدن «تابو» در سي و سومين جشنواره فيلم فجر ابراز تعجب کرد.

کد خبر: 4710

سوره سينما/ جواد نوروزبيگي از پذيرفته نشدن «تابو» در سي و سومين جشنواره فيلم فجر ابراز تعجب کرد.
نوروزبيگي گفت: امسال پنج فيلم تهيه کردم و سه عنوان از آنها در جشنواره فيلم فجر حضور دارند و براي همه، به يک نسبت مساوي اميدوار هستم. به نظرم همه اين فيلم ها ارزشمند هستند و هر کدام در ژانر خودشان حرف هايي براي گرفتن دارند. برخورداري از دغدغه هاي اجتماعي، شايد وجه اشتراک همه اين آثار باشد. چيزي که اين روزها باعث تعجب من شده، بيرون ماندن «تابو» از فهرست آثار جشنواره است. اگر بعد از برگزاري جشنواره و تماشاي فيلم‌ها، فيلمي را ببينيم که از نظر کيفي در سطح پاييني قرار داشته باشد، نسبت به عدم حضور فيلم خسرو معصومي در جشنواره واکنش نشان مي‌دهم و اعتراض خواهم کرد.
وي در پاسخ به اين سوال که چگونه از نتيجه خوب همکاري با يک کارگردان، به خصوص فيلم اولي ها، مطمئن مي شود، توضيح داد: همه چيز به فيلمنامه بر مي گردد و من هميشه تمرکز و توجه و انرژي‌ام را روي اين اصل قرار مي دهم. در برخورد اوليه با يک فيلمنامه، ابتدا مشاوره‌هايي انجام مي دهم و اگر بنا به اعمال تغييراتي باشد، حتما با نويسنده اثر بحث هاي مفصلي خواهيم داشت. به اين ترتيب، با يک فيلمنامه کاملا بررسي شده بر سر کار حاضر مي‌شويم.
نوروزبيگي افزود: مرتضي فرشباف امسال در بخش فيلم اولي ها شرکت کرده اما من قبلا تله فيلم «سوگ» را با او کار کرده بودم و با سبک کاري اش آشنايي داشتم. با بهرام توکلي هم قبل از «من ديگو مارادونا هستم» فيلم «پرسه در مه» را کار کرده بودم. در مورد فيلمنامه او نگراني هايي داشتم اما در موردش با هم حرف زديم و بحث هايمان هم نتيجه داد و با آرامش فيلمبرداري را شروع کرديم.
اين تهيه کننده درباره حال و هواي جشنواره امسال اضافه کرد: فيلم ديگر همکارانم را تماشا نکرده‌ام اما احساس مي کنم دوره خوبي پيش از جشنواره پيش رويمان قرار گرفته است. درست است که از هيچ يک از بزرگان سينما خبري نيست اما تجربه نشان داده آينده اين هنر در دست جوانان آن است و ما چند سالي است با تماشاي فيلم هاي نسل جديد سينما، بسيار به آينده اين هنر-صنعت اميدوار شده‌ايم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر