صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

آلبوم ˝لحظه‌هاي بي‌زمان˝ اثر «روزبه تابنده»

کد خبر: 4471

هنرآنلاين/ آلبوم "لحظه‌هاي بي‌زمان" اثري از روزبه تابنده و منوچهر صهبايي روانه بازار موسيقي شد.

آهنگسازي اين اثر را روزبه تابنده برعهده داشته و اين آلبوم شامل چهار قطعه در ژانر کلاسيک است. قطعات اين اثر موسيقايي بر پايه موسيقي کلاسيک ايراني ساخته شده و منوچهر صهبايي نيز رهبري ارکستر نوازندگان اين آلبوم را بر عهده دارد.

اين آلبوم در چهار بخش آواز چهارگاه، طلوع، لحظه‌هاي بي‌زمان و سه‌گانه ايراني توليد شده است.

"آواز چهارگاه" برگرفته از ملودي‌هاي موسيقي ملي ايران و در پس زمينه ارکستر زهي تنظيم شده است. قطعه "طلوع" در دستگاه چهارگاه براي کمانچه و ارکستر زهي تنظيم شده است و تم اصلي اين قطعه توسط اردشير کامکار براي ساز کمانچه نوشته شده که در متن اين اثر بر آواز چهارگاه و مقدمه ارکستري همراه شده است. قطعه "سه‌گانه ايراني" نگاهي سه وجهي به زندگي معاصر ايراني است. هر يک از سه موومان اثر تلاش دارد تا به واکاوي وجهي از زندگي معاصر بپردازد. تنظيم اين قطعه نيز براي کوارتت و ارکستر زهي صورت پديرفته است. تمامي قطعات اثر برگرفته از قطعات اجرا شده اين گروه در کنسرت بيست و نهمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر بوده و به شيوه آنسامبل ضبط شده است.

در اين اثر موسيقايي ميلاد عالمي، علي جعفري پويان، ميثم مروستي، مهرداد عالمي، سهراب برهمندي، کريم قرباني، زنده ياد عليرضا خورشيدفر، اردشير کامکار، نيما زاهدي، امين غفاري و .... به عنوان نوازنده حضور دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر