صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

انيميشن «رستم و سهراب» در سوداي احياي فرهنگ ملي ايران

کد خبر: 4449

ايرنا/ انيميشن رستم و سهراب با نگاهي به احياي فرهنگ ملي ايران ساخته شده و اکنون بر پرده هاي سينما کشور در حال اکران است.
اين روزها در حالي که کارتون ها و انيميشن هاي خارجي با تصاوير رنگارنگ مورد استقبال کودکان ايراني قرار دارد، اينک ساخت و توليد انيميشن هاي ملي از جمله رستم و سهراب تلاش مي کند تا ضمن آشناکردن کودکان و نوجوانان با فرهنگ حماسه و شخصيت ها و اسطوره هاي ايراني، خلاء اين چند سال غفلت از شناسايي اسطوره هاي ايراني را پر کند.

از سال گذشته و با حضور فيلم تهران 1500 در سينماهاي ايران، سينماي انيميشن در ايران به نقطه پيشرفت جدي در فروش رسيد. سال گذشته پرفروش بودن انيميشن تهران 1500 تنها خبر خوب انيميشني در ايران نبود.
انيميشن رستم و سهراب هم در سال گذشته توانست در اتفاقي جالب در جشنواره فيلم کن حضور اقتصادي يابد و بتواند با پيش فروش مناسب در بازار فيلم کن رکوردي قابل توجه از پيش فروش فيلم هاي سينمايي را به خود اختصاص دهد.
داريوش دالوند تهيه کننده اين انيميشن روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سينمايي ايرنا گفت: چند سالي است که کودکان و نوجوانان به جاي تماشاي کارتون ها و شخصيت هاي ايراني به تماشاي کارتون و انيميشن هاي شخصيت هاي خارجي مي نشينند.

وي افزود: تماشاي اين انيميشن مي تواند ذوق و گرايش کودکان و نوجوانان را به سمت آشنايي آنان به فرهنگ و شخصيت هاي کهن ايراني سوق دهد و همچنين نقطه شروعي براي احياي فرهنگ کهن ايراني با ساخت اين نوع انيميشن ها باشد.
انيميشن رستم و سهراب کار مشترک شرکت برادران دالوند و مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي است که براي اولين بار هفتم آذر ماه گذشته در سينما هاي بروجرد روي پرده رفت و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
اين انيميشن در حال حاضر در 21 سالن سينماي سراسر کشور در حال اکران است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر