صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کنسرت «گروه سپهر» در فرهنگسراي نياوران

کنسرت گروه سپهر به خوانندگي مهدي امامي و آهنگسازي احمد رضا خواه و فريد خردمند 25 و 26 دي ماه در سالن خليج فارس فرهنگسراي نياوران برگزار مي شود.

کد خبر: 4316

باني فيلم/ کنسرت گروه سپهر به خوانندگي مهدي امامي و آهنگسازي احمد رضا خواه و فريد خردمند 25 و 26 دي ماه در سالن خليج فارس فرهنگسراي نياوران برگزار مي شود.
،گروه سپهر که در سال 1379 تشکيل شده ،کنسرت پيش روي را در دوبخش اجرا مي کند بخش اول اين کنسرت شامل قطعاتي در نوا با آهنگسازي فريد خردمند خواهد بود. گروه سپهر در بخش دوم برنامه خود بنا دارد قطعاتي را در آواز دشتي به آهنگسازي احمد رضا خواه و خوانندگي مهدي امامي اجرا کند.
اين گروه تاکنون موفق به برگزاري کنسرت هاي متعددي در داخل و خارج از کشور شده که از جمله آن مي توان به اجراي برنامه در کشور هاي ايتاليا و آذربايجان اشاره کرد.اين گروه در سال2011در فستيوال موسيقي" مقام "که در کشور آذربايجان برگزار گرديده مقام اول را در بخش رقابتي کسب کرده است.از اين گروه تاکنون آلبوم هاي متعددي همچون"ماهان"،"پيروزال"،"سپهر خواني" و ... منتشر گرديده است.
احمد رضا خواه متولد1351در خميني شهر اصفهان، فارغ التحصيل در رشته موسيقي از دانشگاه هنر، موسيقي را نزد پشنگ کامکار فراگرفت و در ادامه نزد استاد مجيد کياني دوره هاي تکميلي نوازندگي سنتور را آموخت.مهدي امامي نيز که به عنوان خواننده ميهمان با اين گروه فعاليت مي کند در سال 1361متولد شده است. وي موسيقي را نزد محسن کرامتي و محمد رضا لطفي فرا گرفته و در ادامه نزد استاد آواز ايران محمد رضا شجريان در حال فراگيري دوره هاي تکميلي آواز مي باشد .
نوازندگان گروه سپهر عبارتند از؛احسان عابدي:ني،فريد خردمند:تنبک و بندير ،پريسا کاشفي:تار،نجمه صغير:عود ،الميرا مردانه:کمانچه،احمد رضا خواه:سنتور و مهدي امامي خواننده گروه.
گفتني است کنسرت گروه سپهر پنجشنبه و جمعه 25 و 26 دي ماه ساعت 21 در سالن خليج فارس فرهنگسراي نياوران برگزار مي گردد و علاقمندان جهت تهيه بليت مي توانند به سايت ايران کنسرت مراجعه کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر