صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

خرس از پوستر برلين 2015 حذف شد!

ه گفته «ديتر کاسليک» مدير جشنواره برلين، اين پرده نمادي از آن يک لحظه‌ مسحورکننده و پر از هيجان قبل از هر تجربه سينمايي است که در آن پرده‌ باز مي‌شود و صفحه را نمايان مي‌کند. امسال هفت فيلم «45 سال» ساخته «آندرو هاي» (انگليس)، «همانطور که رويا مي‌ديديم» به کارگرداني «اندراس درسن» (آلمان و فرانسه)، «سيندرلا» ساخته «کنت برانا» (آمريکا)، «آيزنشتاين در گواناجوتو» ساخته «پيتر گرينوري» (مکزيک، بلژيک و فنلاند)، «آتشفشان Ixcanul» به کارگرداني «جايرو بوستامانت» (گواتمالا و فرانسه)، «شواليه فنجان‌ها» به کارگرداني «ترنس ماليک»، کارگردان صاحب‌نام آمريکايي و «زير ابرهاي الکتريکي» به کارگرداني «آلکسي جرمن» (روسيه، اوکراين، لهستان) به مرحله نخست نامزدي دريافت خرس طلاي برلين راه يافته‌اند.

کد خبر: 428

باني فيلم/ پوستر شصت‌وپنجمين جشنواره فيلم برلين بدون وجود خرس آشناي سينمادوستان، منتشر شد.
برگزارکنندگان فستيوال بين‌المللي فيلم برلين 2015 در حالي پوستر رسمي اين رويداد مهم سينمايي را منتشر کردند که روي آن اثري از نشان خرس اين جشنواره به چشم نمي‌خورد.
خرس، نماد پايتخت آلمان و جشنواره فيلمي است که سالانه موج عظيمي از آثار مطرح سينمايي را از کشورهاي مختلف به خود جذب مي‌کند. اين جشنواره به جاي خرس، به سراغ تصويري آبستره از پرده لرزان سينما رفته است.
به گفته «ديتر کاسليک» مدير جشنواره برلين، اين پرده نمادي از آن يک لحظه‌ مسحورکننده و پر از هيجان قبل از هر تجربه سينمايي است که در آن پرده‌ باز مي‌شود و صفحه را نمايان مي‌کند.
شصت‌وپنجمين فستيوال بين‌المللي فيلم برلين از روز پنجم ماه فوريه سال ۲۰۱۵ آغاز مي‌شود و تا پانزدهم همان ماه ادامه خواهد داشت. جشنواره امسال با حضور «دارن آرنوفسکي» به عنوان رئيس هيئت داوران بخش رقابتي برگزار مي‌شود.

امسال هفت فيلم «45 سال» ساخته «آندرو هاي» (انگليس)، «همانطور که رويا مي‌ديديم» به کارگرداني «اندراس درسن» (آلمان و فرانسه)، «سيندرلا» ساخته «کنت برانا» (آمريکا)، «آيزنشتاين در گواناجوتو» ساخته «پيتر گرينوري» (مکزيک، بلژيک و فنلاند)، «آتشفشان Ixcanul» به کارگرداني «جايرو بوستامانت» (گواتمالا و فرانسه)، «شواليه فنجان‌ها» به کارگرداني «ترنس ماليک»، کارگردان صاحب‌نام آمريکايي و «زير ابرهاي الکتريکي» به کارگرداني «آلکسي جرمن» (روسيه، اوکراين، لهستان) به مرحله نخست نامزدي دريافت خرس طلاي برلين راه يافته‌اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر