صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

بازيگر «اميرکبير» خاطرات خوبي از سريالش ندارد

سعيد نيکپور - بازيگر و کارگردان سريال «اميرکبير» - با بيان اينکه خاطرات خوبي از اين سريال ندارد، مي‌گويد: مجموعه تاريخي «اميرکبير» در بدترين شرايط زماني در بمباران و جنگ ساخته شد و از آن سريال فقط خاطرات غم‌انگيز در ذهنم باقي مانده است

کد خبر: 4251

ايسنا/ سعيد نيکپور - بازيگر و کارگردان سريال «اميرکبير» - با بيان اينکه خاطرات خوبي از اين سريال ندارد، مي‌گويد: مجموعه تاريخي «اميرکبير» در بدترين شرايط زماني در بمباران و جنگ ساخته شد و از آن سريال فقط خاطرات غم‌انگيز در ذهنم باقي مانده است.
اين بازيگر به انگيزه‌ي پخش سريال «اميرکبير» از راديو نمايش در گفت‌و‌گويي با خبرنگار سرويس تلويزيون و راديو ايسنا، ضمن يادآوري ساگرد درگذشت اميرکبير، گفت: به نظرم پخش سريال‌هايي مثل «اميرکبير» از راديو براي سرگرمي افرادي که مدام راديو گوش مي‌دهند، بد نيست اما همه سريال‌ها مناسب اين کار نيستند؛ چراکه اصولا سريال‌هاي تلويزيوني براي خودشان يکسري مختصات تلويزيوني دارند؛ ضمن اينکه تلويزيون هم وسيله‌اي است که مقابل آن مي‌نشينيم و آن‌را با صدا و تصوير تماشا مي‌کنيم؛ در حالي که راديو در بخش گوش کردن به دقت بيشتري نياز دارد.

او در همين زمينه بيان کرد: محيطي که افراد فيلم و سريال‌ها را از طريق راديو گوش مي‌دهند، خيلي مهم است؛ به عنوان مثال اتومبيل وسيله خوبي براي گوش کردن راديو است و براي شنوندگان جذابيت دارد که هنگام رانندگي سريالي مثل «اميرکبير» را گوش بدهند.

نيک‌پور همچنين با تأکيد بر اينکه انتخاب در پخش فيلم و سريال‌هاي تلويزيوني از راديو، امري مهم است، اظهار کرد: سريال «اميرکبير» از مجموعه‌هايي است که براي پخش راديويي مناسب است و مي‌تواند براي شنونده جذاب باشد؛ به دليل اينکه ديالوگ در «اميرکبير» بسيار مهم است و حرف اول را مي‌زند. از طرفي هم درگيري‌ها و پيچشي که در ديالوگ‌هاي اين مجموعه وجود دارد جذابيت آن‌را چندين برابر مي‌کند.

وي سپس به تعريف خاطره‌اي از علاقه مردم نسبت به سريال «اميرکبير» پرداخت و ادامه داد: قبل از تأسيس شبکه‌هاي مختلف راديويي و برنامه‌اي که بخواهد فيلم و سريال‌ها را به شکل شنيداري پخش کند، به ياد دارم سال‌ها پيش که چندين بار سوار تاکسي شدم برايم جالب بود که رانندگان تاکسي خودشان سريال «اميرکبير» را با نوار کاست‌هاي قديمي ضبط کرده‌اند و داخل ماشين گذاشته‌اند تا گوش بدهند. چندين بار با اين اتفاق مواجه شدم و هميشه برايم جالب بود و در ذهنم ماند که مردم واقعا «اميرکبير» را دوست داشتند.
بازيگر نقش «اميرکبير» در ادامه‌ي صحبت‌هايش با اشاره به خاطرات غم‌انگيزي که از ساخت «اميرکبير» در ذهنش باقي مانده است، يادآور شد: اين سريال در زمان جنگ و موشک باران ساخته شد و ما در توليد آن خيلي سختي کشيديم. آن زمان به ياد دارم براي تصويربرداري «اميرکبير» در کاخ گلستان کار مي‌کرديم که در همان حوالي پشت ساختمان شمس‌العماره يک ميني بوس منفجر شد و آن روز واقعا برايمان روز غم‌انگيز و فاجعه‌اي بود، به همين خاطر اصلا خاطره‌هاي خوبي از آن زمان در ذهن ندارم. همچنين به ياد دارم يکي از روزهايي که مشغول ضبط سريال «اميرکبير» بوديم طوفان آمد و تمام چادرها و لوکيشن ما را از بين برد.

نيک‌پور ادامه داد: اصولا در زمان کار کردن، خاطرات خوبي براي سازندگان نمي‌ماند. در حال حاضر هم که اين ماجرا بدتر شده است؛ چراکه کارها از همان روز اول با استرس، درگير‌ي، اختلاف، قهر و بي‌پولي شروع مي‌شود تا اينکه ماجرا تمام شود و همه عوامل به سرعت از هم خداحافظي کنند و بروند.

وي سپس تصريح کرد: دوره‌اي که سريال «اميرکبير» را کار مي‌کرديم در کارها انگيزه بود؛ چراکه عوامل اين حس در وجودشان بود که مشغول ساخت يک کار خوب و ماندني براي مملکتشان هستند؛ بنابراين با انگيزه کار مي‌کردند و خوشحال بودند اما در حال حاضر ديگر انگيزه‌ي سابق وجود ندارد و فقط براي رفع مشکل مالي کار مي‌کنيم.

سعيد نيک‌پور در پايان گفت‌وگوي خود به حضورش در سريال «معماي شاه» که پيش از اين هم اعلام شده بود، اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشغول بازي در سريال «معماي شاه» به کارگرداني محمدرضا ورزي هستم. در اين مجموعه تاريخي نقش «دکتر وزيري» را بازي مي‌کنم. «معماي شاه» همچنان در مرحله تصويربرداري است و خدا مي‌داند که چه زماني به پايان برسد؛ چراکه اصولا هيچکس نمي‌داند يک کار در تلويزيون چه زماني تمام مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر