صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

مدير کل دفتر موسيقي: مجوز رپ براي هيچ خواننده‌اي صادر نشده است

پيروز ارجمند مدير کل دفتر موسيقي گفت: در سبک منتسب به رپ (گفتاواز) آثاري به دست دفتر موسيقي رسيده که به دليل پايين بودن سطح کيفي و ايده‌آل نبودن اين آثار هيچ مجوزي براي اين سبک و خوانندگان آن صادر نشده است، اما اميدوارم با اقدامات اصلاحي به اين نتيجه برسيم که آثار اين سبک با ارتقاي سطح به دريافت مجوز نائل شوند.

کد خبر: 4105

باشگاه خبرنگاران/ پيروز ارجمند مدير کل دفتر موسيقي گفت: در سبک منتسب به رپ (گفتاواز) آثاري به دست دفتر موسيقي رسيده که به دليل پايين بودن سطح کيفي و ايده‌آل نبودن اين آثار هيچ مجوزي براي اين سبک و خوانندگان آن صادر نشده است، اما اميدوارم با اقدامات اصلاحي به اين نتيجه برسيم که آثار اين سبک با ارتقاي سطح به دريافت مجوز نائل شوند.
وي افزود: واژه‌اي در فرهنگستان زبان فارسي به نام "رسيتاتيو" وجود دارد که گونه‌اي از آوازخواني در اپراست که سبکي شبيه رپ دارد که ما از آن به عنوان "رسيتاتيو" يا (گفتاواز) ياد مي‌کنيم.
ارجمند با اشاره به اينکه محتواي رپ خواني بايد با شرايط مورد نظر همخواني داشته و ويژگي قومي و ملي در آن باشد گفت: اگر چنين خبري باشد ما سبک تازه‌اي از رپ را خواهيم داشت.
مدير دفتر موسيقي با اشاره به اينکه اين شکل خواندن ريشه در فرهنگ ما دارد عنوان کرد: رجزخواني و بحر طويل خواني از نمونه‌هاي اين سبک رپ (گفتاواز) هستند که که متعلق به سبک تهران و در فرهنگ ما بوده است.
ارجمند در خصوص حضور سامي يوسف در ايران و برگزاري توسط اين خواننده گفت: شرکتهايي با وي مذاکره داشته و به توافقاتي رسيده‌اند، اما توافق براي حضور خوانندگان خارجي در ايران با مدير برنامه‌هاي خوانندگان انجام مي‌شود که اين افراد به جنبه مالي قضيه توجه دارند، اما اگر هر گروه خارجي بخواهد برنامه‌اي در ايران داشته باشد با بررسي‌هايي که انجام مي‌دهيم و توافقات دو طرفه مجوز صادر مي‌شود.
وي با اشاره به اينکه "حبيب محبيان" هيچ درخواستي براي تهيه آلبوم موسيقي يا برگزاري کنسرت نداشته است گفت: وي تاکنون تقاضايي نداشته و چون درخواستي نبوده من در اين خصوص صحبتي نمي‌توانم داشته باشم.
ارجمند عنوان کرد: مشکلات مربوط به کنسرت "کيتارو" در ايران برطرف شده و ابزار موسيقي آماده تحويل است.
وي در پايان گفت: دليل لغو کنسرت غلامرضا کويتي‌پور به تبليغات شرکت مربوطه و پايين بودن فروش بليت کنسرت ربط پيدا مي‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر