صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

بليط فروش نرفت دومين شب کنسرت همايون در بندرعباس لغو شد

کد خبر: 3996

شهر خبر/ بليط فروش نرفت دومين شب کنسرت همايون در بندرعباس لغو شد

در حالي که بر اساس تبليغات و اعلام قبلي، قرار بود همايون شجريان علاوه بر نوزدهم امروز بيستم دي ماه جاري نيز در بندرعباس کنسرت برگزار کند ولي دومين شب اجراي اين برنامه لغو شد.

مدير اجرايي کنسرت همايون شجريان در بندرعباس، با تاييد اين خبر دليل لغو شب دوم اجراي کنسرت را به فروش نرفتن بليت اعلام کرد.

اين در حاليست که کنسرت قبلي اين هنرمند در بندرعباس ، سال 90 در تالار آويني برگزار شد و شجريان در دو شب و شش نوبت هنر خود را به مشتاقان موسيقي ايراني در بندرعباس عرضه کرد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي موسيقي ايراني «ناشکيبا» فريد خرمي در گفت و گو با ايرنا افزود: در اولين شب نيز که کنسرت در سالن فجر ورزشگاه تختي برگزار شد، تنها يک هزار و 700 بليت به فروش رفت و اين در حاليست که سالن ياد شده حدود 2هزار و 500 نفر صندلي دارد.

وي در پاسخ به پرسش خبرگزاري ايرنا درباره قيمت بالاي بليت اين کنسرت که بين 300هزار تا 700هزار ريال براي استفاده از اين برنامه بر روي صندلي هاي پلاستيکي ورزشگاهي تعيين شده اظهار داشت:افزايش هزينه هاي گروه مانند جابجايي و اقامت و همچنين افزايش تعداد هنرمندان شرکت کننده در برنامه علت اين افزايش قيمت بوده است.

خرمي در حالي افزايش هزينه ها را به عنوان دليل بالا رفتن قيمت بليت کنسرت 'چرا رفتي ' اعلام کرد که نام يک شرکت معروف نيز به عنوان حامي مالي در تبليغات آن به چشم مي خورد.

همچنين پيش از اين از سوي مسوولين موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز اعلام شده بود که تورهاي شهرستاني 'چرا رفتي 'با نگاه حمايتي برگزار مي شود تا تعداد بيشتري از مردم از آن استفاده کنند.

در اجراي جمعه شب ،همايون شجريان با همراهي، سهراب پورناظري به عنوان تکنواز کمانچه، حسين رضايي نيا و آئين مشکاتيان نوارنده سازهاي ضربي، مهيار طريحي نوازنده سنتور، علي جعفري و تينا جامه گرمي نوازنده ويلن، سهراب برهمندي نوازنده ويولا، آتنا اشتياقي نوازنده ويلنسل، آرين کشيشي نوازنده گيتار باس، سپند دادبه نوازنده عود و خورشيد داد به نوازنده تار، 11 اثر اجرا کرد.

در اين اجرا قطعه هاي چه کسم من(مولانا)، همه هيچم(حسين منزوي)، کولي(سيمين بهبهاني)، دل به دل(هومن ذکاتي)، شتک(حسين منزوي)، در حصار شب(شفيعي کدکني)،مردان خدا(آهنگ کيخسرو پورناظري/ شعر فروغ بسطامي)،چوني بي من(مولانا)، از عشق(آهنگ سهراب پورناظري)، درون آينه (حسين منزوي)، چرا رفتي(سيمين بهبهاني)، توسط همايون شجريان و همنوازان اجرا شد.

کيفيت نامطلوب صدا در دو طرف سالن و فروش بليت در محل هايي که هيچگونه ديدي به سکوي اجرا نداشت از نقاط ضعف اين برنامه بود.

با وجود نقاط ضعف ياد شده، هر يک از قطعات اجرا شده با تشويق و استقبال خوب مردم روبرو شد. دومين مرحله تور شهرستان هاي کنسرت 'چرا رفتي' به تهيه کنندگي محمد حسين توتونچيان و موسسه فرهنگي هنري ققنوس، از اجرا در سالن فجر بندرعباس آغاز شده و در شهر هاي سمنان، اهواز، آبادان، اصفهان و زنجان ادامه پيدا مي کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر