صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

تازه‌ترين آمار فروش فيلم‌هاي روي پرده

تا زمان شروع به کار سي و سومين جشنواره فيلم فجر فرصت چنداني باقي نيست و در اين مدت فيلمسازاني که آثارشان در جشنواره سال گذشته به نمايش درآمده، در تلاشند آثارشان به نمايش عمومي درآمد.

کد خبر: 3963

خبرآنلاين/ سالن‌هاي سينما در روزهاي پاياني دي ماه با ترافيک اکران روبرو شده‌اند؛ در حال حاضر 9 فيلم سينمايي در حال اکران است که از ميان آن‌ها «ملبورن» بيشترين فروش روزانه را دارد.
تا زمان شروع به کار سي و سومين جشنواره فيلم فجر فرصت چنداني باقي نيست و در اين مدت فيلمسازاني که آثارشان در جشنواره سال گذشته به نمايش درآمده، در تلاشند آثارشان به نمايش عمومي درآمد.

نخستين فيلم سينمايي آزيتا موگويي با عنوان «تراژدي» ماجراي قاسم سبزي کار است که به دليل گرفتاري قصد دارد با صحنه‌سازي به وسيله تصادف حق ديه خود را براي خانواده گذاشته تا راحتي و آسايش آنها را فراهم کند. مهدي هاشمي، بهرام رادان، رويا نونهالي، حسين ياري و پانته‌آ بهرام بازيگران اين فيلم سينمايي هستند. اين فيلم در مدت 33 روز نمايش 365 ميليون و 500 هزار تومان فروخته است.

«مبلورن» به کارگرداني نيما جاويدي داستان زوجي جوان را روايت مي‌کند که در آستانه سفر، ناخواسته درگير ماجراهايي پيچيده مي‌شوند. اين فيلم با بازي نگار جواهريان و پيمان معادي در جشنواره‌هاي مختلف خارجي مورد توجه قرار گرفته است. فروش اين فيلم در مدت 16 روز نمايش به 322 ميليون تومان رسيده است.

«چند مترمکعب عشق» نخستين فيلم جمشيد محمودي در مدت 20 روز نمايش 140 ميليون تومان فروخته است. اين فيلم با بازي ساعد سهيلي و حسيبا ابراهيمي داستان عشق جواني ايراني به دختري افغان را روايت مي‌کند. خلاصه داستان فيلم به اين شرح است: «پسري ايراني با بازي ساعد سهيلي در حاشيه تهران و در کارخانه‌اي همراه مهاجران افغاني کار مي‌کند و دلبسته دختري افغان است، آنها براي صحبت کردن با هم به انبار متروکه‌اي که پر از کانتينر است مي‌روند. به دليل اصرار پليس براي بازگشت مهاجران غيرقانوني به افغانستان پدر دختر تصميم به ترک ايران مي‌گيرد. پسر براي خواستگاري از مدير کارخانه کمک مي‌گيرد اما پدر مخالف ازدواج دخترش با پسري ايراني است.»

فيلم سينمايي «فصل فراموشي فريبا» به کارگرداني عباس رافعي که از اکران در سينماهاي متعلق به حوزه هنري محروم است، داستان زندگي زني‌ست که گذشته نامتعارفش سايه بر روي زندگي عاشقانه‌اش انداخته و تلاش او براي فرار از اين گذشته سرنوشت نافرجامي را براي او رقم مي‌زند. ساره بيات، امين زندگاني و شهين تسليمي از بازيگران فيلم رافعي هستند که تاکنون بعد از 16 روز نمايش 14 ميليون تومان فروخته است.

«بيگانه» ساخته بهرام توکلي با بازي مهناز افشار، پانته‌آ بهرام و امير جعفري در مدت زمان اکران 33 روزه 180 ميليون تومان فروش داشته است. خلاصه داستان فيلم به اين شرح است: «زوجي در انتظار تولد فرزند خود هستند. ورود خواهر ناتني زن با بازي پانته‌آ بهرام مشکلاتي براي آنها به وجود مي‌آورد. زن که پريشان احوال و مريض است، گذشته‌اي رازآلود دارد و در جواني فرزندش را پس از طلاق رها کرده. مرد تمايل ندارد خواهر همسرش در خانه بماند. دوست صميمي مرد خواستگار زن است، اما زن در نهايت به او هم دروغ مي‌گويد و خانه را ترک مي‌کند.»

«خانه‌اي در کنار ابر» ساخته جلال دهقاني اشکذي در مدت 16 روز اکران 40 ميليون تومان فروخته است. داستان اين فيلم در دهه 60 مي‌گذرد و نگار عابدي و هدايت هاشمي بازيگران آن هستند.

«کالسکه» ساخته آرش معيريان هم با بازي دانيال عبادي،‌ سارا منجزي و بهنوش بختياري داستان زندگي زوج جواني است که براي رفتن و يا ماندن در ايران دچار مشکل هستند. اين فيلم در مدت 15 روز نمايش نزديک 66 ميليون تومان فروخته است.

«مجرد 40 ساله» ساخته شاهين باباپور در 9 روز اکران 102 ميليون تومان و «زيباتر از زندگي» انسيه شاه‌حسيني هم در 9 روز نمايش 15 ميليون و 700 هزار تومان فروخته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر