صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

حضور «هديه تهراني» با فيلم «روز مبادا» در جشنواره فجر

فائزه عزيزخاني کارگرداني فيلم سينمايي «روز مبادا» سبک قصه گويي اين فيلم را مطابق را سينماي موردپسند خود توصيف کرد.

کد خبر: 3884

سوره سينما/ فائزه عزيزخاني کارگرداني فيلم سينمايي «روز مبادا» سبک قصه گويي اين فيلم را مطابق را سينماي موردپسند خود توصيف کرد.
عزيزخاني گفت: جنس فيلمنامه «روز مبادا» به گونه اي بود که بايد از نابازيگرها استفاده مي کرديم و حضور خانم هديه تهراني نيز يک حضور افتخاري است. ايشان در اين فيلم نقش خودش را بازي مي کند و اواخر کار، ديده مي شود. هديه تهراني شخصيتي بسيار دوست داشتني دارد. وقتي براي اولين بار با او کار مي کني مثل اين است که سال هاست او را مي شناسي. حضور او در کنار ما از جنس واقعيت خودش بود. ايشان به من گفت به خاطر خودت و مادرت، در فيلم تو بازي مي کنم. مادر من خانم شيرين آقارضا کاشي يکي از نقش هاي اين فيلم را بر عهده دارد.
وي درباره داستان «روز مبادا» اضافه کرد: ذهن من اساسا داستان پرداز است و هميشه عادت دارم قصه هاي مختلف را کنار هم بچينم. چنين نگاهي براي ساخت فيلم اولم هم وجود داشت. براي اين فيلم هم قصه اي برگرفته از واقعيت هاي زندگي خودم به ذهنم رسيد و گفتم چه اتفاق خوبي مي شود اگر آن را تبديل به يک فيلم کنيم. من «روز مبادا» را فيلمي قصه گو به حساب مي آورم اما قصه اي که شبيه آدم هاي امروز باشد. اگر من بخواهم براي يک بچه داستان بگويم جمله را با «يکي بود يکي نبود» شروع نمي کنم و قهرمان ماجرا هم در روايت من به نحو غلوآميزي براي او برجسته نمي شود. چنين رويکردي در فيلمسازي من هم وجود داشت؛ بنابراين اين فيلم هم يک فيلم قصه گوست اما به سبک و سياق خودش.
فائزه عزيزخاني که خود را يکي از شاگردان عباس کيارستمي معرفي مي کند در ادامه گفت: من دانش آموخته سينما هستم و از سال ۷۹ قدم به عرصه فيلمسازي گذاشتم. ابتدا پشت صحنه فيلم ها کار مي کردم و بعد ساخت چند فيلم مستند و کوتاه را تجربه کردم. اثري که آقاي کيارستمي بر فيلم من داشت اين بود که به من جرأت داد تا آن چيزي را که در ذهن داشتم به يک اثر تصويري تبديل کنم و همه چيز را در محدوده سليقه خودم قرار بدهم.
اين کارگردان در پاسخ به اين سوال که آيا براي فيلم خود در جشنواره امسال پيش بيني خاصي دارد، گفت: تجربه ديگر دوستانم را تماشا نکرده ام و نمي توانم نظري داشته باشم. منتظر مي مانم تا جشنواره شروع شود و برآيند کار خودم و ديگران را ببينم.
فيلم سينمايي «روز مبادا» در بخش هنر و تجربه امسال حضور دارد و هديه تهراني يکي از بازيگران آن است. او در اين فيلم در کنار عده زيادي از نابازيگران قرار گرفته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر