صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

تاکيد «مهران رسام» بر بالابردن کيفيت برنامه هاي تلويزيوني

مهران رسام تغييرات بزرگ در تلويزيون مبني بر چابک‌سازي را کاري درست ارزيابي کرد و گفت: با اين کار حداقل در هزينه‌هاي ساخت سريال‌ صرفه‌جويي مي‌شود؛ به نوعي که هم به بودجه کمک مي‌کند و هم تصميم‌گيري‌ها را صحيح‌تر.

کد خبر: 3814

ايسنا/ مهران رسام تغييرات بزرگ در تلويزيون مبني بر چابک‌سازي را کاري درست ارزيابي کرد و گفت: با اين کار حداقل در هزينه‌هاي ساخت سريال‌ صرفه‌جويي مي‌شود؛ به نوعي که هم به بودجه کمک مي‌کند و هم تصميم‌گيري‌ها را صحيح‌تر.
اين تهيه‌کننده درباره تغييرات ساختاري و مديريتي تلويزيون مطرح کرد: هنوز نتايج ماجرا را نديدم اما به آينده اميدوارم اما معتقدم شبکه‌ها بايد پويا باشند؛ اينکه 20 شبکه داشته باشيم اما هيچکدام برنامه جذابي براي مخاطب نداشته باشند و او را راضي نکنند، به هيچ دردي نمي‌خورد.
او سپس گفت: اقدام تازه رئيس صداوسيما مبني بر چابک‌سازي خوب است و به نوعي در توليد برنامه‌هاي باکيفيت تاثير مي‌گذارد. با توجه به گستردگي و نيروي انساني وسيعي که صداوسيما دارد، به نظر مي‌رسد بودجه‌هايي که بايد براي توليد برنامه‌ها در نظر گرفته شود، بيشتر صرف نيروي انساني مي‌شود؛ در صورتي که توليد است که مخاطب را جذب مي‌کند.
رسام درباره تغييرات تلويزيون عنوان کرد: در حال حاضر از جمله دستوراتي که داده شده، اين است که برنامه‌هاي زائد حذف شوند و همچنين برنامه‌هاي پخش زنده به حداقل برسد.
او سپس گفت: بايد براي وقت مردم ارزش قائل شوند و همه اينها دستورالعملي است که ابلاغ شده است. مهام سپس به حوزه نمايشي در تلويزيون اشاره کرد که تمرکز بسيار خوبي بر روي آن صورت گرفته است و گفت: پيش از اين رقابت‌هاي نابرابري در شبکه‌ها جريان داشت و به عنوان مثال اگر شبکه‌اي با يک بودجه کم و متوسط کاري را به سرانجام مي‌رساند در شبکه ديگر اين بودجه دو برابر براي ساخت سريالي تعلق مي گرفت و اين رقابت‌ها نابرابر بود و به نوعي اگر درسال 50 سريال ساخته مي‌شود با نظارت و کنترل بهتر صدا و سيما مي‌تواند آن را به 80 سريال ارتقا بدهد. اميدواريم با اين تصميمات تاثيرات مثبت را ببينيم ما که سازندگان کار هستيم بسيار اميدواريم.
مسعود رسام اين روزها قرار بود سريالي را براي توليد در شبکه سه آغاز کند اما هنوز به نتيجه‌اي نرسيده است. اين تهيه کننده برنامه يادگاري وهمچنين برنامه «ما مردها» را در دست توليد دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر