صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

ناگفته‌هاي «محمدعلي کشاورز» از «احمد رسول‌زاده»

محمد علي کشاورز، احمد رسول‌زاده را مرد کاملا هنرمندي دانست که علاوه بر اينکه در کار خودش مرد فرهيخته‌اي بود در ميان همکاران خودش محبوب و در کار خود استاد بود.

کد خبر: 3654

ايسنا/ محمد علي کشاورز، احمد رسول‌زاده را مرد کاملا هنرمندي دانست که علاوه بر اينکه در کار خودش مرد فرهيخته‌اي بود در ميان همکاران خودش محبوب و در کار خود استاد بود.
اين هنرمند پيشکسوت در پي درگذشت احمد رسول‌زاده (هنرمند عرصه دوبله) ضمن ابراز تاسف از درگذشت اين پيشکسوت دوبله گفت: آنچه که براي من و بچه‌هاي اداره تئاتر از او وجود داشت، نجابتش بود.
او سپس گفت: پيش از هر چيز ديگري بايد بگويم اين مرد يک انسان صد درصد ايراني بود، انساني که هميشه به عنوان يک گوينده و يک رهبر گروه کار مي‌کرد و من شانسي که داشتم اين بود که در «هزار دستان» زنده‌ياد علي حاتمي، آقاي رسول‌زاده را انتخاب کرد.
کشاورز در عين حال با اشاره به همکاري‌اش با احمد رسول‌زاده گفت: ما که از تئاتر به سينما آمده بوديم، هنوز نمي‌دانستيم که چگونه لب‌هايمان را با حرف زدن تکان بدهيم و اين رسول‌زاده بود که به عنوان يکي از بهترين دوبلورها در کنار ما حضور داشت.
وي درخصوص ويژگي‌هاي حرفه‌اي اين هنرمند مطرح کرد: رسول زاده در دو کار «هزار دستان» و «پدر سالار» بسيار عالي حس مرا به تماشاگر منتقل مي‌کرد. تمام لحظه‌هايي که با هم کار کرديم و او صداي مرا دوبله مي‌کرد با يکديگر هم حسي داشتيم، به ويژه در کار «هزار دستان» که کار بسيار مشکلي بود. در اين کار هميشه از آن حال و هوايي صحبت مي‌کرديم که چگونه در ايفاي کاراکتر، حس بگيريم.
کشاورز از احمد رسول‌زاده و منوچهر اسماعيلي به عنوان پيشکسوتاني ياد کرد که از گويندگان خوب اين مملکت هستند.
محمدعلي کشاورز سپس به خبرنگار ايسنا گفت: اميدوارم روح احمد رسول‌زاده شاد باشد و آنهايي که زنده‌ هستند، خداوند به آنها طول عمر و سلامتي و پشت کار براي فيلم‌هايي که دوبله مي‌کنند، بدهد.
اين هنرمند پيشکسوت که طي سه سال اخير به دليل بيماري در منزل به سرمي‌برد در پايان سخنانش گفت:براي من انسانيت از همه چيز مهم‌تر است، اگر در کاري ميليون‌ها پول هم به من پيشنهاد بدهند نمي‌پذيرم، به جهت اينکه هنرمند بودن و انسانيت برايم از همه چيز مهم‌تر است. مي‌خواهم اگر بتوانم آثاري را که چه سينمايي و چه غير سينمايي کار کرده‌ام، بخرم و داشته باشم تا حداقل اين فيلم‌ها را به عنوان ارث براي بچه‌هايم باقي بگذارم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر