صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

دکوراسيون زيبا و ارزان با 5 نکته آسان

کد خبر: 3209

برترين ها/ پيش از هر چيز، خانه شما بايد بياني از خود شما باشد. اگر مي‌خواهيد کمي ظاهر خانه خود را تغيير دهيد و نمي‌دانيد از کجا شروع کنيد و چه کنيد و يا احساس مي‌کنيد ممکن است درگير کاري شويد که اصلا تخصصي در آن نداريد اصلا نگران نباشيد.
براي اين کار از پالت رنگي خنثي و کلاسيک در ديوارها، کفپوش‌ها، سطوح، و يک وسيله نسبتا بزرگ، مانند کاناپه اتاق نشيمن، استفاده کنيد و از طريق وسايل ديگر و يا سطوح کوچک رنگ‌هاي متفاوت را به اين پالت رنگي خنثي اضافه کنيد. خوبي استفاده از پالت رنگي خنثي اين است که هر گاه بخواهيد مي‌توانيد تغييراتي خوبي در فضا ايجاد کنيد و اين کار نياز به هزينه چنداني ندارد.
در اين مطلب مي‌خواهيم 5 راه را به شما نشان دهيم که با استفاده از آن‌ها بتوانيد فضاي داخلي خانه خود را تغيير دهيد و در اين کار موفق شويد. شيوه‌هايي که به شما معرفي مي‌شوند از اين جهت مناسب هستند که براي انجام آن‌ها نياز به هزينه زيادي نيست.
1. يکي از ديوارها را کاغذ ديواري کنيد
کاغذ ديواري کردن يکي از ديوارهاي يک اتاق حس و حال و ظاهر آن را به کلي دگرگون مي‌کند. اين روزها کاغذ ديوارهاي برداشته‌شدني (اين نوع کاغذ ديوارها بسيار مناسب مستاجران هستند) در بازار وجود دارند که براي اين کار مي‌توانيد از آن‌ها استفاده کنيد. خوبي اين نوع کاغذ ديواري‌ اين است که به راحتي مي‌توانيد آن‌ها را نصب و جدا کنيد و هر گاه از ظاهر کلي فضاي خود خسته شديد مي‌توانيد آن را به راحتي تعويض کنيد.
2. در اتاق را تبديل به يک عنصر خاص در فضا بکنيد
در اتاق خود را به يک رنگ برجسته و يا دو رنگ خاص (همان طور که در عکس پايين مشاهده مي‌کنيد) درآوريد. اگر هنوز آن‌قدر مطمئن به اين کار نشده‌ايد و نمي‌خواهيد در اتاق را رنگ کنيد، با استفاده از نوارهاي رنگي بر روي درها (مانند عکس پايين) مي‌توانيد ظاهر در اتاق را به کلي تغيير دهيد. استفاده از اين نوارهاي رنگي بسيار راحت است و اضافه کردن و جدا کردن آن‌ها نيز زمان زيادي از شما نمي‌گيرد. اين نوارهاي رنگي بسيار مناسب در اتاق کودکان هستند.
3. قفسه‌هاي اتاق خود را رنگ کنيد و يا ظاهر آن را تغيير دهيد
براي اين‌که به اتاق خود ظاهر جديدي اضافه کنيد، برچسب‌هاي رنگي در درون قفسه‌ها اضافه کنيد و يا آن‌ها را رنگ کنيد. رنگ کردن کتابخانه و قفسه‌ها کاري کاملا بي‌خطري است، زيرا مانند رنگ کردن ديوارها کل اتاق شما را تحت تاثير قرار نمي‌دهد و فقط يک قسمت کوچک از فضاي شما رنگ مي‌شود. نگاه کنيد که در عکس پايين تغيير ظاهر قفسه‌ها چه تاثير زيبايي در فضاي اتاق گذاشته است.
«از روي جلد کتاب در مورد آن قضاوت نکنيد.» کاملا اين جمله را فراموش کنيد. اضافه کردن کتاب‌هاي رنگارنگ که داراي جلد‌هاي زيبا و فرم‌هاي جذابي هستند هم کار هيجان‌انگيزي است، و هم باعث مي‌شود تا فضاي اتاق شما بعد پيدا کند و تبديل به فضايي کاملا منحصربه‌فرد شود.
4. از يک پارچه رنگي زيبا به عنوان عنصر متفاوت اتاق خود استفاده کنيد
يک پارچه بزرگ و رنگي را بر روي تخته پشتي تخت‌خواب خود بياندازيد. اين کار هم به اتاق شما رنگ و بافت اضافه مي‌کند، و هم هرگاه خواستيد مي‌توانيد آن را به راحتي از روي تخته پشتي تخت‌خواب برداريد. هم‌چنين به جاي اين‌کار مي‌توانيد يک تکه پارچه زيبا و رنگي را به ديوار اتاق خود آويزان کنيد تا ظاهر آن به کلي دگرگون شود و هر گاه خواستيد آن را از روي ديوار برداريد.
5. يک اثر هنري رنگي به فضاي اتاق خود اضافه کنيد
درست است، تابلويي که در عکس بالا مي‌بينيد يک اثر هنري خاص و گران‌قيمت نيست ولي استفاده از تابلوها يکي از سريع‌ترين و کاربردي‌ترين راه‌ها براي اضافه کردن رنگ و جذابيت بصري به اتاق است. شما مي‌توانيد يک تابلو ارزان قيمت رنگي و زيبا را به فضاي اتاق خود اضافه کنيد و هرگاه از آن تابلو خسته شديد، مي‌توانيد آن را از روي ديوار برداريد و جاي آن يک اثر هنري ديگر آويزان کنيد و چون پول زيادي بابت اين تابلوها پرداخت نکرده‌ايد خيلي هم در عوض کردن آن‌ها به خود ترديد راه نمي‌دهيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر