صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

«نيکي کريمي» تنها کارگردان زن بخش اصلي جشنواره فجر

اميرحسين آرمان، امير آقايي، گوهر خيرانديش، سحر قريشي، حسين پاکدل،ترلان پروانه، اکبر رحمتي، روح‌الله محرابي، سعيده عرب و شايان خليلي ديگر بازيگراني هستند که در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

کد خبر: 2385

ايسنا/ نيکي کريمي با جديدترين ساخته سينمايي‌اش «شيفت شب» به عنوان تنها کارگردان زن بخش سوداي سيمرغ جشنواره‌ي فيلم فجر، در بخش اصلي و رقابتي سي‌و سومين دوره حضور دارد.
اين هنرمند پس از چهار سال از آخرين حضورش به عنوان کارگردان در جشنواره‌ي فيلم فجر، چهارمين ساخته سينمايي‌اش را با نام «شيفت شب» در بخش اصلي جشنواره‌ي فجر به نمايش خواهد گذاشت.
آخرين حضور نيکي کريمي در مقام کارگردان در جشنواره‌ي فجر به سال 89 و نمايش سومين ساخته‌اش «سوت پايان» برمي‌گردد، او پيش‌تر در سال 83 و 85 به ترتيب «يک شب» و «چند روز بعد» را ساخته بود.
اين بازيگر و کارگردان سينماي ايران امسال در جشنواره‌ي سي وسوم علاوه بر حضورش در مقام کارگردان؛ به عنوان بازيگر نيز در فيلم‌هاي «مرگ ماهي» روح الله حجازي در بخش سوداي سيمرغ و «چهارشنبه 19 آبان» اولين ساخته سينمايي وحيد جليلوند در بخش نوع نگاه (فيلم اولي‌ها) جشنواره‌ي فجر حضور دارد.
بنا بر اين گزارش،نيکي کريمي به عنوان بازيگر تاکنون براي فيلم‌هاي «عروس»، «سارا»،«پري»، «بوي پيراهن يوسف»، «رواني»، «نيمه پنهان»، «دو زن»، «واکنش پنجم»، «ديوانه از قفس پريد» و «من همسرش هستم»، نامزد دريافت سيمرغ جشنواره‌ي فيلم فجر شده است که براي «ديوانه از قفس پريد» در بيست و يکمين دوره جشنواره‌ي فجر سيمرغ بلورين را دريافت کرد.
، در «شيفت شب» جديدترين ساخته نيکي کريمي؛ محمدرضا فروتن و ليلا زارع نقش‌هاي اصلي را به عنوان يک زوج ايفاء مي‌کنند.
اميرحسين آرمان، امير آقايي، گوهر خيرانديش، سحر قريشي، حسين پاکدل،ترلان پروانه، اکبر رحمتي، روح‌الله محرابي، سعيده عرب و شايان خليلي ديگر بازيگراني هستند که در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
ياس نوروزي نيز بازيگر کودک اين فيلم است که در کنار بازيگران بزرگسال فيلم جلوي دوربين رفته است.
فيلم‌نامه‌ي اين فيلم با طرحي از محمود آيدن توسط نيکي کريمي و علي اصغري به نگارش درآمده است و روايت زني به نام ناهيد است که در خيابان‌هاي تهران به دنبال شوهرش مي‌گردد تا راز زندگي‌شان را کشف کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر