صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کيارستمي به تماشاي فيلم «آشنايي با ليلا» نشست

عباس کيارستمي به تماشاي فيلم «آشنايي با ليلا» که خودش نويسندگي آن را برعهده داشته نشست. فيلم «آشنايي با ليلا» به کارگرداني و تهيه‌کنندگي عادل يراقي مدتي است اکران خود را در گروه سينمايي هنر و تجربه آغاز کرده است.

کد خبر: 2267

باشگاه خبرنگاران/ عباس کيارستمي به تماشاي فيلم «آشنايي با ليلا» که خودش نويسندگي آن را برعهده داشته نشست.
فيلم «آشنايي با ليلا» به کارگرداني و تهيه‌کنندگي عادل يراقي مدتي است اکران خود را در گروه سينمايي هنر و تجربه آغاز کرده است.
فيلمنامه اين اثر به طور مشترک توسط عباس کيارستمي و عادل يراقي نوشته شده که شامگاه گذشته 11 دي‌ماه تعدادي از عوامل فيلم به همراه عباس کيارستمي در موزه سينما به تماشاي آن نشستند.
عادل يراقي پيش از نمايش فيلم درباره اين که چه شد فيلمنامه‌اي از کيارستمي را کار کرده است توضيح داد: اول اين که شايد اين عقاب شانسي بود که روي سر من نشست و توانستم اين کار را انجام دهم ولي پيشنهاد ساخت چنين فيلمي به زماني برمي‌گردد که يک فيلم کوتاه را در کارگاه‌هاي آقاي کيارستمي ساخته بودم و ايشان فيلم و البته بيشتر بازي من را در آن دوست داشتند و همانجا به من گفتند که چنين طرحي دارند.
او همچنين درباره ساخت «آشنايي با ليلا» در سکوت خبري و اکران غافلگيرانه آن گفت: زمستان 89 ساخت فيلم را شروع کرديم و فيلمبرداري آن در بهار سال 90 تمام شد. در تمام مدت آن سال مشغول کارهاي فني بوديم که در نهايت «آشنايي با ليلا» در اوايل سال 91 در جشنواره ويدئويي تهران نمايش داده شد.

يراقي که در اين فيلم نقش مقابل ليلا حاتمي را برعهده دارد در پاسخ به کيوان کثيريان منتقد سينما و مجري برنامه نسبت به سيگار کشيدنش در فيلم بيان کرد: براي اين فيلم همه کار کرديم و سيگار هم کشيدم. اما الان فقط به ياد آن سيگار مي‌کشم.

در اين نشست از عباس کيارستمي به عنوان يکي از مفاخر ايران با نامي معتبر در جشنواره‌هاي خارجي ياد و ابراز اميدواري شد که او به زودي فيلم جديد خود را بسازد.

فيلم «آشنايي با ليلا» درباره نادر‌ ايده‌پرداز يک شرکت تبليغاتي است که به شدت به سيگار وابسته است و عقيده دارد کشيدن سيگار به ايده‌پردازي او کمک مي‌کند.

از سوي ديگر ليلا هم يک تستر شرکت اسانس عطر است و از حس بويايي فوق‌العاده‌اي برخوردار است. اين دو با هم آشنا مي‌شوند اما تنها شرط ليلا براي ازدواج با نادر ترک سيگار براي هميشه است....

عادل يراقي که دانش‌آموخته سينما از دانشگاه‌ UCLA و LMU در آمريکاست مدتي در کارگاه‌هاي فيلم‌سازي عباس کيارستمي و فيلمنامه ناصر تقوايي حضور فعال داشته‌ است. «آشنايي با ليلا» اولين فيلم بلند او محسوب مي‌شود که فيلمنامه آن را عباس کيارستمي نوشته و به پيشنهاد او در نقش اصلي فيلم به همراه ليلا حاتمي و بهاره رهنما حضور دارد.

اين فيلم همچنين در جشنواره ويدئويي تهران به عنوان بهترين فيلم اول معرفي شده و در جشنواره‌هاي بين‌المللي تاشکند و جشنواره فيلم‌هاي ايراني سانفرانسيسکو جوايز بهترين کارگرداني و بهترين بازيگر زن را دريافت کرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر