صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

آيا اوضاع اقتصادي سينما در سال 2015 خوب مي‌شود؟

کد خبر: 1999

مهر/ آيا فيلم‌هاي بزرگ سال 2015 از جمله «انتقام‌جويان: عصر اولتران»، حضور بعدي 007 روي پرده بزرگ و «جنگ ستارگان» مي‌توانند سرنوشت باکس‌آفيس آمريکا را از رکود نجات دهند؟
سال 2014 سال خيلي خوبي براي باکس‌آفيس استوديوهاي ساخت فيلم‌هاي هاليوودي نبود و مسلما سال بدي براي صاحبان سالن‌هاي سينما بود. سال 2014 کمترين درآمد کل باکس‌آفيس از سال 2008 تا به حال را شاهد بود و کمترين تعداد بليت‌هاي فروخته شده از سال 1995 تا به حال ثبت شدند.
اين مساله حقيقت دارد که براي ششمين سال متوالي هاليوود موفق شده تا 10 ميليارد درآمد کل خود را حفظ کند، اما حتي با وجود اينکه استوديوهاي ساخت فيلم‌ نسبت به سال‌هاي گذشته شاهد فاجعه‌هاي مالي کمتري بودند، صاحبان سالن‌هاي سينما به هيچ وجه خوشحال نيستند. ميزان کمتر بليت‌هاي خريداري شده توسط تماشاچيان به اين معني است که تعداد کمتري از صندلي‌هاي سينماها پر ‌شده‌اند و در نتيجه خريد امتياز ساخت فيلم نيز کمتر مي‌شود؛ که پول واقعي از همان‌جا کسب مي شود.
علاوه بر اين تعدادي از فيلم‌هاي اصلي از جمله «ميان‌ستاره‌اي»، «زاغ مقلد» و «پنگوئن‌هاي ماداگاسکار» نيز نتوانستند در فصل پاييز آنطور که بايد درآمد داشته باشند که باعث مي‌شود استوديوها نگران شوند و اين سوال برايشان مطرح شود که آيا اين روند ادامه خواهد داشت يا خير.
اميد اصلي استوديوها به تمام فيلم‌هاي بزرگي است که قرار است در سال 2015 روي پرده‌هاي بزرگ ديده شوند. از جمله اين فيلم‌ها مي‌توان به «انتقام‌جويان: عصر اولتران»، فيلم جيمز باند جديد يعني «اسپکتر»، فيلم «دنياي ژوراسيک» که مدت‌هاست انتظار اکرانش مي‌رود، آخرين بخش از مجموعه فيلم‌هاي «بازي‌هاي گرسنگي» و همچنين «جنگ ستارگان: اپيزود 7 – نيرو بيدار مي‌شود» اشاره کرد.
يک پيش‌بيني واقع‌گرايانه مي‌تواند اين باشد که درست مانند هر سال شماري از فيلم‌ها کمتر از ميزان مورد انتظار درآمد داشته باشند و شاهد چند آخر هفته ضعيف در تابستان باشيم، اما با توجه به فيلم هاي در صف اکران، سال 2015 هاليوود خيلي بيشتر از اين شلوغ خواهد بود که صاحبان سالن‌هاي سينما بخواهند بي‌کار بنشينند. ميزان بليت‌هاي فروخته شده ممکن است به هدف اصلي 1.4 ميليون بليت نزديک شوند و درآمد کلي باکس‌آفيس هم ممکن است به 11 ميليارد دلار برسد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر