صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

چهره هاي مرده اي که هنوز هم پول درمي آورند

شرکت «Authentic Brands Group » که در سال 2011 حق استفاده از نام «مرلين مونرو» را خريداري کرده به طور مداوم در تلاش براي گسترش برندي است که با نام تجاري «مرلين مونرو» تحت نظارت اين شرکت در حال فعاليت است.

کد خبر: 1717

برترين ها/ شرکت «Authentic Brands Group » که در سال 2011 حق استفاده از نام «مرلين مونرو» را خريداري کرده به طور مداوم در تلاش براي گسترش برندي است که با نام تجاري «مرلين مونرو» تحت نظارت اين شرکت در حال فعاليت است.
1. مايکل جکسون با 140 ميليون دلار
پس از گذشت بيش از 5 سال از مرگ «مايکل جکسون»، اين پادشاه موسيقي پاپ در دنياي مردگان نيز بيشترين در آمد را دارد و هرساله صدها ميليون دلار از طريق او و آثارش به دست مي آيد.بيشتر اين درآمد از طريق دو نمايش سيرک آفتاب –نمايش «فنا ناپذير» که ميان ده تور پرفروش دنيا قرار داد و نمايش «one» که به صورت هميشگي در لاس وگاس روي صحنه مي رود- و از امپراتوري Sony/ATV به دست مي آيد. آلبوم «Xscape» او که اوايل امسال منتشر شد نيز در آغاز کار در رديف دوم ليست پرفروشترين ها قرار گرفت.
2. الويس پريسلي با 55 ميليون دلار
پادشاه راک اند رول، «الويس پريسلي»، از«گريسلند» (خانه الويس که به صورت موزه درآمده و ساليانه 600.000 بازديد کننده دارد)، يکي از نمايش هاي سيرک آفتاب در لاس وگاس، و صدور مجوز و تجارت کسب درآمد مي کند. او يکي از پرطرفدارترين هنرمندان تمام دنيا است و صفحه فيسبوک او بيش از 12 ميليون بار لايک خورده است.
3.چارلز شولتس با 40 ميليون دلار
اين کارتونيست آمريکايي، با کميک استريپ هاي «Peanuts» ،که شخصيت هاي «اسنوپي» و «چارلي براون»آن هنوز هم جزء محبوب ترين شخصيت هاي کارتوني هستند، شناخته شده است. انيميشن سه بعدي اين کميک استريپ در حال ساخت است و در ماه نوامبر آينده بر صحنه سينما قرار خواهد گرفت.
4. اليزابت تايلور با 25 ميليون دلار
«اليزابت تايلور» آخرين نماينده دوران اوج هاليوود است. عطرهايي که به نام او برچسب خورده اند هنوز هم جزء پرفروش ترين ها هستند. استفاده از نام و تصوير او تازه آغاز شده است. منتظر بيش از اين ها هم باشيد.
5. باب مارلي با 20 ميليون دلار
درآمدهاي پس از مرگ اين افسانه موسيقي سبک رگي در سال 2014 دو ميليون دلار افزايش يافته اند. فعاليت هاي اقتصادي زيادي با نام «باب مارلي» صورت گرفته اند: کارخانه نوشيدني «مارلي» که قهوه و نوشيدني آرامبخش مارلي را توليد مي کند، «خانه مارلي» توليد کننده محصولات دوستدار محيط زيست، وراث او نيز يک توليدي به نام «پوشاک مارلي» راه اندازي کرده اند که دختر بزرگ او، «سدلا مارلي»، کار طراحي آن را به عهده دارد. آلبوم هاي مارلي در دو دهه گذشته بيش از 75 ميليون دلار فروش داشته اند.
6. مرلين مونرو با 17 ميليون دلار
شرکت «Authentic Brands Group » که در سال 2011 حق استفاده از نام «مرلين مونرو» را خريداري کرده به طور مداوم در تلاش براي گسترش برندي است که با نام تجاري «مرلين مونرو» تحت نظارت اين شرکت در حال فعاليت است. مرلين از آن دسته هنرپيشه هايي است که اين روزها تصوير او را روي همه چيز از کيف و کفش و لباس گرفته تا وسايل خانه مي توانيد ببينيد.
7. جان لنون با 12 ميليون دلار
با گذشت بيش از 33 سال از قتل «جان لنون» ، خواننده و ترانه سرا، در سال 1980 در نيويورک، وارثان او همچنان در حال کسب درآمد از نامش هستند. اين درآمد از طريق فروش آهنگ هاي او در iTunes، يکي از نمايش هاي سيرک آفتاب و دادن مجوز به امثال Cisco و Mont Blanc به دست مي آيد. با وجود اينکه آهنگ هاي گروه بيتلز هنوز روي سايت spotify قرار نگرفته اند مجموعه 8 آلبوم انفرادي لنون در اين سايت موجود است. تقاضاي عفو قاتل وي امسال براي هشتمين بار رد شد.
8. آلبرت انيشتين با 11 ميليون دلار
59 سال از مرگ اين دانشمند محبوب مي گذرد و او هنوز در ليست پولسازترين چهره هايي که درگذشته اند قرار دارد. علاوه بر چيزهايي مانند پوستر و تي شرت، تبلت هاي «آلبرت انيشتين» نيز روانه بازار شده اند. اين تبلت ها که به طور ويژه براي دانش آموزان طراحي شده اند، با سنسورهاي داخلي که دارند ضربان قلب، ميزان رطوبت و دما را اندازه گيري مي کنند.
9. تئودور گايزل با 9 ميليون دلار
با کتاب هاي کلاسيک و پرطرفداري مثل «گربه داخل کلاه»و «لوراکس»، تئودور گايزل که بيشتر به نام «دکتر سوس» شناخته مي شود هنوز يکي از پرفروشترين نويسنده ها است و ساليانه ميليون ها دلار براي وراث خويش درآمد کسب مي کند.
10. بروس لي با 9 ميليون دلار
طرفداران اين قهرمان هنرهاي رزمي مي توانند در نسخه جديد بازي UFC از کمپاني EA Sports خودشان را جاي او گذاشته و بازي کنند. «بروس لي» همچنين امسال در يکي از تبليغات «مزدا» حضور يافت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر