صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

پاسخ «نرگس آبيار» به انتقادهاي «کيومرث پوراحمد» از «شيار 143»

کيومرث پوراحمد ماه گذشته در دانشگاه شهيد باهنر کرمان درباره شيار 143 اظهار داشت: اين فيلم ظرافت‌ها و محاسن بسياري دارد، اما فيلم شلوغ و بي‌در و پيکري است و انسجام لازم را ندارد، اين فيلم، فيلمي است که حشو و زوائد زيادي دارد و واقع‌گرايي آن تبديل به شلختگي شده است.

کد خبر: 1569

فارس/ نرگس آبيار کارگردان فيلم سينمايي شيار 143 پاسخ انتقادهاي کيومرث پوراحمد از اين فيلم را داد.
کيومرث پوراحمد ماه گذشته در دانشگاه شهيد باهنر کرمان درباره شيار 143 اظهار داشت: اين فيلم ظرافت‌ها و محاسن بسياري دارد، اما فيلم شلوغ و بي‌در و پيکري است و انسجام لازم را ندارد، اين فيلم، فيلمي است که حشو و زوائد زيادي دارد و واقع‌گرايي آن تبديل به شلختگي شده است.
کارگردان فيلم شيار 143 درباره انتقادات پوراحمد اظهار داشت: آقاي پوراحمد در ژاپن فيلم من را ديد و گفت، فيلم را دوست داشته است، در حقيقت فقط درباره سکانس آخر که پرچم روي تابوت بود، نظر داشت و مي‌گفت بايد از پارچه معمولي استفاده مي‌کرديد.
آبيار تصريح کرد: من با سخن پوراحمد درباره استفاده از پارچه معمولي بر روي تابوت شهيد موافق نبودم، چون دروغ است و ما هيچ جاي دنيا نداريم که کشته و يا شهيدي از جنگ برگردد و پرچم کشورش بر روي تابوت وي نباشد. وي عنوان کرد: در ايران هم حتي يک مورد يادم نمي‌آيد که شهيدي داشته باشيم که برگردد و روي تابوت وي پرچم کشور نباشد و با وجود همه اين حرف‌ها من ترجيح مي‌دهم در فيلم صداقت داشته باشم.
اين نويسنده با اشاره به اينکه احترام زيادي براي پوراحمد قائلم و با فيلم قصه‌هاي مجيد و شب يلداي وي زندگي کرده‌ام و همچنين بعضي از فيلم‌هايش را هم دوست ندارم، تصريح کرد: به هر حال فيلم شيار 143 دو عنصر باورپذيري و تاثيرگذاري را دارد. آبيار اضافه کرد: با هر ساختاري که من جلو رفتم، سعي کرديم دو عنصر باورپذيري و تاثيرگذاري رعايت شود و مخاطب آن را باور کند.
وي با اشاره به اکران فيلم شيار 143 در جشنواره فيلم فجر در محل برج ميلاد يادآور شد: اصحاب رسانه و منتقدان سختگير سينما تشويق‌هاي طولاني براي فيلم داشتند و نقدهاي خيلي خوبي درباره فيلم نوشتند.
آبيار ادامه داد: فيلم شيار 143 تاکنون جايزه‌هايي را در جشنواره فيلم فجر، جشنواره مقاومت و جشنواره آسيا پاسيفيک به‌دست آورده است و 200 دانشگاه براي اکران اين فيلم تقاضا داشته‌اند و اين موارد نشان مي‌دهد، فيلم راه خودش را رفته و تاثيري که بايد بگذارد را گذاشته است که اين همه بازده دارد.
وي اظهار داشت: از طرفي فروش 2 ميليارد و 900 ميليون توماني فيلم شيار 143 تاکنون و اظهارنظرهاي حرفه‌اي آدم‌هاي بزرگي مثل کاکايي، کمال تبريزي، باشه‌آهنگر، هوشنگ گلمکاني، مجيد مجيدي، حدادعادل و حجت‌الاسلام زائري نشان مي‌دهد، عنصر باورپذيري و تاثيرگذاري در اين فيلم بوده است، زيرا اگر باورپذيري نباشد، فيلم حس‌برانگيز هم نيست.
کارگردان شيار 143 يادآور شد: اگر ساختار فيلم شلخته باشد، قطعا نمي‌تواند اين حس را داشته باشد و اگر بي‌نظمي و يا عبارت‌هايي که آقاي پوراحمد به‌کار برده است وجود داشت، اين فيلم نمي توانست راه خودش را باز کند، ديده شود و مورد توجه مردم قرار گيرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر