صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

همکاري «همايون شجريان» و نوازندگان غربي

همايون شجريان خواننده جوان و مستعد کشورمان در دومين همکاري با نوازندگان غربي، آلبوم جديد خود به نام «مستور و مست» را 20 اسفند ماه روانه بازار موسيقايي کشور خواهد کرد.

کد خبر: 15178

ايرنا/ همايون شجريان خواننده جوان و مستعد کشورمان در دومين همکاري با نوازندگان غربي، آلبوم جديد خود به نام «مستور و مست» را 20 اسفند ماه روانه بازار موسيقايي کشور خواهد کرد.
اين همکاري، پس از همکاري موفق شجريان جوان با نوازندگان غربي در توليد آلبوم پرفروش «نه فرشته ام، نه شيطان»، صورت گرفته است.
براساس اين گزارش، آلبوم نه فرشته ام، نه شيطان، به آهنگسازي تهمورث پورناظري و حضور نوازندگان اروپايي و آمريکايي، تنها يک سال بعد از ارايه و فروش در بازار موسيقي کشور، بسيار مورد اقبال قرار گرفت و رکورد فروش آلبوم هاي موسيقي سنتي ايران در سال 1393 را به خود اختصاص داد. همايون شجريان بار ديگر در همکاري با همان نوازندگان، جديدترين آلبوم خود را به فاصله يک سال از انتشار نه فرشته ام، نه شيطان، روانه بازار خواهد کرد.

مستور و مست نام جديدترين آلبوم موسيقايي همايون شجريان است که به آهنگسازي ژانو باغوميان و نوازندگي هنرمندان اروپايي و آمريکايي توليد شده است.
اين خواننده جوان، در اين آلبوم با انتخاب اشعاري از حافظ، مولانا و عطار بار ديگر سراغ بزرگان شعر و ادب کلاسيک ايراني رفته و سعي کرده است تا اين بار فضاي موسيقي حماسي شرق را با روايت هاي موسيقايي غربي تلفيق و اثري متفاوت را به تهيه کنندگي موسسه هنر پارسه روانه بازار موسيقايي کند.
آنچه در دموي (قطعه هاي کوتاه موسيقايي يک آلبوم که براي معرفي آن در فضاي مجازي منتشر مي شود) اين آلبوم به مخاطبان معرفي شده است، يادآور اين نکته است که شجريان در همکاري با ژانو باغوميان تلاش کرده است تا علاوه بر روايت جديد موسيقايي در عرصه موسيقي رديفي - دستگاهي ايران، تلاشي براي معرفي موسيقي و شعرايراني براي مخاطبان غير ايراني نيز داشته باشد.
آلبوم مستور و مست تازه ترين تجربه موسيقايي همايون شجريان بعد از انتشار آلبوم هاي موفقي چون «چه آتش ها» به آهنگسازي علي قمصري و «نه فرشته ام نه شيطان» به آهنگسازي تهمورث پورناظري و «آرايش غليظ» به آهنگسازي سهراب پورناظري است که به فاصله يک سال و بعد از برگزاري مجموعه کنسرت هاي «چرا رفتي»، بيستم اسفند ماه به بازار موسيقي وارد مي شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر