صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

پاسخ کارگردان «حکايت عاشقي» در خصوص ابهامات پيرامون فيلم جديدش

احمد رمضان زاده درباره حاشيه هاي ايجاد شده درباره فيلمش «حکايت عاشقي» در ليست فيلم هاي اول جشنواره فجر توضيح داد. پس از اعلام اسامي فيلم هاي منتخب در بخش «نگاه نو» سي و سومين جشنواره فيلم فجر اين مساله عنوان شد که احمد رمضان زاده کارگردان فيلم «حکايت عاشقي»، پيش از اين در سال 73 فيلم «بشير» را ساخته است و در نتيجه فيلم اولي محسوب نمي شود.

کد خبر: 1506

مهر/ احمد رمضان زاده درباره حاشيه هاي ايجاد شده درباره فيلمش «حکايت عاشقي» در ليست فيلم هاي اول جشنواره فجر توضيح داد.
پس از اعلام اسامي فيلم هاي منتخب در بخش «نگاه نو» سي و سومين جشنواره فيلم فجر اين مساله عنوان شد که احمد رمضان زاده کارگردان فيلم «حکايت عاشقي»، پيش از اين در سال 73 فيلم «بشير» را ساخته است و در نتيجه فيلم اولي محسوب نمي شود.
بر همين اساس محمدعلي باشه آهنگر عضو هيات انتخاب سي و سومين جشنواره فيلم فجر درباره نگاه هيات انتخاب به فيلم هاي بخش «نگاه نو» و همچنين بررسي چرايي دلايل ارسال اين فيلم توسط رمضان زاده به عنوان فيلم اول توضيح داد.
به دنبال انتشار اين خبر احمد رمضان زاده کارگردان فيلم «حکايت عاشقي» درباره فيلم «بشير» گفت: فيلم سينمايي «بشير» سال 1373 بر اساس قصه کوتاهي از مسعود جعفري جوزاني در تلويزيون مرکز بندرعباس به عنوان يک فيلم داستاني براي نمايش در تلويزيون به صورت 16 ميليمتري و بدون حضور عوامل حرفه اي سينما ساخته شد.
وي درباره سرنوشت فيلم «بشير» پس از ساخته شدن در تلويزيون مرکز بندرعباس عنوان کرد: زمان فيلم «بشير» حدود يک ساعت بود و مديران وقت تلويزيون بندرعباس که سخت شيفته اين فيلم شده بودند، فيلم را به جشنواره فجر ارائه کردند. در آن دوران دبير وقت جشنواره اين فيلم را به عنوان يک کار ارزشي پسنديده بود و با استفاده از اختيارات خود آن را در برنامه نمايش هاي جشنواره قرار داد و براي اولين بار يک فيلم تقريبا يک ساعته 16 ميليمتري نيمه بلند در جشنواره فجر به نمايش درآمد.
رمضاني درباره مطرح شدن فيلم «بشير» به عنوان فيلم اول خود گفت: حال کساني که فيلم «بشير» را به عنوان فيلم اول من مطرح مي کنند بايد توجه داشته باشند که يک فيلم بايد حداقل بيشتر از 72 دقيقه باشد تا بتواند به عنوان يک فيلم سينمايي مطرح شود در حالي که فيلم 16 ميليمتري «بشير» ماکزيمم يک ساعت است.
کارگردان فيلم «حکايت عاشقي» متذکر شد: «حکايت عاشقي» بر اساس پروانه ساخت شماره 4106/91/154 مورخ 24/3/93 اولين فيلم سينمايي من به عنوان کارگردان فيلم «حکايت عاشقي» است و به همين جهت در سايت جشنواره به عنوان فيلم اول ثبت نام کردم.
اين کارگردان جوان ادامه داد: من سال 1371 از دانشکده صدا و سيما فارغ التحصيل شده ام و تا کنون هرگز اقدام به ساخت يک فيلم سينمايي نکرده ام و حتي يک فيلم بلند 16 ميليمتري هم نساخته ام اگر هم اين دفعه آقاي جوزاني مرا را ياري کرده به خاطر تکريم شکوه ملت شريف ايران است که با گشاده رويي، آغوش به روي برادران و خواهران کرد عراقي شيميايي شده باز کرده است.
احمد رمضان زاده در پايان صحبت هاي خود با درخواست از رضاداد دبير جشنواره فيلم فجر گفت: از همين رو از جناب عليرضا رضاداد دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر تقاضا دارم با توجه به موارد ياد شده فيلم «حکايت عاشقي» را همانگونه که هست به عنوان اولين فيلم بلند سينمايي حرفه اي من بپذيرند تا خدايي نکرده حقي ضايع نشود. اما در هر صورت هر تصميمي که توسط دبيرخانه جشنواره گرفته شود مورد پذيرش من نيز قرار خواهد گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر