صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

قدرداني «اصغر فرهادي» از برخي سينماگران

اصغر فرهادي در حاشيه ديدار با عوامل مستند «از ايران يک جدايي» از سينماگراني که او را به سينما علاقه‌مند کردند قدرداني کرد.

کد خبر: 1298

ايسنا/ اصغر فرهادي در حاشيه ديدار با عوامل مستند «از ايران يک جدايي» از سينماگراني که او را به سينما علاقه‌مند کردند قدرداني کرد.
شامگاه گذشته پنجم دي ماه فيلم مستند «از ايران يک جدايي» به کارگرداني کوروش عطايي و آزاده موسوي با حضور اصغر فرهادي، پريسا بخت‌آور‌، محمود دولت‌آبادي، عليرضا شجاع‌نوري،کيومرث پوراحمد در موزه سينما به نمايش درآمد.
اصغر فرهادي و حواشي اهداي جايزه اسکار به فيلم «جدايي نادر از سيمين» سوژه مستند «از ايران يک جدايي» است، هنرمندان حاضر پيش از نمايش فيلم پوستر يادبود اين اثر را امضا کردند، فرهادي در ذيل امضايش بر پوستر اين فيلم مستند از همه‌ي سينماگراني که او را به سينما علاقه‌مند کردند،تشکر کرد.
موسوي يکي از کارگردانان اين فيلم هم در سخناني اظهار کرد: زماني که در حال ساخت اين مستند بوديم فکر نمي‌کرديم، روزي اکران عمومي شود به همين دليل بايد از گروه هنر و تجربه تشکر کرد.
وي باتشکر ويژه از اصغر فرهادي گفت: ايشان آشنايي قبلي با ما نداشتند اما به اشتياق و شوق و ذوق به ما اعتماد کردند و توانستيم با ايشان همکاري کنيم.
کوروش عطايي ديگر کارگردان مستند «از ايران يک جدايي» هم گفت: اين فيلم يک پايانامه دانشجويي بود که با ايده ثبت شب اسکار آغاز شد و هرچه جلوتر رفتيم ديديم موضوع خيلي مهمتر از آن چيزي است که تصور مي‌کرديم.
او ادامه داد: وقتي با مردم صحبت کرديم متوجه شديم اين مساله خيلي جدي است که پس از آن سراغ بزرگان مي‌رفتيم و سرانجام کار را با يک ترکيب حرفه‌اي دانشجويي به پايان رسانديم.
در برنامه نمايش مستند «از ايران يک جدايي» تقريبا تمام عوامل اين فيلم حضور داشتند که مي‌توان به محمدرضا دلپاک (صداگذار)،‌ هايده صفي‌ياري (تدوينگر)، ستار اورکي (آهنگساز)،‌امير مهران(انيماتور)، مجيد يزداني(فيلمبردار)،‌ مصطفي دهقانيان(فيلمبردار)‌،‌ مصطفي مصطفوي(صدابردار) و هاشم رمضاني(صدابردار) اشاره کرد.
کيوان کثيريان که اجراي برنامه نمايش را هم برعهده داشت‌ در بخشي از سخنانش از کيانوش عياري که فيلم «خانه پدري» او اکران شده است،ياد کرد و از حاضران خواست که او را تشويق کنند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر