صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

آغاز نمايش «بانو گشسب» حضور «فاطمه معتمدآريا»

مراسم شبچراغ نمايش «بانو گشسب» با حضور فاطمه معتمدآريا و جمعي از هنرمندان تئاتر شب گذشته در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.معتمد آريا در اين مراسم با ابراز خوشحالي از ديدار استاداني که سال ها نمايش ايراني را از کارهايشان ياد گرفته و دکتر کراچي که سال ها درباره مسايل زنان تحقيق کرده است، گفت: براي من جاي خوشحالي است که اينجا هستم. جايي که از کودکي براي ديدن نمايش با آن آشنا شده ام.

کد خبر: 1248

برنا/ مراسم شبچراغ نمايش «بانو گشسب» با حضور فاطمه معتمدآريا و جمعي از هنرمندان تئاتر شب گذشته در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.معتمد آريا در اين مراسم با ابراز خوشحالي از ديدار استاداني که سال ها نمايش ايراني را از کارهايشان ياد گرفته و دکتر کراچي که سال ها درباره مسايل زنان تحقيق کرده است، گفت: براي من جاي خوشحالي است که اينجا هستم. جايي که از کودکي براي ديدن نمايش با آن آشنا شده ام.

وي درباره تماشاخانه سنگلج نيز گفت: اين همه مقاومت و زيبايي در اين سالن باعث مي شود در آن احساس آرامش کنم و حضور همه شما در اين سالن معناي واقعي آن را يادآوري مي کند.

معتمدآريا با اشاره به اين که براي اولين بار است براي افتتاح يک اجرا و چنين مراسمي شرکت مي کند، گفت: متشکرم از خانم معترف که مرا براي اين کار دعوت کرد و انشاالله که چراغ اينجا و تئاتر مملکت هميشه روشن بماند، اگر بگذارند!

او پس از روشن کردن دو چراغ زيباي اين سالن از مرتضي احمدي ياد کرده و گفت: امروز و در اين سالن بايد از مرتضي احمدي ياد کنم که از بين ما رفت. هيچ غمي براي او ندارم و تنها اين اندوه بزرگ در دل همه ما بر جاست که يک استثنا را از دست داديم. يادش هميشه با ماست، به بزرگي، نيکي و پايداري.

مريم معترف کارگردان نمايش «بانو گشسب» نيز با اشاره به نگارش نمايشنامه بانو گشسب توسط اردشير صالحپور از کراچي که در اين مراسم حضور داشت و داستان اصلي بر اساس تحقيقات وي بنا شده است قدرداني کرد.وي درباره دعوت از فاطمه معتمدآريا براي افروختن چراغ اين نمايش گفت: خانم معتمدآريا جزو معدود بازيگراني است که هم کار طنز و هم کار جدي را خوب بازي مي کند.

در ابتداي اين مراسم يونس آبسالان مدير تماشاخانه سنگلج نيز با خيرمقدم به حاضران گفت: دانش و بينش، صبر و ثبات چهار رکن هنر و نشانه هنرمندان ايراني است. اين چهار ويژگي از مشخصات بانو معتمدآريا، اين هنرمند گرانقدر ايران است.

وي در ادامه به نمايش «بانو گشسب» پرداخته و افزود: اگر به دنبال شکل و شمايي از هنر ايراني باشيم، اين نمايش نمونه کاملي از آن است. نمايش بانو گشسب از تمام شيوه هاي نمايش ايراني در آن استفاده شده است. تماشاخانه سنگلج افتخار دارد که به مثابه جايگاه نمايش ملي ايران يکي از چنين نمايش هايي را ميزبان باشد.

 
آبسالان در پايان از همکاران گروه صحنه اين تماشاخانه که تلاش کردند اين اتفاق به موقع انجام پذيرد سپاسگزاري کرد.

مراسم شبچراغ نمايش «بانو گشسب» با حضور داوود فتحعلي بيگي، شهرام کرمي، ناصر آويژه، فرهاد تجويدي، دکتر کراچي، مريم کاظمي، حسن باستاني و ... بسياري از هنرمندان و طراحان تئاتر برگزار شد.

اين نمايش هر روز غير از شنبه ها ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج روي صحنه است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر