صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

واکنش کمپاني سوني‌ به صحبت‌هاي اوباما

اوباما، رئيس جمهور آمريکا در سخنراني اخيرش اقدامات مديران سوني در لغو اکران فيلم جديدشان را به باد انتقاد گرفت و گفت کاش مديران سوني قبل از هراقدامي با او مشورت مي‌کردند. اما سوني مي‌گويد سران آمريکا کاملاً از جزئيات ماجرا خبر داشتند.

کد خبر: 867

تسنيم/ اوباما، رئيس جمهور آمريکا در سخنراني اخيرش اقدامات مديران سوني در لغو اکران فيلم جديدشان را به باد انتقاد گرفت و گفت کاش مديران سوني قبل از هراقدامي با او مشورت مي‌کردند. اما سوني مي‌گويد سران آمريکا کاملاً از جزئيات ماجرا خبر داشتند.
بعد از اينکه کمپاني سوني تصميم گرفت در حرکتي منفعلانه اکران فيلم «مصاحبه» را به‌خاطر ترس از حرکات تروريستي لغو کند، باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا، اقدامات مديران سوني در لغو اکران فيلم جديدشان را به باد انتقاد گرفت. آقاي رئيس جمهور در بياناتي گفته که کاش مديران سوني قبل از هر اقدامي با او مشورت مي‌کردند تا در اين موقعيت قرار نگيرند.

در کنفرانس مطبوعاتي اوباما، او با اشاره به وقايع اخير مي‌گويد: «آنها نمي‌توانند جامعه‌اي داشته باشند که يک کارگردان مجبور شود خودش را سانسور کند، آن هم به‌خاطر اينکه کسي او را به‌خاطر يک فيلم کمدي تهديد مي‌کند. تصور کنيد آنها در صورتي که يک مستند يا گزارش خبري ببينند که آن را دوست ندارند چه مي‌کنند؟» اوباما همين طور اعلام کرده که اقدام گروه هکر محافظان صلح را بدون پاسخ نخواهد گذاشت. کمپاني سوني هم به صحبت‌هاي رئيس جمهور آمريکا واکنش نشان داده و اعلام کرده که آنها چاره ديگري نداشتند. سوني مي‌گويد از صحبت‌هاي اوباما نااميد شده‌اند چرا که آنها همه شرايط را با کاخ سفيد هماهنگ کرده بودند و سران آمريکا کاملاً از جزئيات ماجرا خبر داشتند.

نکته جالب اينکه گروه محافظان صلح اخيراً بيانيه‌اي منتشر کرده‌اند که در آن قوانيني را براي اکران فيلم «مصاحبه» گذاشته‌اند. طبق اين قوانين آنها مي‎گويند در صورتي که شرايطشان براي اکران فيلم انجام نشود، ممکن است واقعه‎اي مثل ١١ سپتامبر رخ دهد. طبق اين بيانيه، آمريکايي‎ها مي‎توانند ورژني از فيلم را اکران کنند که در آن رهبر کره شمالي کشته نمي‎شود. ضمناً آنها حق ندارند چيز جديدي به فيلم اضافه کنند. در صورت هرگونه شيطنت توسط طرف آمريکايي، محافظان صلح آماده است تا اقدامات جديدي را انجام دهد. البته سي‌ان‌ان مدعي شده بيانيه فوق کذب است بلکه متن آن حاوي تهديدات جديدي عليه کمپاني سوني است و از آنها خواسته شده تحت هيچ شرايطي «مصاحبه» اکران نشود.

اخيراً موج شوخي در مورد اتفاقات اين فيلم هم آغاز شده است. پس از شوخي جيمز فرانکو در ان‌اس‌ال، اين بار نوبت کارگردان محافظان کهکشان رسيده که با کره‌اي‌ها شوخي کند. او گفته با توجه به حساسيت‌هاي کره شمالي، در محافظان کهکشان٢، کيم جونگ اون، از نامزدي نقش پدر استار لرد خط زده شده است.

پس از اينکه يک گروه هکر با نام محافظان صلح، کمپاني «سوني» و سينماهاي اکران‌کننده فيلم «مصاحبه» را تهديد کرد، اين کمپاني به‌دليل سر باز زدن سينماها از اکران فيلمش مجبور به لغو اکران عمومي اين فيلم شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر