صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 1

خواننده زنی که مجوز گرفت/ از برخورد با نوازندگان خانم گله دارم +عکس

آلبوم «تو را ای کهن مرز و بوم دوست دارم» عصر روز گذشته در نشر چشمه واقع در مجتمع کوروش رونمایی شد.خواننده این آلبوم با اظهار تاسف نسبت به بی احترامی به نوازندگان زن که اخیرا در شهر مشهد صورت گرفته است، گفت: دوستانی که در این راه سخت از ما حمایت کردند جای تقدیر دارند و باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

کد خبر: 7343

آلبوم «تو را ای کهن مرز و بوم دوست دارم» عصر روز گذشته در نشر چشمه واقع در مجتمع کوروش رونمایی شد.خواننده این  آلبوم  با اظهار تاسف نسبت به بی احترامی به نوازندگان زن که اخیرا در شهر مشهد صورت گرفته است، گفت: دوستانی که در این راه سخت از ما حمایت کردند جای تقدیر دارند و باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

من در برابر این همه افراد فرهنگی کشورم حرفی برای گفتن ندارم فقط می‌توانم بگویم خیلی خوشحال هستم که این پروژه نفسگیر به امشب رسید.

به گزارش ایسکانیوز، درابتدای این مراسم سیدعباس سجادی؛ مجری کشورمان این آلبوم را محصول تلاش جوانانی باتجربه دانست و اظهار داشت: پیمان خازنی، آهنگساز جوان و در عین حال باتجربه ای است که با آزمون و خطا راه درازی را در عرصه موسیقی پیموده است. این تلاش درکنار چهره‌ای از نسل قبل تر وی که می‌توانست در عرصه خوانندگی خوش بدرخشد اما توان و انرژی خود را بیش از هر چیزی صرف آموزش جوانان این مرزو بوم کرد، در قالب آلبومی با عنوان «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» منتشر شد. وی افزود:

رونمایی آلبوم تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم (17)

استاد محسن کرامتی حضور معناداری در این آلبوم دارد از این منظر که وی تمام سال‌های پربرکت عمر خود را به پرورش نسلی پرداخت که میراث دار این هنر گرانقدر یعنی موسیقی آوازی اند. خواننده ای که می‌توانست بسیار مطرح باشد و بدرخشد اما عمر خود را وقف تحقیق و تفحص در زمینه موسیقی کرد تا امروز جوانانی همچون خانم نوشین طافی و پیمان خازنی بتوانند در کنار ایشان حضور درخشانی داشته باشند.سپس پیمان خازنی از همکاری خود و نوشین طافی گفت و اظهار داشت: برخی از هنرمندان عمر کاری‌شان و عمقی که دارد، بیشتر از زندگی‌شان است . این آلبوم با حضور استاد محسن کرامتی و سرکارخانم طافی حدود 4سال زمان صرف کرد تا تولید شود. سال 87 اولین روزی که من با خانم طافی آشنا شدم، طی جلساتی سعی کردیم مجموعه ای هدفدار را پیش رو داشته باشیم .اما نمی‌دانستیم چه راه پرفراز و نشیبی پیش رویمان است.وی افزود: افتخار این را دارم که در ادامه تولید این اثر استاد محسن کرامتی به ما پیوستند و به ما قوت قلب دادند تا این مسیر سخت را طی کنیم و این مجموعه آماده انتشار و به بازار عرضه شود تا جای خود را در موسیقی اصیل ایرانی باز کند.نوشین طافی پس از خازنی دیگر سخنران این مراسم بود . وی با اظهار تاسف نسبت به بی احترامی به نوازندگان زن که اخیرا در شهر مشهد صورت گرفته است، گفت: دوستانی که در این راه سخت از ما حمایت کردند جای تقدیر دارند و باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

رونمایی آلبوم تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم (15)

من در برابر این همه افراد فرهنگی کشورم حرفی برای گفتن ندارم فقط می‌توانم بگویم خیلی خوشحال هستم که این پروژه نفسگیر به امشب رسید.وی ادامه داد: از روزهای اول که ساخت این آلبوم آغاز شد تاکنون با کلی امید و ابهام و فقط بانیروی عشق به هنر فراز و نشیب‌ها را طی کردیم. خوشحالم که فضای هنری به گونه ای شده که فضا برای فعالیت بانوان باز شده است. تشکر می‌کنم از مسئولان دفتر موسیقی که این فضا را به وجود آوردند.امیدوارم چنین روندی ادامه دار باشد.

طافی همچنین گفت: فقط در این میان یک گله دارم که آن هم برخورد بد با نوازندگان زن بود که امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. تشکر می‌کنم از پیمان خازنی که در طول این پروژه تحمل کرد و انرژی بسیاری صرف کرد تا آلبوم به سرانجام برسد. ایشان دلسوزانه و جنگنده از من حمایت و کمکم کردند تا به چنین آلبومی دست یابیم.در ادامه نیز خواننده دیگر این اثر-محسن کرامتی- به گفتن این جمله که خوشحالم با بانوان کشورم همکاری کرده‌ام بسنده کرد.سپس محمدعلی بهمنی-ترانه سرای پیشکسوت کشورمان که از میهمانان این مراسم بود با اشاره به اینکه این آلبوم از تمامی المان‌های درست موسیقی برخوردار است، گفت: انتخاب درست، شعر درست، موسیقی درست، صدای درست ، تفکر درست و ... موجب یک کار درست می‌شوند که در این آلبوم مشاهده می‌شود. به عوامل این آلبوم تبریک می‌گویم.

علی‌غضنفری از دیگر میهمانان این برنامه بود که اظهار کرد: چرا بانوان ما از حق مسلمی که به آنها داده می‌شود باید تشکر کنند؟ ما دنبال نوآوری نیستیم و نمی‌گویم که سنت‌های بدی داریم اما در عصر ارتباط و فن آوری هستیم، بنابراین نباید امر ونهی کنیم که این کار را بانوان بکنند و آن کار را نکنند! چرا دنبال این هستیم که مدام بانوان را در آشپزخانه ببینیم؟

رونمایی آلبوم تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم (13)

مگر رسالت بانوان این است؟ وی در پایان گفت: امیدوارم به جایی برسیم که همه بانوان در جایگاه واقعی خودشان قرار بگیرند.در مراسم رونمایی از آلبوم «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» با همخوانی نوشین طافی و محسن کرامتی به آهنگسازی پیمان خازنی، میهمانانی همچون محمدعلی بهمنی، سامان سالور، الهام پاوه نژاد، سیامک عباسی، پری ملکی، محمد ابراهیمیان و ... حضور داشتند. این مراسم با حضور گرم علاقه مندان به موسیقی در کنار اهالی مختلف فرهنگ و هنر برگزار شد.آلبوم موسیقی  «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» مجموعه ای از تصانیف پیمان خازنی است که مبتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی و نگاهی ارکسترال روی اشعار مهدی اخوان ثالث و هوشنگ ابتهاج و همچنین مرتضی کیوان هاشمی و حسام‌الدین هروی شکل گرفته است.

نظرات بینندگان

  • ۱۲۳

    | |

    خیلی کار بی شرمانه وبی غیرتی ترانه ای است خجالت بکشید

ارسال نظر