صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

ديدار معاون جنتی با «گلپا»+عکس

ديدار معاون هنري وزير ارشاد با «اکبر گلپايگاني» پيشکسوت موسيقي ايران / در اين ديدار اکبر گلپايگاني درباره احوال اين روزهاي خود گفت: اخيرا شعر و آهنگي از آقاي پازوکي به دستم رسيد و دوست داشتم در سن 82 سالگي اين ترانه را بخوانم. «دروغ نگو آينه که من هنوز جوونم/ واسه دلاي خسته بازم مي‌خوام بخونم»، البته اينها بيتي از اين ترانه است که هفته گذشته در منزلم ضبط کردم.

کد خبر: 7213

مهر/ معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به همراه جمعي از پيشکسوتان موسيقي ايران به ديدار اکبر گلپايگاني رفت.
در اين ديدار اکبر گلپايگاني درباره احوال اين روزهاي خود گفت: اخيرا شعر و آهنگي از آقاي پازوکي به دستم رسيد و دوست داشتم در سن 82 سالگي اين ترانه را بخوانم. «دروغ نگو آينه که من هنوز جوونم/ واسه دلاي خسته بازم مي‌خوام بخونم»، البته اينها بيتي از اين ترانه است که هفته گذشته در منزلم ضبط کردم.
خانه خودم را وقف هنرستان موسيقي مي کنم
وي افزود: امروز خواننده‌هاي جوان پيشرفت تکنيکي خوبي دارند ولي حس لازم در کارهاي موسيقي کمتر ديده مي‌شود که البته اميدوارم جوانان روزي به اين مرحله هم برسند. بنده يکي از چهار خواننده گل‌هاي جاويدان بودم. به مال دنيا هم نيازي ندارم و حقوق و مزاياي مربوط به هنرمندان پيشکسوت خود را نيز بخشيده‌ام. من قصد دارم منزل مسکوني خود را وقف هنرستان موسيقي کنم تا جوانان علاقه‌مند از اين امکان بهره‌مند شوند.
اين هنرمند خطاب به هنرمندان حاضر در جمع گفت: شما دوستان هنرمندم اينقدر خاکي هستيد که نمي‌دانيد هر کدام چه سهم مهمي در موسيقي ايران داريد.
گلپايگاني يکي از آرزوهاي خود را همين دور هم جمع شدن دوستان هنرمند خود عنوان کرد و گفت: بعضي از هنرمندان مدت‌ها در بستر بيماري بودند ولي کسي از آن‌ها عيادت نکرد و پس از مرگ آن‌ها، همه در مجلس‌شان شرکت کردند. اين هنرمندان در دوران زندگي خود به ديدار دوستان‌شان نياز داشتند.
علي مرادخاني، معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز براي استاد گلپا آرزوي سلامتي کرد و گفت: لازم است که هر از گاهي به همراه هنرمندان به استادان موسيقي سر بزنيم و از احوال آن‌ها باخبر شويم.
شما تکيه‌گاه هنرمندان هستيد
شاهين فرهت نيز به استاد گلپايگاني گفت: شما آواز ايراني را بين مردم آورديد و به مردم شناسانديد. شما تکيه‌گاه هنرمندان هستيد. افسوس امروز ملودي‌هاي ماندگاري مانند آن زمان را نداريم. محمد سرير رييس هيات مديره خانه موسيقي نيز از استاد گلپا درخواست کرد عضو افتخاري خانه موسيقي شود: ما خاطرات زيادي با صداي شما داريم و تاسف مي‌خورم که جوانان امروز اين خاطرات را نخواهند داشت. سايه شما بر سر موسيقي ايران پايدار باشد.


داود گنجه‌اي با قدرداني از فراهم شدن شرايطي که جمعي از هنرمندان بتوانند با استاد گلپايگاني ديدار کنند، گفت: استاد گلپا تمامي ويژگي‌هاي يک موسيقيدان را دارد چرا که موسيقي ما عاطفي است.
حميدرضا نوربخش مديرعامل خانه موسيقي نيز در تماس تلفني، براي اکبر گلپايگاني آرزوي سلامتي کرد و گفت: امروز امکان حضور در اين جمع را نداشتم ولي دلم آن‌جاست. من با صداي شما زندگي کردم. هوشنگ کامکار نيز خطاب به اکبر گلپايگاني گفت: پدرم عاشق صداي شما بود. شما در قلب همه مردم ايران جاي داريد. ايرانيان با صداي شما زندگي کرده‌اند. بر اساس اين گزارش فرهاد فخرالديني و شهرام ناظري نيز با تماس تلفني جوياي احوال استاد گلپا شدند.
حسن رياحي، داود گنجه‌اي، محمد سرير، هوشنگ کامکار، شاهين فرهت، لوريس چکناواريان، حسن مهرجردي در اين ديدار، معاون امور هنري را همراهي کردند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر