صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

بدهی وزارت کشور به سینما‌یی‌ها چقدر است؟

کد خبر: 5914

وزارت کشور بعد از گذشت نزدیک به یک سال همچنان به 52 تهیه‌کننده سینما بدهکار است.

سیدغلامرضا موسوی رئیس شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما با بیان این مطلب به خبرنگار ایسنا، گفت: علیرغم نزدیک شدن به زمان برگزاری سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر، وزارت کشور نسبت به تسویه حساب با تهیه‌کنندگان سینما بابت جشنواره سی‌ودوم فجر اقدام نکرده است.

این تهیه‌کننده سینما که پیش از این از این وضعیت ابراز گله‌مندی کرده بود، یادآور شد: وزارت کشور سال گذشته طی قراردادی تعهد کرد، یک سوم هزینه نمایش فیلم‌های سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر را در استان‌ها بپردازد اما متأسفانه با وجود گذشت 11 ماه هنوز 500 میلیون تومان از این قرارداد پرداخت نشده است.

موسوی اضافه کرد: این پول متعلق به تهیه‌کنندگانی است که در جشنواره سی‌ودوم صاحب فیلم بوده‌اند و طبیعتا شورای عالی تهیه‌کنندگان انتظار دارد وزارت کشور با پرداخت بدهی خود بعد از 11 ماه اقدام لازم را انجام دهد و دست کم یکی از مشکلات تهیه‌کنندگان سینما را حل کند.

او خاطر نشان کرد: سال گذشته طی قراردادی، 20 فیلم جشنواره فجر در سه سانس در مراکز 30 استان کشور نمایش داده شد. بخشی از پول که مصوب هیأت دولت بود پرداخت شد و بخشی که یک ششم این بودجه است به تهیه‌کنندگان پرداخت نشده است و همچنان 52 تهیه‌کننده سینما از وزارت کشور طلبکار هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر