صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

«محسن کيايي»: جان من فيلم «عصر يخبندان» را ببينيد

در ابتدا مصطفي کيايي کارگردان فيلم در خصوص نحوه توليد فيلم «عصر يخبندان» گفت: فيلم قبلي ام خط ويژه به سرعت توليد شد اما نگارش «عصر يخبندان» ارديبهشت ماه آغاز شد و دو ماه نيز به طول انجاميد که سرانجام کار را در پاييز کليد زديم.

کد خبر: 5836

باشگاه خبرنگاران/ معرفي فيلم «عصر يخبندان» در پرديس ملت با حضور مصطفي کيايي کارگردان، منصور لشکري قوچاني تهيه کننده، محسن کيايي، بهرام رادان و آنا نعمتي بازيگران فيلم برگزار شد.
در ابتدا مصطفي کيايي کارگردان فيلم در خصوص نحوه توليد فيلم «عصر يخبندان» گفت: فيلم قبلي ام خط ويژه به سرعت توليد شد اما نگارش «عصر يخبندان» ارديبهشت ماه آغاز شد و دو ماه نيز به طول انجاميد که سرانجام کار را در پاييز کليد زديم.

منصور لشکري قوچاني در خصوص همکاري مجدد خود با کيايي عنوان کرد: همکاري مجدد با کيايي برايم لذت بخش بود و در زمان توليد احساس خستگي نمي‌کردم. فيلم «عصر يخبندان» به لحاظ فيلم‌نامه يک سر و گردن قوي تر از «خط ويژه» است چرا که دغدغه جامعه را بيان مي‌کند.
بهرام رادان بازيگر فيلم در خصوص حضور خود و انتخاب اين نقش عنوان کرد: پيش از اين قرار بود در «خط ويژه» با مصطفي کيايي بازي کنم که به دليل هم زماني با فيلم ديگر اين امکان به وجود نيامد اما با برنامه ريزي خوب اين کارگردان براي بازي در فيلم عصر يخبندان اين فرصت را پيدا کردم تا در اين نقش بازي کنم. مصطفي کيايي از کارگردانان جواني است که سنتي کار نمي‌کند و جزء بهترين‌هاي کارگرداني محسوب مي شود.
مصطفي کيايي کارگردان کار نيز در خصوص انتخاب بازيگران اين فيلم افزود: بهرام رادان و محسن کيايي هر کدام نقش يکديگر را براي بازي مي‌خواستند اما با توجه به تصوري که من نسبت به کليت نقش داشتم، مخالف اين نظر بودم.
بهرام رادان در ادامه صحبت‌هاي کيايي تصريح کرد: در فيلم «خط ويژه» هم وقتي فيلم نامه را خواندم، نقشي را مد نظر داشتم که متفاوت با پيشنهاد کيايي بود و در اين فيلم نيز همين اتفاق افتاد و با توجه به تجربه مصطفي کيايي انتخاب وي را براي بازي در اين نقش قبول کردم.
مصطفي کيايي ادامه داد: عصر يخبندان فيلمي اجتماعي با زبان روز جامعه است و همچون فيلم‌هاي قبلي‌ام ساخته شده اما شيريني فيلم هاي قبلي را ندارد چرا که اقتضاي داستان بدين گونه است که جدي کار شود.
بهرام رادان نيز در خصوص نقش خود اظهار داشت: در اين جامعه از اين نوع آدم ها بسيار زياد است و من نقش خاکستري فيلم را بازي کردم نقشي که زياد در جامعه ديده شده است.
محسن کيايي ديگر بازيگر فيلم نيز عنوان کرد: کاراکتر سعيد خيلي جذاب بود و به نظرم تصميم مصطفي براي پيشنهاد اين نقش بسيار مناسب بود.
آنا نعمتي ديگر بازيگر فيلم در خصوص نقش خود عنوان کرد: نقش من متفاوت از کاراکترهاي ديگر فيلم است رنگ نقش من آبي است و سخت گيري کيايي باعث شد نقش متفاوتي را بازي کنم.
مصطفي کيايي در مورد زمان توليد فيلم اظهار داشت: اين فيلم با 8 کاراکتر و در 42 لوکيشن ساخته شد و 27 شبانه روز فيلمبرداري آن به طول انجاميد.
منصور لشکري قوچاني با بيان جمله اي در خصوص جذب مخاطبان براي تماشاي فيلم اظهار داشت: مطمئنم مردم از ديدن اين فيلم پشيمان نخواهند شد و اميدوارم مسئولان نيز اين فيلم را ببينند چرا که حرف مردم در آن بيان شده است.
آنا نعمتي نيز اظهار داشت: به طور حتم مردم اين فيلم را نگاه خواهند کرد پس بهتر است که نگذاريم سينماي ما نابود شود چرا که معضلات جامعه را به تصوير مي کشد و ما عوامل فيلم نيز بايد کاري کنيم که فيلم ها براي مردم ساخته شوند چرا که آن ها تنها حاميان ما هستند.
محسن کيايي براي ترغيب مخاطبان براي تماشاي اين فيلم افزود: جان من اين فيلم را ببينيد چرا که اين فيلم ويژگي هاي زيادي براي تماشا کردن دارد و لازم است که دو بار ديده شود.
بهرام رادان نيز عنوان کرد: معتقدم عصر يخبندان فيلم بدي نشده و زماني که مخاطب باهوش ما اين فيلم را مي بيند احساس مي کند که اين فيلم به شعور مخاطب احترام گذاشته و اميدوارم در نمايش عمومي موفقيت تجاري داشته باشد.
بهرام رادان بازيگر اين فيلم شعار عصر يخبندان را اين گونه بيان کرد: مي ترسم تمام فکرهايي که مي کنم واقعيت داشته باشد.
بنابراين گزارش در ادامه آنا نعمتي از پوستر فيلم رونمايي کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر