صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

برترين‌هاي سينماي جهان از نگاه هاليوود ريپورتر

منتقد سينمايي نشريه هاليوود ريپورتر برترين‌هاي سينماي جهان در سالي گذشت را در حالي اعلام کرد که فيلم «نهنگ» محصول کشور روسيه در صدر اين فهرست قرار دارد. «تود مک‌کارتي» منتقد سينمايي نشريه هاليوود ريپورتر برترين فيلم‌هاي سينماي جهان در سال 2014 ميلادي را به شرح زير اعلام کرد:

کد خبر: 578

فارس/ منتقد سينمايي نشريه هاليوود ريپورتر برترين‌هاي سينماي جهان در سالي گذشت را در حالي اعلام کرد که فيلم «نهنگ» محصول کشور روسيه در صدر اين فهرست قرار دارد.
«تود مک‌کارتي» منتقد سينمايي نشريه هاليوود ريپورتر برترين فيلم‌هاي سينماي جهان در سال 2014 ميلادي را به شرح زير اعلام کرد:

1.فيلم سينمايي «نهنگ»:
اين فيلم سينمايي به کارگرداني «آندري پتروويچ زوياگينتسف»، کارگردان برنده شير طلاي جشنواره ونيز ساخته شده است.

«نهنگ» که در اوايل سال ميلادي جاري برنده جايزه بهترين فيلمنامه از جشنواره فيلم کن شده بود، به عنوان نماينده سينماي روسيه، در رقابت‌هاي اسکار نيز حضور يافته بود که نتوانست به مرحله پيش فهرست نامزدهاي فيلم‌هاي خارجي زبان جوايز اسکار راه يابد.

فيلم سينمايي «نهنگ» داستان تلاش‌ها عليه يک شهردار فاسد است.

اين فيلم انتقادي که کنايه‌اي به فساد موجود در دولت پوتين است، طي چند ماه اخير جنجال زيادي به پا کرده که همين مسئله انتخاب اين فيلم به عنوان نماينده سينماي روسيه در اسکار، را براي همه تعجب‌برانگيز کرده است.

«مک کارتي» نوشت: اين فيلم اگرچه يک فيلم انتقادي است ولي حتي براساس معيارهاي سينماي روسيه يک شاهکار سينمايي محسوب مي‌شود.

2.فيلم سينمايي«تنها عشاق زنده مي‌مانند»:
اين فيلم سينمايي به کارگرداني «جيم جارموش» با بازي «تام هيدلستون» و «تيلدا سوينتون»،بازيگران بريتانيايي در قالب يک زوج خون‌آشام ساخته شده است.

جارموش سال پيش با اين فيلم در بخش رقابتي جشنواره کن حضور داشت و خودش اين فيلم را يک داستان سريالي از عاشقانه خون آشامي خوانده است.

3.فيلم سينمايي «مرد پرنده‌اي»:
اين کمدي سياه داستان بازيگر شکست خورده‌اي ( با بازي مايکل کيتون) است که زماني نقش يک ابر قهرمان اسطوره‌اي را بازي کرده و حالا بايد با خود و خانواده‌اش براي دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، کنار بيايد.

4.فيلم سينمايي آيدا:
فيلم سينمايي«آيدا» به کارگرداني «پاول پاوليکوفسکي» نامزد جايزه هفتاد و دومين دوره از رقابت‌هاي گلدن گلوب در بخش بهترين فيلم خارجي زبان است.
اين فيلم سياه و سفيد محصول مشترک انگلستان و لهستان است.
«آيدا» داستان يک راهبه جوان در دهه 60 و دوره اشغال لهستان توسط نازي‌هاست.

5.فيلم سينمايي پسر بچگي:
«پسر بچگي» داستان پسر بچه شش ساله‌اي به نام «ميسون»،‌ به همراه مادر و خواهرش، سامانتا، در تگزاس زندگي مي‌کند. پدرش به تازگي آن‌ها را ترک کرده است. فيلم، زندگي مِيسون و خانواده‌اش را در طول 12 سال آينده که طي آن به يک مرد تبديل مي‌شود، دنبال مي‌کند.
اين فيلم «ريچارد لينکليتر» در جشنواره‌هاي سينمايي زيادي در سطح جهان به نمايش درآمده و تاکنون جوايز بسياري را نيز از آن خود کرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر