صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

تاثير مراسم عزاداري در زندگي جوانان

حضور جوانان در مساجد و هيئت هاي مذهبي، باعث دور شدن جوانان از روي آوردن به کارهاي قابل پسند مي شود.

کد خبر: 574

باشگاه خبرنگاران/ يک جامعه شناس گفت: حضور جوانان در مساجد و هيئت هاي مذهبي، باعث دور شدن جوانان از روي آوردن به کارهاي قابل پسند مي شود.
حسن حسيني جامعه شناس گفت: در ماه محرم و صفر حضور جوانان در مساجد و هيئت هاي مذهبي، باعث مي شود، از موضوعات حاشيه اي که باعث روي آوردن آنها به خلاف مي شود دوري کنند.
وي با بيان اينکه برگزاري مراسم عزاداري امام حسين(ع) از جنبه روحي، رواني و اجتماعي تاثير مثبتي روي انسانها به ويژه جوانان دارد، افزود: اين نوع رفتار از اعتقادات ديني، مذهبي افراد شکل مي گيرد ودر ايام محرم و صفر تقويت مي شود.
وي با اشاره به اينکه ايام محرم زمان مناسبي را فراهم مي کند تا انسان، به خصوص جوانان تا حد امکان از گناه دور شوند، تصريح کرد: جوانان در اين ماه بررفتارهاي خود کنترل بيشتري دارند، بنابراين بايد آنها را به سوي رفتارهاي مثبت اخلاقي و اجتماعي تشويق کنيم تا در تمام ايام زندگي آن را به کار ببندند.
اين جامعه شناس اضافه کرد: اين جوانان هستند که بايد مراسم مذهبي و مساجد را براي نسل هاي آينده حفظ کنند و اگر جوانان ما آئين‌هاي مذهبي و حضور در مساجد فاصله بگيرند، نه تنها فرهنگ مذهبي کشور ضربه مي خورد، بلکه به دليل کمرنگ شدن روحيه مذهبي ناهنجاري هاي اجتماعي در جامعه بيشتر مي شود.
وي خاطر نشان کرد: موثرترين راه براي حفظ امنيت جامعه، وجداني است که در وجود افراد است و در قلب آنها جا دارد و بهترين قانون، قانوني است که با فطرت الهي انسان سازگار باشد، حضور در مساجد و هيئت هاي مذهبي در پاکي نفس و جامعه سالم موثر خواهد بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر