صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

عموي «مرتضي پاشايي» تهيه کننده مستند پاشايي شد!

فيلم مستند مرتضي پاشايي به کارگرداني شاهين صمدپور و تهيه‌کنندگي منصور پاشايي در حال ساخت است و طبق آخرين اخبار تصويربرداري اين مستند از نيمه گذشت.

کد خبر: 5675

موسيقي ايرانيان/ فيلم مستند مرتضي پاشايي به کارگرداني شاهين صمدپور و تهيه‌کنندگي منصور پاشايي در حال ساخت است و طبق آخرين اخبار تصويربرداري اين مستند از نيمه گذشت.

شاهين صمدپور کارگردان سينماي مستند که پيش از اين مجموعه مستندهاي «شک» را در تلويزيون کارگرداني کرده است درباره کم و کيف ساخت فيلم مستند مرتضي پاشايي، گفت: براساس مجوز وزارت ارشاد و طبق توافق انجام شده با خانواده زنده ياد مرتضي پاشايي، ساخت فيلم مستند درباره اين خواننده در حال انجام است.

وي افزود: پس از فيلمبرداري صحنه هايي در تهران و کيش، هم اکنون مراحل پاياني فيلمبرداري اين مستند را پشت سر مي گذاريم. در اين مستند مسايل ايجاد شده در مدت بيماري مرتضي پاشايي، انتشار فيلمي از داخل اتاق بستري و مسايلي درباره شايعه دفن روز قبل از مراسم مطرح مي شود. همچنين با علي لهراسبي و محمد عليزاده خواننده هاي موسيقي پاپ و اعضاي خانواده پاشايي صحبت خواهد شد.

صمدپور متذکر شد: ضمن اينکه زواياي پنهان شخصيت پاشايي مانند اعتقادات مذهبي اين خواننده، ماجراي سفر به کربلا و مشهد که مردم شناخت کمتري نسبت به آن دارند نيز به تصوير کشيده مي شود. همچنين قرار است يک قطعه از آثار مرتضي پاشايي که تا کنون منتشر نشده است در اين مستند رونمايي شود.

کارگردان برخي قسمت هاي مجموعه مستندهاي «شوک» گفت: در ساخت مستند مرتضي پاشايي از تصاوير آرشيوي استفاده بسياري کرده ايم که اين تصاوير شامل فيلم هاي خانوادگي و فيلم هاي مربوط به مداحي اهل بيت اين خواننده است. طبق برنامه ريزي انجام شده اين فيلم مستند تا يک ماه آينده وارد بازار خواهد شد.

صمدپور با اشاره به اين مطلب که ديگر گروه هاي مستندساز هم اقدام به ساخت مستند زنده ياد مرتضي پاشايي کرده‌اند، گفت: پس از درگذشت اين خواننده مردمي گروه هاي مستندساز بسياري مدعي ساخت اين مستند شدند اما اثري که ما مي‌سازيم تنها اثر قانوني است که با رضايت خانواده پاشايي در حال ساخت است.

اين مستندساز در پاسخ به اينکه آيا در ساخت اين مستند جواد هاشمي همکاري داشته است گفت: سيد جواد هاشمي از جمله هنرمنداني است که در تمام مراحل بيماري مرتضي هاشمي همواره کنار خانواده او بوده است و با آنها در ارتباط است و قطعا از نظرات وي استفاده مي‌کنند. اما من به عنوان کارگردان مستند زندگي مرتضي پاشايي با عموي اين خواننده موسيقي در ارتباط هستم.

کارگردان فيلم مستند مرتضي پاشايي در پايان گفت: علاوه بر منصور پاشايي که به عنوان تهيه کننده کنار کار ايستاده است، الياس صفدري مدير تصويربرداري، منوچهر صانعي تدوينگر از ديگر عوامل مستند هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر