صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

تعديل نيرو در سازمان ميراث‌ فرهنگي

سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ۲ ماه مانده به نوروز به بهانه ساماندهي نيروي انساني بيش از ۱۰۰ نفر از نيروهاي قراردادي اين سازمان را پراکنده کرده است.

کد خبر: 5673

فارس/ سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ۲ ماه مانده به نوروز به بهانه ساماندهي نيروي انساني بيش از ۱۰۰ نفر از نيروهاي قراردادي اين سازمان را پراکنده کرده است.

سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به بيش از 100 نفر از نيروهاي قراردادي اين سازمان اعلام کرده است که تا پايان اين ماه به بخش‌هايي که از سوي معاونت نوسعه مديريت سازمان در خارج از ساختمان مرکزي، تعيين شده است انتقال يابند.

جمعي از اين کارکنان در اطلاعاتي که در اختيار خبرگزاري فارس قرار داده‌اند اعلام کرده‌اند که سوابق اکثر اين افراد، 10 سال به بالاست و هر کدام در حوزه تخصصي خود سالها کسب سابقه و تجربه کرده‌اند اما بر اساس تشخيص معاونت توسعه مديريت اين سازمان آنها بايد به بخش‌هايي خارج از ساختمان مرکزي که در اکثر موارد تنزل جايگاه را به همراه دارد، منتقل شوند.

به گفته اين کارکنان، اين تصميم مسئولان سازمان ميراث فرهنگي، دقيقا 2 ماه مانده به پايان سال و نوروز، در واقع همان تعديل نيروي محترمانه است چرا که بعضي از اين جايگاه‌هاي جديدي که براي اين نيروهاي قراردادي باسابقه تعيين شده است به حدي است که حتي آنها را به سمت خروج از اين سازمان، سوق مي‌دهد.

اين طرح که تحت عنوان ساماندهي نيروي انساني طي روزهاي اخير اجرايي شده است نه تنها مورد اعتراض کارکنان قرار گرفته است بلکه طبق اسناد موجود، يکي از مديران کل سازمان ميراث فرهنگي نيز خطاب به سميع الله حسيني مکارم، معاون توسعه مديريت درخواست کرده است که اجراي اين مصوبه را کان لم يکن تلقي کنند.

در نامه اين مدير کل سازمان ميراث فرهنگي صراحتاً آمده است که «پس از معرفي نيروهاي اين دفتر که هر يک سابقه مکفي در حوزه ... را داشته و به کار خود مسلط مي‌باشند، شاهد معرفي نيرو از ساير حوزه‌ها به اين دفتر شديم که اين امر حاکي از آن است که طرح موضوع چارت سازماني و لزوم تطابق آن با افراد مشغول به کار حربه‌اي جهت معرفي نيروهاي مازاد بوده و ظاهراً الزامي به اين امر نيست.»

به اين ترتيب، ساماندهي نيروهاي انساني بهانه‌اي است تا جمعي از افراد همسو، با افراد باسابقه که از دولت‌هاي سابق به جا مانده‌اند، در اين سازمان جايگزين شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر