صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

روحاني: ميراث فرهنگي، ايران هراسي را دفع مي کند

رييس جمهوري خاطرنشان کرد: استرداد اين حجم از آثار تاريخي از لحاظ کمي و کيفي نشانه همت مسوولان و توانمندي بخش حقوقي ايران است و به ملت تبريک مي گويم که فرزندان و خادمان آنها توانستند اين آثار ارزشمند را به کشور بازگردانند.

کد خبر: 5162

ايرنا / رييس جمهور گفت : بسياري از ايران هراسي ها و اتهامات با نمايش آثار فرهنگي برطرف مي شود و ما بايد وسيله اي فراهم کنيم تا هم مردم جهان و هم نسل جوان بتوانند اين آثار را ببينند.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين «حسن روحاني» صبح شنبه در مراسم رونمايي از 349 شي تاريخي - فرهنگي بازگردانده شده از کشور بلژيک در جمع خبرنگاران افزود: آثاري که در موزه ملي ايران و ساير موزه هاي کشور نگهداري مي کنيم براي ما اهميت دارد، چرا که تاريخ امروز ما را به گذشته دور متصل مي کند.

وي با يادآوري اين که در اين موزه تاريخ 3 تا 4 هزار سال پيش را مشاهده مي کنيم، خاطرنشان کرد: در اين موزه شاهد تمدن بشري در آن مقطع زماني هستيم، اين آثار براي معرفي ايران و فرهنگ آن اهميت دارد و ملت ايران در سال هاي دور از چه تمدن و فرهنگي برخوردار بوده اند.

رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاکيد کرد: آيا اشيا يک مجموعه تاريخي مجسم هستند که تاريخ، تمدن و فرهنگ ما را به خوبي معرفي مي کنند.

روحاني تصريح کرد: هرچه آثار تاريخي را در سطح وسيع تري به جهانيان معرفي کنيم، دنيا بهتر مي فهمد که ملت ايران در گذشته چه جايگاهي داشته و امروز نيز در چه جايگاه تمدني رفيع و بلندي قرار داد.

وي همچنين اظهار داشت: بسياري از ايران هراسي ها و اتهامات با نمايش اين آثار برطرف مي شود و ما بايد وسيله اي فراهم کنيم تا هم مردم جهان و هم نسل جوان بتوانند اين آثار را ببينند.

رييس قوه مجريه ادامه داد: اين آثار چراغي است که گذشته دور را به خوبي روشن مي کند، از تجربه گذشته مي توان براي زندگي آينده استفاده کرد.

روحاني يادآور شد: به همين منظور امروز به اين نمايشگاه آمدم تا به همه دست اندرکاران که کار عظيم حقوقي و فرهنگي را براي استرداد اموال ملت ايران انجام دادند، خسته نباشيد بگويم.

رييس جمهوري خاطرنشان کرد: استرداد اين حجم از آثار تاريخي از لحاظ کمي و کيفي نشانه همت مسوولان و توانمندي بخش حقوقي ايران است و به ملت تبريک مي گويم که فرزندان و خادمان آنها توانستند اين آثار ارزشمند را به کشور بازگردانند.

349 شئ تاريخي فرهنگي بازگردانده شده از بلژيک امروز با حضور رييس جمهوري در موزه ملي ايران رونمايي شد.

روحاني را هنگام بازديد از اين اشياي تاريخي، مسعود سلطاني فر رييس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري و حسين فريدون دستيار ويژه رييس جمهوري همراهي مي کردند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر