صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

چهره ها/ واکنش جمعي ديگر از چهره هاي مطرح درمقابل توهين به رسول مهرباني

چهره ها/ واکنش جمعي ديگر از چهره هاي مطرح عالم هنر، ورزش و سياست در مقابل توهين به ساحت مقدس رسول مهرباني(ص)

کد خبر: 5094

آخرين خبر/ مروري بر زيبارترين متن هاي انتشار يافته در کمپين عشق به رسول مکرم اسلام (ص)
من عاشق محمدم (ص)
کمپين حمايت از پيامبر اکرم (ص) در انزجار از حرکت زشت مجله فرانسوي از دو روز پيش با شعارهاي «من عاشق محمدم»، «از تروريسم متنفرم» و «توهين به پيامبران الهي را محکوم مي‌ کنم» از دو روز پيش در شبکه هاي اجتماعي و به خصوص آن شبکه اجتماعي «ايسنتاگرام» شروع شد. در اين بين بسياري چهره هاي مطرح عالم هنر، ورزش و سياست و حتي پيج هاي رسمي برخي نهادها و برنامه و سايت هاي اينترنتي به اين کمپين پيوستند که در ادامه برخي از زيباترين پيام ها را از منظر مي گذارنيم:
آزاده نامداري(مجري):
پيامبر ما پيامبر نور و روشنايي است
آزاده نامداري نوشت: «ما، مومن به پيامبري هستيم که براي ارزش و کرامت انساني برانگيخته شد، پيامبر ما، پيامبر نور و روشنايي است، معجزه اش کتاب بود و ... اللهم صل علي محمد وآل محمد...»
رضا صادقي(خواننده):
دينم يعنى صلح و پيامبرم رسول اخلاق بود
رضا صادقي خواننده محبوب پاپ هم نوشت: «من مسلمانم، دينم يعنى صلح و پيامبرم رسول اخلاق بود. کلام شيرين خدا را هديه آورد. از جنگ متنفرم. از خونريزى متنفرم. از تروريسم متنفرم. محمد را دوست دارم. تمام اديان براى من قابل احترام هستند. اين شروع کلام خداى من است: بنام خداوند بخشنده مهربان... من مسلمانم...»

آرش مير اسماعيلي(قهرمان جودو):
سلام بر پيامبر رحمت و مهرباني
آرش ميراسماعيلي قهرمان جودو که سال ها قبل با حاضر نشدن مقابل حريفي از رژيم اشغالگر محبوب شد نوشت: «سلام بر نبي مکرم اسلام، سلام بر پيامبر رحمت و مهرباني، هتک حرمت و اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) را محکوم مي کنيم و هم صدا با جهان اسلام نداي لبيک يا محمد(ص) سر مي دهيم، لبيک يا محمد(ص)...»
بهاره رهنما (بازيگر):
جهان را با عشق وجودت معطر کن
بهاره رهنما بازيگر سينما و تلويزيون هم نوشت: «يا محمد، جهان بدون خشونت که آرزوي عبثي است، اما روزهاي آرام تر، بي قضاوت تَر و مهربانتري نصيبمان کن! تو که پايه هاي عرش بر محبتت استوار است، جهان پر خشونت امروز را با عشق وجودت معطر کن...
محسن پيرهادي (عضو شوراي شهر تهران):
تو رحمت للعالمين هستي، نمي فهمند!
دکتر پيرهادي عضو شوراي شهر تهران هم در اينستاگرام خود نوشت: «السلام عليک يا رسول الله... تو رحمت للعالمين هستي، نمي فهمند، خورشيد هم با گرمي چشم تو گردان است، هرم نگاهت گرم تر از آتش زرتشت، از گرمي چشمان تو سلمان مسلمان است، در بيشه آل نبي جاي شغالان نيست، بايد بداند دشمن اينجا جاي شيران است، اين بار هم خط مقدم در دفاع از تو، قلب تمام بچه هاي پاک، سلمان است...»
شاهد احمدلو(بازيگر و کارگردان):
هيچ چشمي عاشقانه به زمين خيره نبود
شاهد احمدلو کارگردان و بازيگر جوان سينماي کشور هم در مسير پيوستن به اين کمپين شعري از سهراب سپهري را منتشر کرد: «من از بازترين پنجره با مردم اين ناحيه صحبت کردم، حرفي از جنس زمان نشنيدم، هيچ چشمي عاشقانه به زمين خيره نبود. کسي از ديدن يک باغچه مجذوب نشد...
الهام چرخنده:
شما هم به اين حرکت جهاني بپيونديد
الهام چرخنده بازيگر سينما و تلويزيون هم نوشت: «سلام بر خورشيد تابان خلقت، سلام بر بهترين و مهربان ترين بنده خدا، اين روزهاي حاميان همشيگي تروريسم جهاني به بهانه حمله عده اي از مزدوران ديروز خودشان به دفتر يک روزنامه هتاک و ضد دين، حملات وسيعي را عليه پيامبر مهرباني ها سازماندهي کرده اند و تلاش مي کنند با تخريب چهره اين شخصيت الهي بار ديگر خباثت خود را اثبات کنند. ما فرزندان معنوي پيامبر اسلام در همه جهان يک صدا از پيامبر خود دفاع مي کنيم و با شرکت در کمپين جهاني عشاق محمد قدرت مسلمانان و ارادت آن ها به پيامبر گرامي اسلام(ص) را اثبات خواهيم کرد. شما هم به اين حرکت جهاني بپيونديد... اللهم صل علي محمد و علي محمد...
عشق ورزي خالصانه به نبي مکرم اسلام(ع)
به غير از افراد بالا، بودند بسياري ديگر از چهره هاي شناخته شده که به اين کمپين پيوستند مثل دکترحسين انتظامي معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد، سايت ريتم زندگي و تلويزيون اينترنتي تي وي پلاس، وحيد يامين پور، هيئت ميثاق با شهدا بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق (ع)، برنامه تلويزيوني شب آفتابي، سيد مهدي ميرداماد مداح اهل بيت(ع) و بسياري ديگر در پيج هاي خودشان با انتشار متن‌هاي کوتاه به اين کمپين پيوستند.
دکترحسين انتظامي معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد، سايت ريتم زندگي و تلويزيون اينترنتي تي وي پلاس، وحيد يامين پور، هيئت ميثاق با شهدا بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق (ع)، برنامه تلويزيوني شب آفتابي، سيد مهدي ميرداماد مداح اهل بيت(ع) و بسياري ديگر در پيج هاي خودشان با انتشار متن‌هاي کوتاه به اين کمپين پيوستند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر