صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

مازيار فلاحي: «پاشايي» پرطرفدارترين خواننده اين روزها است

مازيار فلاحي که در شب‌هاي سرد زمستاني اصفهان به روي صحنه رفته بود، اظهار کرد: اصفهاني‌ها بمب انرژي هستند. هر آنچه روي صحنه براي آنها اجرا کنيم، خسته نمي‌شويم و همين باعث مي‌شود که خوانندگان همواره دلشان براي اين ديار تنگ شود.

کد خبر: 4858

ايسنا/ مازيار فلاحي که در شب‌هاي سرد زمستاني اصفهان به روي صحنه رفته بود، اظهار کرد: اصفهاني‌ها بمب انرژي هستند. هر آنچه روي صحنه براي آنها اجرا کنيم، خسته نمي‌شويم و همين باعث مي‌شود که خوانندگان همواره دلشان براي اين ديار تنگ شود.
منطقه اصفهان، مازيار فلاحي شامگاه 24 د‌ي ماه در حالي بر روي سن قرار مي‌گرفت که سالن «نگين نقش جهان» مملو از دوستداران او بود و بارها اعلام کرد که اجراي کنسرت در اصفهان شور و حال خاص خود را دارد. او مرتضي پاشايي را پرطرفدارترين خواننده حال حاضر کشور خواند و گفت: بي‌شک مردم قدر گوهرهاي ناب هنر را مي‌دانند.

با قرار گرفتن گروه موسيقي پشت سازهاي خود و نواختن قطعه اول، مازيار فلاحي در ميانه‌هاي قطعه و دقيقاً با شروع متن قطعه بر روي سن قرار گرفت. او براي شروع کنسرت خود قطعه‌اي را اجرا کرد که خرداد 92 از آن در اصفهان رونمايي کرده بود. «عکس يادگاري» نام قطعه اول و پرطرفدار فلاحي بود که اجرا شد.

صحنه با طيف نورهاي زرد، قرمز، سبز و آبي و ترکيبي از اين رنگ‌ها نورپردازي شده بود. اعضاي گروه موسيقي همگي لباس يک‌دست مشکي و مازيار فلاحي نيز با لباس سفيد و جليقه‌اي سياه رنگ و هماهنگ با اعضاي گروه خود صحنه را براي يک اجراي متفاوت از نظر ديد و رنگ بصري آماده کرده بود.

قطعه دوم «يک روز صاف و يک روز ابري» نام داشت. ابتدا درامز و پرکاشن، سپس گيتار، گيتار بيس و گيتار اسپانيش و سپس آکاردئون و کيبورد با هم يکصدا شدند تا اين قطعه نواخته شود.

در اين قسمت از برنامه به دليل اينکه تمام سالن يک‌صدا آهنگ را با مازيار فلاحي همنوايي کردند، او از وجود انرژي بي‌نظير در شهر اصفهان و کنسرت‌هاي او در اين شهر تعريف کرد و گفت: اصفهان مثل يک بمب انرژي براي يک خواننده بر روي سن است و اصلا خواننده روي سن در برابر حاضران اصفهاني خسته نمي‌شود.

در ادامه برنامه نوبت به معرفي موزيسين روشندل و چيره‌دست گروه يعني داوود جعفري رسيد. او با آکاردئون خود تکنوازي کرد و قطعه «شهزاده رويا» را نواخت.

«لعنت به من» و «عروسک» دو ترانه ديگري بودند که فلاحي براي اجرا در اصفهان انتخاب کرده بود. مازيار فلاحي در قطعه «لعنت به من» مجبور شد، بارها سکوت کند، زيرا حاضران در سالن آهنگ او را سوار بر نت‌هاي موسيقي و هماهنگ با مازيار اجرا مي‌کردند و صداي خواننده به گوش نمي‌رسيد.

بيژن خراساني‌راد (نوازنده گيتاربيس) و ميلاد جوزي (نوازنده گيتار) در اين بخش از کنسرت به اجراي تکنوازي و همنوازي پرداختند تا سالن براي قطعه بعدي به وجد بيايد.

«ماه هفتم» و «ازت مچکرم» دو ترانه‌اي بودند که از آلبوم تازه مازيار فلاحي يعني «ماه هفتم» اجرايي شد. در اين دو قطعه ويلن بابک ايماني، ساز قالب بود.

سپس نوبت به هنرنمايي مازيار فلاحي اما اين بار در قامت نوازنده رسيد. او گيتار خود را به دست گرفت و با تکنوازي ابتدا قطعه «دروغه» و سپس ترانه «تو رو دوست دارم» را اجرا کرد. فلاحي براي اجراي اين دو قطعه همواره از حاضران در سالن کمک مي‌گرفت تا اين کار باعث شود، فضاي حاکم بر کنسرت شنيدني‌تر شود.

او قطعه «ليلا» را براي بخش بعدي کنسرتش انتخاب کرده بود. قطعه‌اي که با پخش کليپ‌هاي مربوط به آن در سالن، هم حاضران و هم فلاحي را دگرگون کرد. خواننده هنگام اجراي اين موسيقي بارها به دليل اينکه حاضران با صدايي بلند ترانه را با او تکرار کردند، سکوت کرد و گفت: بي‌شک اصفهاني‌ها بسيار بهتر اين قطعه را اجرا مي‌کنند، پس به همنوايي سالن با ترانه گوش فرا داد.

«قربون مست نگاهت»، «روياي واقعي» و قطعاتي ديگر با اجراي مازيار فلاحي شور و حال کنسرت را دو برابر کردند.

در ادامه برنامه، مازيار فلاحي با بيان اينکه بي‌شک اين روزها پرطرفدارترين خواننده ايران مرتضي پاشايي است. قطعه‌اي از اين خواننده با نام «نگران مني» اجرا کرد که سالن نقش جهان اصفهان يکصدا اين آهنگ را اجرا و تعجب فلاحي و گروه موسيقي‌اش را برانگيخت.

داوود جعفري (آکاردئون)، بابک ايماني (ويلن)، آشور ظفرمراديان (درامز)، پژمان فرهمند (پرکاشن)، نويد اسکندر (کيبورد)، ايمَن خراساني‌راد (گيتار الکتريک)، ميلاد جوزي (گيتار بيس) و ميلاد نودست (گيتار اسپانيش) مازيار فلاحي را در اين اجرا همراهي کردند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر