صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

حاشيه‌ گرانترين کنسرت ايران تمامي ندارد

از طرفي علي رغم اين که نزديک به سه ماه از زمان لغو کنسرت کيتارو در تهران مي‌گذرد، بسياري از افرادي که براي اجراي شب پنجم بليت خريده بودند، هنوز نتواستند وجه‌ پرداختي بابت بليت اين کنسرت را از شرکت برگزار کننده دريافت کنند.

کد خبر: 4467

فارس/ چندي پيش اخباري از سوي رسانه‌ها مبني بر پرداخت نشدن حقوق نوازندگان ايراني کنسرت کيتارو شنيده شد. همزمان برخي از اخبار حاکي از اين داشت که تالار وزارت کشور که کنسرت در آن برگزار شد، تعدادي از سازها را به دليل عدم پرداخت کرايه سالن به عنوان ضمانت مالي نگه داشته است.

از طرفي علي رغم اين که نزديک به سه ماه از زمان لغو کنسرت کيتارو در تهران مي‌گذرد، بسياري از افرادي که براي اجراي شب پنجم بليت خريده بودند، هنوز نتواستند وجه‌ پرداختي بابت بليت اين کنسرت را از شرکت برگزار کننده دريافت کنند.

اما پيروز ارجمند در اختتاميه جشنواره شهناز که روز جمعه در شهر اصفهان برگزار شد، نه تنها به اين موارد پاسخ نگفت بلکه با حمله به رسانه‌ها از برخي انتقادات رسانه‌اي به عنوان «شمشير آخته» ياد کرد و گفت: «متاسفانه رسانه‌ها نکات مثبت دفتر موسيقي را نمي‌بينند و مثلا اين پرسش را مدام تکرار مي‌کنند که چرا دفتر موسيقي با بخش خصوصي همکاري مي‌کند، حال سوالي که مطرح مي‌شود اين است که چرا ما بايد به تک تک رسانه‌ها پاسخ بگوييم؟»

نکته‌اي ديگر که در اين ميان مطرح مي‌شود اين است که پول حاصل از برگزاري يک کنسرت ۱۰۰ درصد نقد است؛ پر واضح است که کسي براي خريدن بليت کنسرت چک چند ماهه نمي‌کشد. پس چرا بايد نوازندگان چند ماه منتظر پولي که نقدا دريافت شده بمانند؟

چرا دفتر موسيقي به جاي در اختيار گذاشتن مستندات و رفع ابهامات در خصوص کنسرت کيتارو استراتژي حمله به رسانه‌ها را اتخاذ کرده است؟ عدم يافتن پرسش‌هاي اين چنيني است که باعث مي‌شود شايعه‌ها روز به روز بيشتر رنگ واقعيت بگيرند.

داستان کنسرت کيتارو و حواشي پشت پرده آن مثل معروف «طلاي پاک و منت خاک» را به ياد مي‌آورد. اگر دفتر موسيقي خود را مصون از هر نوع اتهامي مي‌داند، مي‌تواند با در اختيار گذاشتن قرارداد کاري کيتارو و گروه نوازندگان و ديگر هزينه‌هاي جانبي مانند اجاره بهاي سالن و … انگشت اتهام را به راحتي از روي خود بردارد. بي‌ترديد مقايسه هزينه‌ها و درآمدهاي يک کنسرت، کار چندان پيچيده‌اي نيست و به سرعت مي‌توان به نتيجه‌اي مشخص در اين خصوص رسيد.

شخص پيروز ارجمند هم که بارها از خبرنگاران دعوت کرده تا اسناد و پرونده‌هاي دفتر موسيقي را بررسي کنند. حال شايد بهترين فرصت براي لبيک گفتن به اين پيشنهاد در اين مقطع حساس باشد. البته بديهي است که در صورت ارايه مستندات از سوي دفتر موسيقي، قراردهاي مالي بايد به تاييد مراجع ذي صلاح قضايي نيز برسند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر