صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

ماجراي روحاني زرد پوش چه بود؟

روز پنجشنبه به مناسبت ميلاد پيامبر اکرم برنامه اي تحت عنوان «جشن خاتم» روي آنتن شبکه تهران رفت که حضور يک روحاني با لباس متفاوت از نقاط قابل توجه آن بود. اين روحاني با لباس زرد و عبا و عمامه مشکي در برنامه حاضر شده بود. اين روحاني ضمن هماهنگ بودن جوراب و کفشش با لباس هايش، ساعت مچي زرد هم به دست بسته بود.

کد خبر: 4265

تراز/ روز پنجشنبه به مناسبت ميلاد پيامبر اکرم برنامه اي تحت عنوان «جشن خاتم» روي آنتن شبکه تهران رفت که حضور يک روحاني با لباس متفاوت از نقاط قابل توجه آن بود. اين روحاني با لباس زرد و عبا و عمامه مشکي در برنامه حاضر شده بود. اين روحاني ضمن هماهنگ بودن جوراب و کفشش با لباس هايش، ساعت مچي زرد هم به دست بسته بود.

اما اين روحاني زرد پوش کيست؟
اين روحاني همان حجت الاسلام «سيدحسين خادميان» است که سالها در برنامه هاي متعدد تلويزيوني به عنوان کارشناس حضور داشته است. پايگاه تخصصي محققان حوزه در رابطه با زندگي اين روحاني مي نويسد: «سيد حسين خادميان نوش آبادي در آبان ماه سال ۱۳۵۴ شمسي (۱۳۹۵ قمري) در تهران در خانواده روحاني و فرهنگي متولد شد جد ايشان مرحوم آيت الله حاج سيد حسن خادميان نوش آبادي از علما و خطبا و عرفاي معروف کاشان و تهران بود. دروس مقدماتي را در محضر پدر آغاز و سپس به شهر مقدس قم حجرت نمود و در مدارس علميه امام صادق(ع) معصوميه (س) فيضيه دوره سطح را در محضر اساتيد متظلع طي نمود. و از دروس خارج فقه مقام معظم رهبري دام ظله و آيت الله جوادي آملي کسب فيض نمود.»

اما به نظر مي رسد سابقه اين روحاني به اندازه نحوه لباس پوشيدن وي مي تواند جذاب باشد. خادميان از آيت الله العظمي صافي گلپايگاني اجازه و تصديق اجتهاد و نقل روايت و حديث داشته و همچنين از مرحوم آيت الله تويسرکاني (ره) ، حاج شيخ ميرزاعلي آهي ، آيت الله حائري تهراني نيز اجازه اجتهاد و نقل حديث دارد.

نکته جالب توجه اينکه خادميان اين روزها حضور پررنگي در دانشگاه ها دارد، در سن ۱۹ سالگي به مدت يک سال شب هاي چهارشنبه در مسجد مقدس جمکران سخنراني داشته و در دومين همايش چهره هاي ماندگار از سوي سازمان تبليغات اسلامي به عنوان چهره ماندگار تبليغ و خطيب برتر انتخاب شده است.

ماجراي لباس زرد چه بود؟
خادميان در رابطه با حواشي به وجود آمده در شبکه هاي اجتماعي مي گويد: «دوستاني که من را از نزديک مي شناسند از اين لباس تعجب نکردند چون من ۲۰ سال است که منبر و حوزه و دانشگاه مي روم و سابقه چنين پوششي را داشته ام. براي تبليغ دين هم نرم افزار لازم است و هم سخت افزار؛ نرم افزار همان لحن و تبليغ صحيح است و سخت افزار اين ظاهر ماست که بايد به شکلي باشد که هم جاذبه داشته باشد و هم مردم لذت ببرند. در ميان ائمه ما نيز سابقه پوشيدن لباس فاخر وجود داشته است.»

خادميان در رابطه با تفاوت لباس فاخر با لباس زرد رنگ اينگونه توضيح مي دهد: «اگر من لباس صورتي يا قرمز به تن داشتم بيشتر جلب توجه نمي کرد؟ قطعا لباس صورتي براي روحانيت جلب توجه بيشتري دارد! اما يادتان باشد من سابقه پوشيدن لباس صورتي در تلويزيون هم دارم! در روز قدس من ۳۵ دقيقه در شبکه جام جم با لباس صورتي در مورد صهيونيست شناسي صحبت کردم ولي آن موقع چرا جنجال نشد؟! پس به نظر مي رسد رنگ لباس من موضوع جديدي نيست و رنگ زرد عادي است.»

خادميان با اظهار تعجب از واکنش شبکه هاي ماهواره اي به طرز پوشش خود گفت: «من عيد غدير با همين لباس زرد رنگ در شبکه خبر حضور داشتم ولي آن زمان کسي حساس نشد.»

استفتا از آيت الله نوري همداني در رابطه با لباس روحاني زرد پوش!
خادميان از انتقاد برخي روحانيون در اين رابطه خبر داد و گفت: «برخي از اهل ديانت به پوشش من انتقاد داشتند و از حضرت آيت الله نوري همداني در رابطه با پوشش من سوال کردند که روحاني با لباس و جوراب و ساعت زرد ظاهر شده؛ آيا اين لباس شهرت نيست؟ که ايشان در پاسخ گفته اند من در رابطه با اشخاص نظر نمي دهم! همين اهل افراد نزد من اعتراف کردند جواب آقاي نوري همداني نشان مي دهد که ما نبايد اينگونه به شما انتقاد مي کرديم!»

خادميان با اشاره به اينکه برخي افراد لباس زرد را نشانه هتک وجاهت روحانيت قلمداد کرده اند؛ گفت: «شايد براي برخي افراد اين لباس عجيب باشد ولي به نظر مي رسد عموم مردم از نحوه لباس پوشيدن من خوششان آمده باشد. به نحوي که من از آلمان ايميل تشکرآميز داشتم. همين که کسي حتي فيلم سخنان مرا نديده و حرف مرا نخوانده و صرفا لباس من برايش جالب بوده؛ يعني من موفق بوده ام! اگر بخواهيم هر سنت جديدي را شهرت بناميم؛ چفيه رهبري نيز روزي شهرت بوده است! پس بايد توجه کنيم که از لحاظ فقهي، اجتماعي و حتي شاءنيت براي من روضه خوان منعي وجود ندارد.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر