صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

غرويان: اميرکبير مصداق «حب الوطن من الايمان» بود

کد خبر: 3934

ايلنا/ مدرس حوزه و دانشگاه گفت: فرهنگ از قبل تلاش براي معرفي چهره‌هاي ملي بزرگي همچون اميرکبير مي تواند ارزش خود را به جهانيان نشان دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محسن غرويان در گفت و گو با خبرنگار «ايلنا» درباره شخصيت اميرکبير اظهار کرد: مهمترين موضوعي که درباره اين شخصيت مي توان به آن اشاره کرد، براساس اين حديث معروف است که «حب الوطن من الايمان» يعني دوست داشتن وطن از ايمان محسوب مي شود.

اين مدرس حوزه و دانشگاه افزود: بنابراين حس ناسيوناليستي داشتن و وطن پرستي يکي از ارزش هاي ديني نيز محسوب مي شود که اميرکبير به دليل علاقه اي که به ايران داشته است بسيار در آن گام برداشته است.

وي با اشاره به اينکه اميرکبير شخصيت ملي بزرگي محسوب مي‌شود، افزود: وي بدليل علاقه به وطن، در جهت عزمت سرزمين کهن ايران اقدام کرد و در اين راه با وجود سختي هايي که داشت اقدامات سياسي، اقتصادي و عمراني فراواني را انجام داد.

وي ادامه داد: همه اين فعاليت‌ها و کارهايي که توسط وي صورت گرفت چون در جهت عزمت و شکوه ملت، خاک و سرزمين ايران بوده، از نظر ديني نيز با ارزش است.

اين عضو هيات علمي جامعه المصطفي به تلاش‌هاي اميرکبير در بالا بردن فرهنگ و حکمت ايراني اشاره کرد و گفت: ايران از گذشته‌هاي دور و از نظر فرهنگي سابقه حکمت، فلسفه، عرفان، فرهنگ و ارزش‌هاي انساني و الهي دارد از اين جهت تلاش‌هاي اميرکبير براي درخشان جلوه دادن تلاش هاي ايرانيان و از سوي ديگر بالابردن فرهنگ و ارزش هاي انساني و الهي بسيار ارزشمند بوده است.

حجت الاسلام محسن غرويان افزود: بنابراين بايد اين سرمايه‌هاي ملي را حفظ کنيم چون دين و فرهنگ از قبل همين گونه تلاش‌ها مي تواند ارزش خود را به جهانيان نشان دهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر