صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

جديدترين اثر آيت‌الله مصباح يزدي منتشر شد

کد خبر: 3827

رجا/ جرعه‌اي از درياي راز» عنوان جديدترين اثر حضرت آيت‌الله مصباح يزدي است که به شرح و بررسي وصاياي امام باقرعليه‌السلام و حديثي از امير مؤمنان علي عليه‌السلام مي‌پردازد.

اين کتاب در 2بخش و با 27گفتار، حاصل بخشي از دروس اخلاق حضرت استاد است که در آن به شرح وصيتي از امام باقرعليه‌السلام به جابر‌بن‌يزيد جعفي و بررسي حديثي از مولاي متقيان امير مؤمنان علي عليه‌السلام دربارة ايمان پرداخته شده است.

موضوع بحث در روايت نخست، انسان مؤمن است که در اين دنيا با نفس خود درگير است و مي‌کوشد هر لحظه دشمنِ درونش را زمين‌گير و مغلوب کند؛ اما اين پرسش باقي است که چگونه بايد خودِ ايمان را حفظ کرد؟ و اساساً ايمان بر چه پايه‌هايي استوار است؟ از همين‌رو با هدف تکميل مباحث پيشين و پاسخ‌گويي به اين پرسش، در بخش دوم کتاب به شرح کلامي از امير مؤمنان، علي عليه‌السلام پرداخته شده است.

عفو يا استيفاي حق، پرهيز از خيانت در امانت، پرهيز از خشم، پرهيز از خوشحالي افراطي در برابر ستايش ديگران، و شکيبايي دربرابر بدگوي‌هاي ديگران از اصلي‌ترين سرفصل‌هاي اين کتاب است.

گفتني است اين کتاب به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)، در 304 صفحه، با قطع وزيري چاپ شده و علاقمندان مي‌توانند اين کتاب را به قيمت 12000 تومان از اين انتشارات يا نمايندگي‌هاي آن تهيه کنند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر