صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

هنرمنداني که از موبايل خوششان نمي آيد

بسياري از مردم حتي نمي‌توانند ساعتي از تلفن همراه خود دور باشند و در زمان‌هاي مختلف تلفن همراه مانند بخشي از اعضاي بدنشان به آنها چسبيده است اين درحالي است که بعضي‌ها اصلا از اين وسيله خوششان نمي‌آيد.

کد خبر: 3743

سينما خبر/ بسياري از مردم حتي نمي‌توانند ساعتي از تلفن همراه خود دور باشند و در زمان‌هاي مختلف تلفن همراه مانند بخشي از اعضاي بدنشان به آنها چسبيده است اين درحالي است که بعضي‌ها اصلا از اين وسيله خوششان نمي‌آيد.
تلفن همراه امروزه يکي از ضروريات زندگي آدمهاست به طوري که بسياري از مردم حتي بدون تلفن همراهشان نمي توانند براي مدتي جايي بروند. اما در اين ميان برخي افراد مشهور ترجيح مي‌دهند از تلفن همراه و حواشي آن دور باشند.
کريستوفر نولان
باورش سخت است اما «کريستوفر نولان» يکي از بهترين کارگردانان و نوابغ هاليوود رابطه‌اش با تکنولوژي اصلا خوب نيست. به طوري که اين کارگردان حتي يک تلفن همراه شخصي براي خودش ندارد. اين کارگردان 44 ساله که به تازگي در فيلم علمي تخيلي «installer» مخاطبانش را به فضا برد حتي باور ندارد که با داشتن ايميل مي‌تواند کارهايش را راحت‌تر جلو ببرد. فيلم آخر آقاي نولان که سراسر با استفاده از تکنولوژي روز سينما ساخته شده تاکنون در سراسر جهان 426 ميليون پوند فروخته است. اما وي معتقد است داشتن حتي موبايل فرصت فکر کردن و تمرکز را از وي مي‌گيرد. نولان يکي از خوش شانسي هايش را کار مداومش مي‌داند و مي گويد که هميشه آدمهايي که با آنها کار دارد اطرافش هستند.
جاني دپ
بازيگر فيلم‌هاي «کارخانه شکلات سازي»، «ادوارد دست قيچي» و «دزدان دريايي کارائيپ» نيز دوست ندارد تلفن همراه داشته باشد. چون نمي‌خواهد تمام وقت در دسترس باشد. اما به نظر آقاي بازيگر استفاده از اينترنت بسيار جذاب است چون آن را يک راه جالب براي برقراري ارتباط مي داند. جاني دپ مي گويد که ترجيح مي دهد دوستانش براي ارتباط با وي از طريق اينترنت اقدام کنند.
آنجلينا جولي
خانم جولي هنرپيشه معروف هاليوود دليل جالبي براي نداشتن موبايل دارد. اين خانم براي اينکه از دست مزاحم تلفني هايش که اغلب هواداران تيفوسي خودش و همسرش آقاي پيت هستند تصميم گرفت اين وسيله ارتباطي را کلا کنار بگذارد تا هم خيال خودش و هم خيال هوادارانش را راحت کرده باشد.
خسروسينايي
کارگردان مطرح کشورمان نيز طي مراسمي اعلام کرد که موبايل ندارد. سينايي در ارديبهشت سال 92 وقتي براي اهداي جايزه نفر اول فيلم و عکس همراه تهران روي صحنه آمد گفت: «هنر سينما و کار با همين دوربين هاي موبايل براي آنها که حتي هنرمند هم نيستند به ما زندگي خلاقي ميدهد که ميتوانيم با آن زيباتر زندگي کنيم. البته من آدم بي موبايلي هستم اما به عکس علاقمندم.»
محمدعلي کشاورز
هنرمند پيشکوست کشورمان و بازيگر فيلم هاي ماندگار «پدرسالار» و «دلشدگان» نه تنها تلفن همراه ندارد بلکه در خانه اش اثري از تلويزيون و اينترنت نيز وجود ندارد تا به دور از تکنولوژي و رسانه زندگي کند

نظرات بینندگان

ارسال نظر