صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

درآمد حاصل از آواي انتظار مرحوم «مرتضي پاشايي» براي کمک به سرطاني ها

با حضور خانواده مرحوم مرتضي پاشايي، چک يک ميليارد و هشتصد ميليون ريالي همراه اول براي کمک به بيماران سرطاني اهدا شد. طي مراسمي در ساختمان مؤسسه تحقيقات، آموزش و درمان سرطان، همراه اول يک ميليارد و 807 ميليون و 402 هزار و 720ريالي به ساخت مرکز جامع سرطان کمک کرد.

کد خبر: 2960

باشگاه خبرنگاران/ با حضور خانواده مرحوم مرتضي پاشايي، چک يک ميليارد و هشتصد ميليون ريالي همراه اول براي کمک به بيماران سرطاني اهدا شد.
طي مراسمي در ساختمان مؤسسه تحقيقات، آموزش و درمان سرطان، همراه اول يک ميليارد و 807 ميليون و 402 هزار و 720ريالي به ساخت مرکز جامع سرطان کمک کرد.

اين مبلغ درآمد حاصل از فعال‌سازي ماندگارترين آواهاي انتظار زنده‌ياد مرتضي پاشايي در فاصله 27 آبان‌ماه تا 4 آذر‌ماه است که توسط مشترکان دائمي و اعتباري همراه اول صرف کمک به ساخت مرکز جامع سرطان مي‌شود.

در اين مراسم مديرکل ارتباطات همراه اول با بيان اينکه اين اپراتور در حال حاضر بيش از 60 ميليون مشترک و 40 ميليون مشترک فعال دارد، در خصوص اين اقدام خيرخواهانه همراه اول توضيح داد: ما چهار آواي انتظار «يکي هست»، «جاده يک طرفه»، «نگران مني» و «عصر پاييزي»، را با کد به مشترکان معرفي کرديم.

سعيد عسگري ادامه داد: مبلغ اين چک در واقع کمکي بوده که مشترکان و دوستداران مرحوم پاشايي در کل کشور انجام دادند؛ مردم ما واقعا خيرخواه هستند و مهم‌ترين نکته اين است که همه دست به دست بدهيم و بتوانيم نيت خيري را که مهم‌تر از رقمي است که جمع مي‌شود، ماندگار کنيم.

عضو هيات مديره موسسه تحقيقات، آموزش و درمان سرطان ايران نيز در اين برنامه گفت: سرطان در جوامع مختلف دومين عامل مرگ و مير بعد از بيماري‌هاي قلب و عروق است؛ يعني اگر آمار حوادث گذرايي مثل سيل، زلزله و جنگ يا اپيدمي‌هاي عفوني مختلف مثل ايدز و ابولا را کنار بگذاريم اين بيماري دومين عامل مرگ و مير انسانها است. آمارها نشان مي‌دهد که از هر سه نفر شخص بالغ، يک نفر در طول عمر دچار سرطان مي‌شود و از هر چهار نفر بالغ هم يک نفر با سرطان فوت مي‌کند.

فرهاد سميعي تاکيد کرد: حفاظت از انسانها در برابر سرطان بايد به يک مفهوم مثل واکسيناسيون تبديل بشود چرا که حدود 40 درصد سرطان‎ها را مي‌شود پيشگيري کرد؛ از نظر اقتصادي هم يکي از باصرفه‌ترين کارها پيشگيري از سرطان است.

در ادامه اين مراسم منصور پاشايي، عموي مرتضي پاشايي گفت: مبارزه با غول سرطان نياز به يک استراتژي دارد چرا که مسئله سرطان چيزي کمتر از بلاياي طبيعي نيست. همان طور که در برابر چنين حوادثي مديريت کلان کشوري، تصميم‌گيري و برنامه‌ريزي مي‌کند، تمرين و مانورهايي برگزار مي‌شود و آموزش‌ و اطلاع‌رساني صورت مي‌گيرد براي سرطان هم لازم است که اين اتفاق بيفتد.

گفتني است همراه اول در 27 آبان‌ماه سال جاري با ارسال پيامکي اعلام کرده بود که به دليل فوت زنده ياد مرتضي پاشايي بر اثر بيماري سرطان، به نمايندگي از همراهان هميشگي خود، به مدت 8 روز درآمد حاصله از فعال‌سازي چهار آواي انتظار ماندگار اين خواننده جوان را صرف کمک به ساخت مرکز جامع سرطان مي‌کند. با اعلام اين خبر توسط همراه اول، بسياري از مشترکان اين اپراتور، آواهاي انتظار زنده‌ياد پاشايي را انتخاب کردند که از اين بابت طي 8 روز، بالغ بر يک ميليارد و هشتصد ميليون ريال درآمد حاصل شد.

در اين مراسم همچنين همراه اول به عنوان حامي کنفرانس «سرطان و پيشگيري» که 6 و 7 بهمن‌ماه در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار مي‌شود، معرفي شد.

همراه اول پيش از اين نيز با اختصاص سامانه 8825 جهت جمع‌آوري کمک‌هاي مردمي براي ساخت مرکز جامع سرطان و با همکاري‌هاي دوجانبه با مؤسسه محک، از بيماران سرطاني حمايت کرده بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر