صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

مولاوردي: دست دختران را براي انتخاب پوشش مناسب باز بگذاريم

ما بايد اين حق انتخاب را به دختران خود بدهيم تا از ميان تنوعي که وجود دارد با حس زيبايي‌شناختي خود، مناسب‌ترين پوشش را انتخاب کنند. در عين حال بحث قيمت و در دسترس بودن نيز مهم است؛ چون بعضاً پوشش‌هايي که تبليغ مي‌شود، گران‌قيمت و کمتر در دسترس است.

کد خبر: 2890

فارس/ ما بايد اين حق انتخاب را به دختران خود بدهيم تا از ميان تنوعي که وجود دارد با حس زيبايي‌شناختي خود، مناسب‌ترين پوشش را انتخاب کنند. در عين حال بحث قيمت و در دسترس بودن نيز مهم است؛ چون بعضاً پوشش‌هايي که تبليغ مي‌شود، گران‌قيمت و کمتر در دسترس است.
شهيندخت مولاوردي صبح امروز از سومين جشنواره تسنيم در بوستان گفتگو بازديد کرد. وي در حاشيه اين بازديد در جمع خبرنگاران با بيان اينکه "خوشحاليم که امروز اين فرصت پيدا شد تا از سومين جشنواره تسنيم با محوريت سبک پوشش ايراني اسلامي بانوان و ارائه مد و پوشش اسلامي بازديد داشته باشيم، اظهار کرد: اين جشنواره‌ها مي‌توانند به ترويج و تبليغ پوشش مناسب کمک کنند و به ما براي رسيدن به هدف‌هايي که جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب داريم، ياري رساند.
وي خاطرنشان کرد: ما بايد براي عرضه پوشش مناسب اسلامي وارد عمل شويم و بتوانيم به مخاطبان خود قدرت انتخاب دهيم.
معاون رييس‌جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص مدهاي ارايه‌شده در جشنواره تسنيم اظهار داشت: به نظر مي‌رسد با توجه به تلاشي که براي استفاده از المان‌هاي اسلامي و ايراني شده و جذابيتي که به کار رفته است، اين مدل‌ها مي‌توانند به نسل جوان ما در انتخاب پوشش مناسب در جامعه و حتي در مجالس و مهماني‌ها کمک کنند.
مولاوردي در ادامه گفت: ما بايد اين حق انتخاب را به دختران خود بدهيم تا از ميان تنوعي که وجود دارد با حس زيبايي‌شناختي خود، مناسب‌ترين پوشش را انتخاب کنند. در عين حال بحث قيمت و در دسترس بودن نيز مهم است؛ چون بعضاً پوشش‌هايي که تبليغ مي‌شود، گران‌قيمت و کمتر در دسترس است.
وي در خصوص ديدگاه دولت يازدهم درباره پوشش ايراني اسلامي بيان داشت: دستور رياست جمهوري مبني بر عرضه مناسب و در دسترس پوشش اسلامي ابلاغ شده است و وزارت صنعت و معدن با همکاري معاونت امور زنان و اتحاديه‌هاي صنفي، اين هدف را دنبال مي‌کنند تا بتوانيم دايره مخاطبان خود را افزايش دهيم و در نهايت به هدفي که به دنبال آن هستيم، برسيم.
معاون اموز زنان و خانواده رياست جمهوري در خصوص رنگ‌هاي موجود در اين جشنواره بيان داشت: استفاده از رنگ‌ها در دايره زيبايي‌شناسي قرار مي‌گيرد و محدوديتي براي استفاده از آن‌ها وجود ندارد. رنگ‌هاي متنوع، ريشه در پوشش ملي و محلي ما دارند و پوشش‌هاي محلي برگرفته از طبيعت و بسيار شاد هستند و نشاط و سرزندگي را به جامعه تزريق مي‌کنند. ازطرفي واجد خصلت پوشيدگي، زيبايي و تنوع نيز هستند.
وي افزود: ما حتماً بايد الگوهاي مناسب را به نسل جوان ارايه دهيم و دست آنها را براي انتخاب باز بگذاريم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر