صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

«بابک حميديان» سرانجام سکوت يکساله‌اش را شکست

بابک حميديان پرکارترين بازيگر سي و سومين جشنواره فيلم فجر گفت: سال گذشته بعد از بازي در سه فيلم با موضوعات ارزشي همچون «چ»، «رستاخيز» و «پنجاه قدم آخر» از سوي برخي افراد به اصطلاح روشنفکر و چپ گرا توهين هاي زيادي به من صورت گرفت و همه جا مرا مورد مواخذه قرار مي دادند که چرا در فيلم هاي ارزشي ايفاي نقش کرده ام اين در حالي است که من همچنان به بازي در نقش افرادي چون شهيد اصغر وصالي افتخار مي‌کنم.

کد خبر: 2794

بابک حميديان پرکارترين بازيگر سي و سومين جشنواره فيلم فجر گفت: سال گذشته بعد از بازي در سه فيلم با موضوعات ارزشي همچون «چ»، «رستاخيز» و «پنجاه قدم آخر» از سوي برخي افراد به اصطلاح روشنفکر و چپ گرا توهين هاي زيادي به من صورت گرفت و همه جا مرا مورد مواخذه قرار مي دادند که چرا در فيلم هاي ارزشي ايفاي نقش کرده ام اين در حالي است که من همچنان به بازي در نقش افرادي چون شهيد اصغر وصالي افتخار مي‌کنم.
بازيگر فيلم سينمايي «هيس دخترها فرياد نمي زنند» در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار سينماپرس افزود: من از سال گذشته تاکنون همواره يک سکوت خودخواسته داشته ام اما اين روزها احساس مي کنم که نسبت به گذشته بسيار شجاع تر شده ام و از همين رو با ميل خود اين سکوت را شکسته و نسبت به اين افراد اعتراض خود را اعلام مي کنم
وي با تاکيد بر اينکه در برخي از مواقع سکوت افراد حتي اگر به نشانه حرمت نگه داشتن نيز باشد ممکن است به صورت بالعکس از آن بهره برداري مي شود اظهار داشت: از آنجايي که مايل نبودم دشمنان از سکوت من به نفع خود بهره برداري نمايند و از جايي که از سال گذشته تاکنون همواره مورد هجوم تعدادي از افراد جريان شبه روشنفکر قرار داشته ام از همين طريق برآن شده ام تا امسال و در آستانه جشنواره فيلم فجر سکوت خود را بشکنم.

حميديان در ادامه اين گفتگو اظهار داشت:هجمه کنندگان به من بايد بدانند اگر هريک از کارگراناني که سال گذشته با آن ها همکاري داشتم حتي همين الان هم از من دعوت کنند که در کارهاي جديدشان حضور پيدا کنم با کمال ميل و افتخار در کار آن ها حاضر خواهم شد. اين افراد اسامي کمي نيستند که بتوان به راحتي از آن ها عبور کرد. من هنوز هم از بازي در اين ۳ فيلم حالم بسيار خوش است.

اين بازيگر شناخته شده سينما افزود: گويا بسياري از افراد فراموش کرده اند که سال گذشته من براي بازي در نقش مهمي چون شهيد اصغر وصالي در فيلم زندگي شهيد چمران و فيلم روايت روز عاشوراي امام حسين(ع) سيمرغ بلورين بهترين بازيگر مکمل مرد را گرفته ام؛ به عبارتي نقش هايي که در فيلمهاي «چ» و «رستاخيز» بازي کردم، آنقدر با هم متفاوت بود که هيچ بازيگري جرات نمي کرد در اين نقش ها بازي کند اما من اين توانمندي و جرات را در خود ديدم و به همين دليل هم اين کار را انجام دادم. برخي افراد بايد بدانند سينما با قضاوت کردن آدم ها جلويش گرفته نمي شود و مسيري است که خودش فضايش را به وجود مي آورد و حرف آدم ها در آن به يادگار نمي ماند.

بازيگر فيلم سينمايي «بي پولي» سپس در مورد ساير فيلم هايش که در بخش اصلي جشنواره سي و سوم فيلم فجر حضور دارند گفت: «من ديه گو مارادونا هستم» به کارگرداني بهرام توکلي تجربه اي بسيار جذاب است و من اميدوارم که مخاطبان از اين فيلم استقبال نمايند. اين فيلم در ژانر اجتماعي ساخته شده اما فضايي به شدت مفرح دارد و در مورد يک اختلاف خانوادگي است که بين دو خواهر که يکي از آن ها از طبقات بالاي اجتماعي و ديگري از طبقات پايين است به وجود مي آيد همچنين فيلم «شکاف» به کارگرداني کيارش اسدي زاده را خيلي دوست دارم و تجربه همکاري با وي نيز برايم بسيار جذاب بود و به عقيده من مخاطبان ارتباط بسيار خوبي را با اين اثر بر قرار خواهند نمود.

حميديان افزود: سيد روح الله حجازي نيز به زعم من مهمترين فيلم زندگي اش را ساخته و من از بازي در «مرگ ماهي» احساس بسيار خوبي داشتم. «مرگ ماهي» فيلمي اجتماعي است که دغدغه هاي زندگي مردم را بيان مي کند و از اين رو مي تواند با استقبال بسيار خوبي از سوي آن ها روبرو شود؛ همچنين بازي در فيلم «روباه» به کارگرداني استاد بهروز افخمي نيز براي من بسيار جذاب و دلنشين بود که اميدوارم منتقدان و مخاطبان در ايام جشنواره فيلم فجر از آن راضي باشند.

اين بازيگر در خاتمه اين گفتگو خاطرنشان کرد: خوشحالم که امسال با ۴ فيلمي در بخش اصلي جشنواره حضور دارم که نقش هايم در هيچ يک از آن ها شبيه يکديگر نيست و تفاوت هاي بسياري با هم دارد و به همين دليل در هيچ يک از آن ها دچار تکرار و کليشه نشده ام. من به عنوان بازيگر دوست دارم نقش هاي مختلفي را تجربه کنم و به نظرم تفاوت در تکنيکال است که موجب پيشرفت هنري يک بازيگر مي شود؛ در نهايت اميدوارم که امسال توانسته باشم جوري در فيلم ها ايفاي نقش کنم که نظرات مثبت دوستان منتقد را به همراه داشته باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر